1 Ostatnio edytowany przez ecetera (2019-06-24 17:35:06)

Temat: 690 SMC zapychający sie wtryskiwacz

Czesc panowie. Mój wtryskiwacz w ciągle się zapycha. Przed sezonem zawiozłem go do czyszczenia, wyczyscilem syf z baku, wymieniłem pompę paliwa. Filtr paliwa ma jakieś 1000km.

W tym sezonie pojezdzilem jakieś 600km i motocykl się dławi, strzela z wydechu i gaśnie na światłach. Problem znika jeśli wyczyszcze wtryskiwacz tą metodą [url]https://youtu.be/PU8dVC4t5vU[/url] . To jest jednak trochę daremne bo po 200-300km problem zawsze wraca.

Jak myślicie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Pompa raczej odpada bo dzieje się tak samo na tej która mam teraz i tej która była fabrycznie. Wymienie za niedługo filtr paliwa na oryginalny Mahle 97 ale wątpię aby było to rozwiązaniem problemu. Może wtryskiwacz jest już po prostu zużyty? A może powinienem dodać jeszcze jeden filtr gdzieś po drodze tak aby mieć pewność, że wszystko jest czyste. Jak sądzicie?

2

Odp: 690 SMC zapychający sie wtryskiwacz

Daj wtrysk do myjki utradźwiękowej to dopiero zobaczysz jak jest zapchany wtrysk ;) po takim zabiegu pewnie bedziesz miał spokój na sezon

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

3

Odp: 690 SMC zapychający sie wtryskiwacz

Wtryskiwacz był na czyszczeniu w profesjonalnym zakładzie. Za usługę zapłaciłem 60zł, zrobiłem 600km i dupa znów to samo.

4

Odp: 690 SMC zapychający sie wtryskiwacz

Może to być pompa. Filtr tez może być problemem. Powinieneś zmierzyć ciśnienie jakie daje pompa. Może się okazać ze któryś wąż w baku pękł lub opaska się poluźniła. Akurat katy maja chujowe pompy i odrazu maja problemy jak tylko coś tam nie pasuje.

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

5

Odp: 690 SMC zapychający sie wtryskiwacz

Ja miałem takie objawy jak piszesz jak się wąż w baku luzował właśnie ale jak piszesz, że po każdym czyszczeniu jest ok to wątpie żeby to był wąż :)

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

6 Ostatnio edytowany przez ecetera (2019-06-24 22:21:33)

Odp: 690 SMC zapychający sie wtryskiwacz

Dokładnie, problem w tym, że po każdym czyszczeniu wtryskiwacza przez chwilę wszystko jest OK więc pompa, węże i jakieś luzy raczej odpadają.

Historia zawsze jest taka sama. Najpierw czuję, jakby moc spadała, potem zaczyna strzelać z wydechu a na koniec zaczyna gasnąć na każdych światłach. Po czyszczeniu wtryskiwacza tą metodą z filmiku wszystko wraca do normy, moto ma moc i reakcja na gaz jest idealna. Po przejechaniu 2-3 baków wszystko zaczyna się od początku. Znów muszę wszystko rozkręcać i czyścić. Chyba nie muszę tłumaczyć jak bardzo męczący jest to proces.

Dzwoniłem do znajomego mechanika, podobno ten problem z 690 jest mu dobrze znany więc mam nadzieję, że on coś pomoże bo mi pomysły powoli się kończą.

7 Ostatnio edytowany przez fender.bender (2019-06-24 23:43:04)

Odp: 690 SMC zapychający sie wtryskiwacz

ale z drugiej strony już doszedłeś do perfekcji w wyjmowaniu wtrysku :P
zmieniaj filtr, dbaj o to aby nie latać na rezerwie i możesz wrzucić w przewód przed wtrysk jakiś dodatkowy filtr. Musisz mieć jakiś syf gdzieś skoro ciągle się powtarza ta sytuacja lub Twoja stacja przycina w ciula


a tak w ogóle to we wtrysku możesz mieć też filterek (u mnie jest w exc 450 ale chyba jednorazowy bo nie mogłem go wyjąć)
możesz zalać preparat do czyszczenia wtrysków ;)

8

Odp: 690 SMC zapychający sie wtryskiwacz

ciekawy przypadek, bede obserwowal szczegolnie ze mamy te sama pompe :)

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!