1

Temat: Wymiana łożysk w silniku rfs

Po rozłożeniu silnika zdecydowałem że wymienię wszystkie łożyska, mam dostęp do hurtowni jednak nie jestem pewien jaką firmę wybrać. Ktoś coś wie na ten temat? Może gdzieś sprzedają komplety łożysk do tego silnika? Kolejne pytanie: gdzie kupić uszczelniacze, oringi, zabezpieczenia i tulejki? Tylko ktmsklep czy istnieje jakieś tańsze źródło?

RFS ponad wszystko

2

Odp: Wymiana łożysk w silniku rfs

nie wszystko jest dostępne w takim wymiarze jak w ASO - większość da się kupić z dobrego firmowego zamiennika jak dobrze poszukasz, ale są tematy do kupienia tylko w ASO :)
p.s. sprawdź stan wałka na uszczelniaczu pompy wody i wymień sobie od razu sprężynkę od autodekompresatora.

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

3

Odp: Wymiana łożysk w silniku rfs

Ogólnie poza tym, że wszystko było zrobione trochę po chuju (pozrywane gwinty, najebane silikonu, brak podkładek), to jestem zdziwiony, bo wszystko w silniku jak nowe bez jakichkolwiek śladów zużycia, w cylindrze jeszcze ślady po honowaniu, więc niema tragedii

RFS ponad wszystko

4

Odp: Wymiana łożysk w silniku rfs

Ja wszystkie łożyska kupowałem w Albeco. Zestaw uszczelniaczy i uszczelek załatwił mi toivias.

5

Odp: Wymiana łożysk w silniku rfs

mateusz_371 napisał/a:

Ja wszystkie łożyska kupowałem w Albeco. Zestaw uszczelniaczy i uszczelek załatwił mi toivias.

masz może gdzieś spisane dokładnie te łożyska? Wyciągarka przyjdzie mi dopiero na tygodniu a chętnie zamówiłbym już nowe, żeby nie tracić czasu na mierzenie. Jakiś kontakt do toiviasa? :D

RFS ponad wszystko

6

Odp: Wymiana łożysk w silniku rfs

Nie musisz mierzyć. Wchodzisz na ktmsklep.pl i wyszukujesz po katalogu swój motocykl, w większości przypadków są podane oznaczenia i rozmiary łożysk. Z oringami i uszczelniaczami podobnie.

Uszczelki najlepsze są oryginalne ale zamienniki też są popularnie dostępne.

Jeśli chcesz coś zamówić to dawaj przez PW.

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

7 Ostatnio edytowany przez mateusz_371 (2019-08-19 07:35:39)

Odp: Wymiana łożysk w silniku rfs

Gdzieś kiedyś wrzuciłem listę wszystkich łożysk z numerami, musisz poszukać na forum.

[url]http://forum.super-moto.pl/topic38829-ktm-525-exc-korbowod-i-lozyska-walu.html[/url]