1 Ostatnio edytowany przez Koso (2019-06-28 11:47:50)

Temat: Dziwne akcje ze sprzęgłem

Po wymianie tarcz sprzeglowych dopóki nie wpadłem na pomysł aby zmienić płyn w sprzęgle wszystko było ok..., po próbie odpowietrzania nie mogłem wogole odpowietrzyć, potem coś zaskoczyło i zaczęło działać, pojezdzildm i dnia następnego klamka już była  wpadnieta
Brak żadnych wycieków

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

2

Odp: Dziwne akcje ze sprzęgłem

Wymieniałeś płyn w zbiorniczku na oryginał Magura blood ?
Jeśli tak to pewnie zapowietrzony

KTM 690 SMC/Enduro + Akrapovic
Beast mode: ON

3

Odp: Dziwne akcje ze sprzęgłem

Magura blond został wlany, to wogole nie mogę przepompować płynu, czy to strzykawka od dołu czy od góry pompując

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

4

Odp: Dziwne akcje ze sprzęgłem

Przecież mógł ci pójść uszczelniacz na wysprzegliku i nie będziesz widział wycieku :)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

5

Odp: Dziwne akcje ze sprzęgłem

Wymieniłem wraz z uszczelka

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

6 Ostatnio edytowany przez ciernik (2019-06-28 19:11:17)

Odp: Dziwne akcje ze sprzęgłem

Jak od dołu nie idzie podać płynu to zweryfukuj dokładnie czy cylinderek pompy napewno cofa sie do końca.
Jak sie nie cofnie wystarczająco daleko do tyłu to nie "odsłoni" dziurki do nabierania świerzego płynu i tak samo nie pozwoli od dołu przedostać się płynowi na góre.
Może to być banalnie regulacja klamki (np. dociśnięta przygiętym handbarem itp) , zanieczyszczenia pomiędzy tłokiema a jego zabezpieczeniem nie pozwalają mu się cofnąć do końca, coś ze sprężyną (można trochę rozciągnąć) ew. zacierający się tłoczek nie odbija.
Jeżeli wymieniany był tłoczek to może jest coś nie tak z zamiennikiem (za długi, inny kształt) i nie odsłania otworu od zbiornika wyrównawczego.

DR650, XT600, EXC520, YZ450F, EXC-R450, EXC-R400, EXC-R530, SXF350, SXF250, EXC500SM, ADV990, 690Rally

7

Odp: Dziwne akcje ze sprzęgłem

ciernik napisał/a:

Jak od dołu nie idzie podać płynu .

Koso odpowietrzałeś układ od dołu? Czy jak hebel potraktowałeś?
W praktyce oleju magury 100ml wychodzi na styk i jak się nie ma wprawy w odpowietrzania to raczej nam go zabraknie. Lepiej mieć zapas druga setkę, w każdym przypadku sprawdza się tez LHM+ 30zł za 1L taka tania alternatywa.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650