1

Temat: Ktm 690 smcr

witam, mial ktos moze taki przypadek w smcr ze jak temperatura dojdzie do 2 kresek mniej niz max to traci moc?

u mnie zrobilo mi sie tak jak sie zaczol konczyc silnik, przestraszylem sie zgasilem, rozebralem silnik.
nowa korba, nowy tlok z cylindrem, nowe lozyska, uszczelniacze, no i wszystko co tam jeszcze trzeba bylo, wszystko z orginalu.

odpalilem, pojezdzilem, podocieralem

no i tak, jak jezdze trasy to jest wszystko ok, problem pojawia sie jak z chlopakami latamy po miescie i jest cieplo, wystarczy ze stane na swiatlach chwile temperatura wzrosnie 2 kreski ponizej max i traci moc. pojade chwile spokojnie schlodze go i juz zapierdala normalnie az znow temperatura nie wzrosnie.

czujnik temp wymieniony, wentylator chodzi jak nalezy..

mial tak ktos???

2

Odp: Ktm 690 smcr

Jak na moje to puchnie tłok ✌️ Przy 2 kreskach przed maxem wentylator się załącza. Zrób obejście na guzik i włączaj szybciej :)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

3

Odp: Ktm 690 smcr

no ale nowka orginal w nowym orginalnym cylindrze po dotarciu by puchl\??
zrobilem juz dawno ale jak katujemy i stane na chwile to i tak wpada w ten chujowy tryb

4

Odp: Ktm 690 smcr

no i przed remontem tez mi wpadl w taki tryb

5

Odp: Ktm 690 smcr

Oryginał też trzeba dobrać...są selekcje tłoka, selekcje cylindrów.

Powodem może być też świeca, zła mieszanka (nie wiemy jaki masz wydech, mapę, filtr powietrza).
Jaki był powód pierwszego skończenia silnika? I czy faktycznie było coś zużyte/uszkodzone?

Świecę oglądałeś?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: Ktm 690 smcr

korbowod sie konczyl, cylinder byl juz podjechany, tlok i cylinder kupywalem w ktmsklep po modelu tam byl tylko jeden rodzaj, swiece nowki. mapy org na 2 pozycji, wydech remus, filtr org.

7

Odp: Ktm 690 smcr

A ile ma nakulane ten silnik?
Sprawdzałeś stan pompy oleju? Stan pompy wody?

Nie znam się na wtryskach ale jak masz wydech remusa to może nie być idealnie na seryjnej mapie.
Sprawdzałeś kiedyś kolor świecy po takim upalaniu aż do zamulenia silnika?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: Ktm 690 smcr

pompa wody nowa pompy oleju tez nowe, kartery tam gdzie pompa oleju igly.no tak sezon przed remontem latalem normalnie, nic sie nigdy nie dzialo. nie sprawdzalem