1

Temat: KTM 690 SMCR 14' - śruba spustowa oleju.

Witam,

świeży zawodnik w rodzinie więc zacząłem od wymianu oleju, i tu zonk bo poprzedni kierownik uwalił gwint od mocowania filtra od strony wlewu oleju na pokrywie silnika, natomiast zdziwiło mnie że podobny objaw ma ta gruba śruba spustowa oleju. Ma ona wyczuwalny nawet w rękach luz na gwincie, jakby była o numer mniejsza choć wygląda na oryginalną. Zalepiona była jakimś silikonem bądź klejem do gwintu i tak się trzymała. Jak to u was jest?

MT07 ---> SMC-R Evo1 / WR125X

2

Odp: KTM 690 SMCR 14' - śruba spustowa oleju.

U mnie jest OK. Po prostu trafiłeś na minę. Pokaż jakieś zdjęcia.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

3

Odp: KTM 690 SMCR 14' - śruba spustowa oleju.

Ktoś za mocno dojebał.
Tzw. "moment dokręcania to ja mam w ręce"

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4

Odp: KTM 690 SMCR 14' - śruba spustowa oleju.

Chyba że dokręcam powyżej 100Nm to w nodze:D

5

Odp: KTM 690 SMCR 14' - śruba spustowa oleju.

Gierwi czemu minę? Mi się udało w 2 Smc przy filtrze te śruby przekręcić :D, wystarczy nagwintowac i włożyć taka tulejkę i po problemie

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

6

Odp: KTM 690 SMCR 14' - śruba spustowa oleju.

Koso napisał/a:

Gierwi czemu minę? Mi się udało w 2 Smc przy filtrze te śruby przekręcić :D, wystarczy nagwintowac i włożyć taka tulejkę i po problemie

Gwint urwałeś odkręcając czy dokręcając?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: KTM 690 SMCR 14' - śruba spustowa oleju.

No właśnie. Wystarczy to zrobić, ale poprzedni właściciel miał w dupie i wolał sprzedać moto z korkiem spustowym wkręconym na silikon czy jakieś inne gówno, które nie daje gwarancji że nie puści pod wpływem temperatury. Czyli w skrócie mina. A wystarczy kupić klucz dynamometryczny.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

8

Odp: KTM 690 SMCR 14' - śruba spustowa oleju.

Przy dokręcania, chodzi oczywiście o filtry papierowe, wydaje mi się ze dekiel od sprzegla jest z jakiegoś mało wytrzymałego aluminium, nie jest to duża siła i w pewnym momencie śruba się kręci

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

9

Odp: KTM 690 SMCR 14' - śruba spustowa oleju.

Może nie powiązane ze śrubą, ale z olejem tak.

Co ile producent zaleca wymianę oleju silnikowego a co ile w skrzyni ?

Thx

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450