1

Temat: 690 SMCR - niewłaściwa mapa?

Witam,

od jakiegoś czasu borykam się z problemem wydajności mego SMCR'a i kultury oddawania mocy. Przy odpuszczaniu typowa marchewa,  i czkawka na wolnych obrotach. Moto ma otwarty dolot i wydech bez db killera LeoVince'a. Ostatnio przed wyregulowaniem zaworów wyświetlacz "wymrygał" mi sekwencję informując o błędzie sondy Lambda. Dzisiaj z partyzanta podjechałem do serwisu KTM'a we Wro, gdzie udało mi się na szybko podpiąc moto pod kompa, i tam potwierdził się zapisany błąd sondy. Po jego skasowaniu, moto momentalnie odżyło! Ustąpiły wszelkie uciążliwe objawy. Jednakże obecny mechanior nie potrafił stwierdzić czy aktualnie wgrana mapa {KM7J5EU14E0301} jest standardową, a mnie interesuje wgranie mapy pod EVO1.

Czy źle dobrana mapa może powodować błędne odczyty sondy, i w rezultacie jej błędy?

MT07 ---> SMC-R Evo1 / WR125X

2

Odp: 690 SMCR - niewłaściwa mapa?

Mapka, ktora podales to nie jest zadna z ogolnie dostepnych na TuneEcu. Podlacz sie jeszcze raz i pobierz mapke z moto na swoj komp. Moglbys tez calkiem wylaczyc sonde w kompie :)

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

3

Odp: 690 SMCR - niewłaściwa mapa?

https://imageshack.com/i/plGNgqHuj

MT07 ---> SMC-R Evo1 / WR125X

4 Ostatnio edytowany przez dariusz087 (2018-10-07 19:09:38)

Odp: 690 SMCR - niewłaściwa mapa?

Widzę że odzew zerowy, ale żeby nie powielać wątków to rozwinę problem tutaj.

Cały czas borykam się z kulturą oddawania mocy w mojej pomarańczy, gdyż zarówno przy przyspieszaniu moto wyraźnie trzeba dusić manetkę by chciało rwać, natomiast przy odpuszczaniu gazu popyrkuje, łapie czkawke, przygasa na najwolniejszych obrotach. Podjechałem do KTM'a i jak już wspomniałem po wykasowaniu błędu sondy moto odżyło. Po kilkudniowym postoju znowu wyraźny brak oddechu. 15 minutowa adaptacja i reset manetką nic nie dał. Znowu wycieczka do KTM'a gdzie udało mi się wgrać mapkę Evo1, zamontować airboxa z tego pakietu, i znowu moto nabrało takiej kultury jakiej oczekiwałem. Smukłe toczenie bez poszarpywania na niskich biegach i obrotach dzięki czemu znowu nie musiałem go kręcić czy trzymać na półsprzęgle by znośnie manewrować w korku. Nachapałem się nadzieją, niepotrzebnie. Moto postało do weekendu i znów zadyszka.
Sam już nie wiem gdzie szukać przyczyny, czy to dalej kwesria mapy?

Podsumowując:
- ktm 690 smcr 2014
- wydech leovince sbk bez db killera
- airbox i mapka z Evo1
- wymieniony filtr paliwa
- wyczyszczony wtryskiwacz
- wyregulowane zawory
- wyczyszczony filtr K&N
- podobno lambda i sas są domyślnie wyłączone mapą Evo1

Dodam że objawy nasilają się wraz ze wzrostem temperatury. Kiedy sięga maksimum, jazda jest katorgą dla umysłu i ciała.
Gdzie jeszcze można szukać przyczyny?

MT07 ---> SMC-R Evo1 / WR125X

5

Odp: 690 SMCR - niewłaściwa mapa?

A sondę masz wypięta?

https://www.instagram.com/mdesign_projects/
                      SMCR 2016 <3

6

Odp: 690 SMCR - niewłaściwa mapa?

Lambda i sas właśnie nie są domyślnie wyłączone w evo1, każdy mówi żeby wylaczyc ale domyślnie nie są :P

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

7

Odp: 690 SMCR - niewłaściwa mapa?

Sonda jest wpięta, bo myślałem że jest zdezaktywowana mapą Evo1. Majster z KTM'a wgrał mapkę i bez 15 min adaptacji podziękował za współpracę. No i faktycznie moto bujało się wyśmienicie, aż do weekendu. Kurła, podjadę tam w wolnym czasie i sprawdzę że, lambda i sas są OFF czy ON.

Czy w tym roczniku Tuneecu pokaże mi taką informację bez konieczności kolejnej wizytacji u dealera?

MT07 ---> SMC-R Evo1 / WR125X

8

Odp: 690 SMCR - niewłaściwa mapa?

Jeśli może będą korzystać z TuneEcu to powinno to wyglądać tak: Patrz dolny lewy róg

PunBB bbcode test

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

9

Odp: 690 SMCR - niewłaściwa mapa?

Wyłącz, wgraj przez tuneecu i odepnij sondę.

https://www.instagram.com/mdesign_projects/
                      SMCR 2016 <3

10 Ostatnio edytowany przez asmEx (2018-10-09 10:54:09)

Odp: 690 SMCR - niewłaściwa mapa?

Panowie, kolega ma moto z 2014 roku, którego TuneEcu nie obsługuje.
Również mapy dostępne na stronie tuneecu dotyczą w przypadku modeli 690 (smc/enduro)
roczników do 2012/2013.

11

Odp: 690 SMCR - niewłaściwa mapa?

Rzeczywiście tylko do 13’ aczkolwiek do smcr są (nie tylko smc/enduro) - nie wiedziałem w takim razie nie pomogę bo inaczej nie mapowalem :P

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

12

Odp: 690 SMCR - niewłaściwa mapa?

KTM rozkłada ręce, z ich oprogramowania nie można jej wyłączyć. Pod koniec tygodnia zamienimy sondę na nową, i zobaczymy objawy.

Dzisiaj chciałem zrobić 15min adaptację i F1 wymrygało właśnie jej błąd.

MT07 ---> SMC-R Evo1 / WR125X

13

Odp: 690 SMCR - niewłaściwa mapa?

Ciekawe jakby ja wyjął, zaślepił a na sprzedaż są takie wtyki do kostki po sondzie żeby nie wywalało błędu po niej - opcja dla tych co nie maja kompa. Nie wiem tylko jak to w Twoim 14’

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

14

Odp: 690 SMCR - niewłaściwa mapa?

znalazłem zaślepke na ebay'u i jak widać kompatybilną z moim rocznikiem :)

[url]https://www.ebay.co.uk/itm/o2-Oxygen-Lambda-Sensor-Eliminator-Plug-Set-For-KTM-690-SM-SMR-SMC-07-16-/322355638591[/url]

MT07 ---> SMC-R Evo1 / WR125X

15 Ostatnio edytowany przez asmEx (2018-10-09 21:12:36)

Odp: 690 SMCR - niewłaściwa mapa?

Wystarczy śruba M12 x 1.25 do zaślepienia otworu. Wtyczka to nic innego jak dwa rezystory. Czyli zestaw można ogarnąć za 2PLN'y.
Przykład:
http://i201.photobucket.com/albums/aa202/kevxtx/DSCF7089_zps5ecb0331.jpg