16

Odp: [KTM LC4 640 SM] Problem z wbiciem 1 biegu

Aż mnie podkusiło, żeby zobaczyć ustawienie dźwigni zmiany biegów w swoim, nie wiem, ustawiłem ząbek wyżej, na dniach przetestuje, może rzeczywiście nie dobija do końca....

Rower -> KTM LC4 640 SM BLUE '05

17

Odp: [KTM LC4 640 SM] Problem z wbiciem 1 biegu

Kamiroz napisał/a:

Aż mnie podkusiło, żeby zobaczyć ustawienie dźwigni zmiany biegów w swoim, nie wiem, ustawiłem ząbek wyżej, na dniach przetestuje, może rzeczywiście nie dobija do końca....

Nie wydaje mi się, aby to było rozwiązanie. Sprawdziłem u siebie i jak wchodzi ładnie to ma jeszcze luz na dole, a jak się wiesza to się wiesza gdzieś w połowie. Logiczne, że jakby nie było miejsca to w ogóle by "1" nie wchodziła... ale daj znać co Ci wyszło po testach.

KTM LC4 640 SM 2004
Honda CB600F Hornet 2010

18

Odp: [KTM LC4 640 SM] Problem z wbiciem 1 biegu

Siema. W moim SMC 660 bywa podobnie np. na światłach kiedy chcę szybko wbić 1 i ruszyć. Ja zazwyczaj odpycham się lekko nogą w przód  lub w tył, dzięki temu wałki w skrzyni zmieniają ustawienie względem siebie i bieg można wbić. Problem ten nie zawsze występuje jednak zdarza się gdy koła zębate są w niesprzyjającym do zazębienia ustawieniu. Ten typ więc chyba tak ma.

KTM SMC 660

19

Odp: [KTM LC4 640 SM] Problem z wbiciem 1 biegu

A może starczy odpuścić lekko sprzęgło, ponownie je wcisnąć i spróbować jeszcze raz włączyć 1 bieg?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

20

Odp: [KTM LC4 640 SM] Problem z wbiciem 1 biegu

gierwi napisał/a:

A może starczy odpuścić lekko sprzęgło, ponownie je wcisnąć i spróbować jeszcze raz włączyć 1 bieg?

ja tak mam w drz :)

RMX 450Z

21 Ostatnio edytowany przez Michał2008 (2019-04-17 19:28:05)

Odp: [KTM LC4 640 SM] Problem z wbiciem 1 biegu

Qbol napisał/a:

odpycham się lekko nogą w przód  lub w tył, dzięki temu wałki w skrzyni zmieniają ustawienie względem siebie i bieg można wbić. Problem ten nie zawsze występuje

gierwi napisał/a:

A może starczy odpuścić lekko sprzęgło, ponownie je wcisnąć i spróbować jeszcze raz włączyć 1 bieg?

dokładnie tak jak wcześnie pisałem :D
oba sposoby działają bujnąć się do tyłu czy do przodu lub jak kolega gierwi napisał puszczam klamkę wciskam drugi raz i wchodzi metoda 100% sprawdzona i za drugim razem zawsze wejdzie :P choć tak jak kolega Qbol pisze problem ten nie zawsze występuje, ale widzę, że ten typ tak ma hehe dzięki za odpowiedzi, może komuś się ten temat przyda :)

KTM LC4 640 SM 2004
Honda CB600F Hornet 2010

22

Odp: [KTM LC4 640 SM] Problem z wbiciem 1 biegu

Ok, sprawdziłem i nic nie zmieniło ustawienie dźwigni zmiany biegów, problem jest caly czas, na rozgrzanym oleju nie ma opcji, żeby wrzucić 1 bieg, nie jest tak, że albo sie wałki ustawią korzystnie albo niekorzystnie, u mnie zawsze są niekorzystnie ;D ja po prostu wciskam sprzęgło i wrzucam bieg w tym samym czasie ;) generalnie zauważam zależność pomiędzy temperaturą oleju a zdolnością wbicia biegu, domniemam, iż w momencie gdy wałek sprzęgłowy w skrzyni sie zatrzyma nie jestem w stanie wbić biegu ;)

Rower -> KTM LC4 640 SM BLUE '05