1

Temat: Tłok High comp do EXC 530 - co sądzicie?

Hej,

robie gruby remont silnika w swoim EXC 530 - korba tłok, łozyska itd. Zastanawiam się jaką korbę i tłok uzyć oraz czy jest sens zakładać tłok o podwyższonym stopniu sprężania.

Plan jest na korbę PROX plus tłok Vertex (zwykły lub HC). Co przy tłoku HC należy zrobić, poza laniem 98 paliwa? Czy ma ktoś jakieś wiarygodne info nt. szybszego zuzycia elementów silnika, mam na mysli korbe łożyska - sam tłok?

Jak ktoś ma sugestie nt. co warto dłubnac w EXC 530 to tez chetnie poczytam.

Pzdr

2002 625 SuperComp -> 2008 EXC 530 Beringer strona w budowie :)

2

Odp: Tłok High comp do EXC 530 - co sądzicie?

Na pewno musisz zrobić też głowicę na tip top.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Tłok High comp do EXC 530 - co sądzicie?

Co do tłoka hc to Piotr(nick:ktm36213621) się kiedyś wypowiadał, że nigdy więcej, a co tam było dokładnie to już nie pamiętam, wtedy do kawy chyba go zakładał. A nie jedną kozacką furę złożył i startował w mp. Poszukaj w jego postach, albo jakimś srejsbóku podpytaj.
Ja bym sobie życia nie komplikował, chyba że chcesz wielkie efekty i cały piec robisz na rakiete.

https://www.bikepics.com/members/81

4

Odp: Tłok High comp do EXC 530 - co sądzicie?

Ja miałem kiedyś hc i było bez problemów ale to mało co daje trochę lepszy dół kosztem góry. W takim traktorze to bez sensu a żywotność wiadomo, że będzie troszkę mniejsza.