1

Temat: Zrobienie Husqvarny WRE 125 na SM

Witam! Od 2 lat jestem szczęśliwym posiadaczem Husqvarny WRE 125 z 99r. Ostatnio naszła mnie myśl czy by nie przerobić jej na sm ale mam pełno obaw. Motocykl jest stary i nie wiem jak z dostępnością części. Czy to w ogóle ma sens? Ktoś coś takiego robił i może się wypowiedzieć na ten temat? Czy może lepiej sobie odpuścić ze względu na mój brak wiedzy w tym zakresie i kupić już gotowe sm?

2

Odp: Zrobienie Husqvarny WRE 125 na SM

Raczej będziesz miał silnik i cylinder taki jak w nowszych WRE/SMS (do 2006 roku). Jedynie cylinder możesz mieć mocniejszy - taki jak w WR/CR (patrz oznaczenie na odlewie), a takie cylindry nowe są dostępne na allegro. Części w większości pasują od WR/CR, a niektóre nawet od Cagivy (z resztą ten sam producent, tylko nowszej konstrukcji silnik), a niektórych części nadwozia to przez lata nie zmieniali, więc dostępność części jest. Oczywiście są części które nie występują w żadnym innym modelu. Wersja SMS różni się w zasadzie felgami i szprychami, ale kompletne koła to tylko od SMS 125 będą pasowały (węższe felgi niż w 610 i 450). Pytanie tylko czy masz wystarczająco kasy na koła i czy stać Cię na eksploatację.