1

Temat: Husaberg 570 gaśnie na wolnych

Witam, mam taki problem. Husaberg 570 gaśnie na wolnych obrotach nie zależnie ciepły/zimny.

Silnik pracuje około minuty bardzo równo tak jak powinno być, lekko się zająknie ale to bardzo delikatnie po czym gaśnie. Po chwili go odpalam pochodzi i znów to samo. Kiedy go odpale zaraz po zgaśnięciu to chodzi z 5 sekund i znów delikatne zająknięcie i gaśnie.

Nie raz jest tak że też się zająknie ale nie zgaśnie po chwili znów i zgaśnie.  Jest to taki efekt jak by odciął zapłon na milisekundy...

Podczas jazdy moto ma normalnie moc i nie sprawia problemów. Ale w niektórych momentach da się odczuć małe przydławienie, motocykl nie strzela z wydechu anie nic z tych rzeczy...

Kiedy moto delikatnie przytrzymam na obrotach czy też ssaniu nie gaśnie ale słychać jak lekko się przydławi.

2

Odp: Husaberg 570 gaśnie na wolnych

Sytuacja opanowana. Tylko nie zbyt wiem co pomogło.

Zmieniłem świecę która miała popękaną porcelankę i była podlana. Włożyłem inna starą, problem nie ustał. Po wykręceniu świece nadal podlana. Stwierdziłem że problem tkwi w układzie paliwowym. Zimą wymieniałem filtry paliwa, ten na przewodzie był bardzo zanieczyszczony... Dolałem do paliwa środka który oczyszcza układy paliwowe i wtrysk. Odpaliłem moto trochę pochodziło nawet bym powiedział że mocniej zaczęło się przydławiać. Dziś bez odpalania moto po zabiegu dolania środka do czyszczenia wtrysku. Wymieniłem świecę na jeszcze starsza... I ku mojemu zaskoczeniu problem ustał.

3 Ostatnio edytowany przez radziu (2020-04-28 08:53:47)

Odp: Husaberg 570 gaśnie na wolnych

Slowo klucz: clogged injector. Przerabialem, u mie akurat popekaly weze paliwowe w zbiorniku paliwa.

[url]https://gardinerfamilyadventures.wordpress.com/2012/04/14/fuel-injection-how-to-keep-it-working/[/url]

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

4

Odp: Husaberg 570 gaśnie na wolnych

u mnie była identyczna sytuacja lecz problemem okazała się zaśniedziała kostka wychodząca z silnika ta po lewej stronie na 3 grube kable. Wydaje się to śmieszne ale sytuacja identyczna jak u Ciebie a walczyłem z tym dobre kilka tygodni. Warto zajrzeć bo ta kostka ma tak jakby dwie zapinki.