1

Temat: Ktm zgasł i nie odpala

Cześć, dzisiaj wyjechałem na chwile swoim ktm smc 690, wróciłem do domu dodałem szybko gazu ( był na pierwszym biegu z wciśniętym sprzęgłem ) coś mocno strzeliło i zgasł. Próbowałem odpalać ale nic.. kręci kręci i nie odpala, przy próbie odpalania słychać czasami bardzo lekki strzał z wydechu a przy dłuższym kręceniu coś trzaśnie w okolicach silnika, a nawet raz zauważyłem lekki biały dym chyba z przodu silnika. Co to może być ?

2

Odp: Ktm zgasł i nie odpala

Jak strzelił ci w dolot to może ci wypadła przepustnica z gumy i wystarczy to włożyć z powrotem :)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

3

Odp: Ktm zgasł i nie odpala

Adamzek napisał/a:

Cześć, dzisiaj wyjechałem na chwile swoim ktm smc 690, wróciłem do domu dodałem szybko gazu ( był na pierwszym biegu z wciśniętym sprzęgłem ) coś mocno strzeliło i zgasł. Próbowałem odpalać ale nic.. kręci kręci i nie odpala, przy próbie odpalania słychać czasami bardzo lekki strzał z wydechu a przy dłuższym kręceniu coś trzaśnie w okolicach silnika, a nawet raz zauważyłem lekki biały dym chyba z przodu silnika. Co to może być ?

To co przedmówca, co jakiś czas trzeba kontrolować ta gumę i zobaczyć czy nie spada. Dokręcić

Yamaha Wr125X -> KTM 690 SM-> KTM 690 SMC-> GAS GAS 700 SM

4

Odp: Ktm zgasł i nie odpala

JohnnyQulaweOkO napisał/a:

Jak strzelił ci w dolot to może ci wypadła przepustnica z gumy i wystarczy to włożyć z powrotem :)

Dzięki za pomoc, okazało się ze to ta guma. Czyli to ze ona spadła nie świadczy o czymś złym tak ? Normalne zjawisko ?

5

Odp: Ktm zgasł i nie odpala

Spadająca guma to dość wstydliwy temat:D

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6 Ostatnio edytowany przez Lou777 (2020-09-01 23:16:16)

Odp: Ktm zgasł i nie odpala

hacker33 napisał/a:

Spadająca guma to dość wstydliwy temat:D

Faktycznie, przeczytałem to 2 raz i ujrzałem drugie dno.

Trzeba kontrolować!

Yamaha Wr125X -> KTM 690 SM-> KTM 690 SMC-> GAS GAS 700 SM

7

Odp: Ktm zgasł i nie odpala

Adamzek napisał/a:
JohnnyQulaweOkO napisał/a:

Jak strzelił ci w dolot to może ci wypadła przepustnica z gumy i wystarczy to włożyć z powrotem :)

Dzięki za pomoc, okazało się ze to ta guma. Czyli to ze ona spadła nie świadczy o czymś złym tak ? Normalne zjawisko ?

Warto sprawdzić zawory bo ssące mogą ciasno i to już problem

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12