1

Temat: Supermoto 125cc co najlepsze

Witam was. Chce kupic jakąś maszynke w stylu Supermoto, inne raczej mnie nie interesuja, choc spodobał mi sie jeszcze Derbi Terra 125, ale raczej nie w moim budżecie i w Polsce cieżko je znaleźc.
Bede jeździł na kategorie B wiec tylko 125cc wchodzi w gre. Zrobiłem małe przeszukanie, ale byc może jeszcze o jakiejś fajnej maszynie nie wiem. Kilka opcji odrzuciłem, kilka mi zostało. Moto ma byc głównie do tanich podróży i bezawaryjne jak tylko sie da wiec interesuje mnie 4T (chyba, że sa jakieś 2T do 4L/100km spalanie), a skoro już w tym szukam to odrzuciłem te słabsze (yamaha xt, suzuki dr, honda xr chyba) i zostało mi tak :
Yamaha WR 125
Derbi Senda DRD 125
MZ 125 SM

Każdy jednak ma coś co mi nie pasuje. Yamaha jako jedyna jest na wtrysk bo tą Derbi co znalazłem jest w gaźniku, ale jest też najdroższa i to jej najwieksza wada. Szukam czegoś najlepiej do 5tyś, a niestety na Yamahe musiałbym dozbierac do 6-7 tys, może jednak warto?
W Derbi i MZ gaźnik jest minusem, nie znam sie na regulacji, a miałem np Simsona i Yamahe Booster to średnio co miesiąc albo i czesciej  trzebało coś przeczyścic itd. To nowsze motory, czy też gaźnik byłby takim problemem? Poza tym o Derbi mało informacji znalazłem i opini i cześci podobno nie są tak łatwo dostepne. I tutaj też ta wada dotyczy MZ, słabo z czesciami, tak? I niestety to motor z 2001-2004 roku co znalazłem. Yamahe i Derbi moge miec z 2009roku.
Co myślicie byłoby najlepsze? Zaryzykowac z MZ, Dac szanse Derbi czy dozbierac do Yamahy ?

2

Odp: Supermoto 125cc co najlepsze

Aha i jest różnica w mocy czy predkości miedzy Yamaha R a X ?

3 Ostatnio edytowany przez Karolo (2018-12-27 11:37:59)

Odp: Supermoto 125cc co najlepsze

Dozbierać do Yamahy. Według mnie temat do zamknięcia.