1

Temat: Obroty - KTM 690 SM 2007 luz na rollgazie

Witam Panowie,

posiadam od niedawna KTM-a 690 Sm z 2007 roku. Jest to mój pierwszy motocykl z silnikiem LC4 i nurtuje mnie jedna rzecz.
Czy normalnym zjawiskiem jest to że jak stoję na światłach z wbitym pierwszym biegiem(wciśnięte sprzęgło ) to obroty są na poziomie powiedzmy 2,3 - 2,5 tys obrotów ? Po wbiciu na luz po powiedzmy dwóch sekundach schodzi do 1,8 . Dodam że motocykl ma założone
dedykowane wydechy akrapovica ( podobno w salonie została wgrana mapka pod nie - motocykl nie gaśnie, pali od strzała obroty minimalnie falują ).

P.S

żeby nie zakładać nowego tematu - jest możliwość bez zmiany poprowadzenia linek gazu  ustawić minimalny luz na rollgazie ( ledwo wyczuwalny ) tak żeby przy skrajnym skręcaniu kierownicą w prawo nie było problemu z wracaniem linki ? Regulowałem z 30 razy i jak już znajdę odpowiadający mi luz to zawsze albo rolgaz nie wraca do końca albo jest na tyle napięty że prawie wgl nie chce wrócić - tyczy się to ułożenia kierownicy skrajnie w prawo - w lewo i na prost obija bez zająknięcia.


Pozdrawiam
Michał

2

Odp: Obroty - KTM 690 SM 2007 luz na rollgazie

Można ustawić minimalny luz. Ja lubię mieć minimalny jaki tylko da się ustawić i w 690 SMC nie było z tym problemu.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

3

Odp: Obroty - KTM 690 SM 2007 luz na rollgazie

gierwi napisał/a:

Można ustawić minimalny luz. Ja lubię mieć minimalny jaki tylko da się ustawić i w 690 SMC nie było z tym problemu.

Udało się zmienić delikatnie ułożenie linek i ustawić luz mniej więcej tak jak chciałem.
Co do obrotów jest to normalne ?

Pozdrawiam

4 Ostatnio edytowany przez AntonioPL (2019-03-26 15:33:11)

Odp: Obroty - KTM 690 SM 2007 luz na rollgazie

Motocykl na biegu neutralnym ma inną, "słabszą" (moim zdaniem) mapę zapłonu, niż na wbitym biegu.
Można to wysłyszeć dość wyczuwalnie robiąc przegazówkę na luzie oraz po wbiciu biegu.
Też to zauważyłem jakiś czas temu.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]