1

Temat: FE 570- gasnie na niskich, strzela na srednich, na wysokich ok.

Sprawa wyglada tak: w zeszlym sezonie moto bylo w serwisie, poniewaz stracilo moc i zaczelo strzelac z wydechu. Dodam ze zalozona byla koncowka przelotowa akrapovica. W serwisie stwierdzono, ze to wina padnietego czujnika TPS. Wiec TPS zostal wymieniony. Po tym zabiegu Berg odzyskal wigor. Niestety nie mialem czasu nim dluzej pojezdzic.  Jednak stanowczo stwierdzam ze bylo duzo duzo lepiej niz przed wstawieniem do serwisu.

W zime zalozylem oryginalny wydech, bo wyroslem juz z huku Akrapa.

Ale do rzeczy: Berg po zimie zagadal od razu, przejechalem sie, wszytko ok, przyspieszanie, wchodzenie na obroty, praca na postoju. Zadnych zastrzezen. Wczoraj pojechalem sobie zrobic badanie techniczne, wszystko fajnie pieknie. Berg mial power(chociaz wg. mnie nie do konca taki jak powinien miec). Wszystko fajnie, ladnie gladko jechal. Jednak im wiecej przejechanych km(po ok 60 km) tym Berg zaczal coraz slabiej jechac. Po drodze bylo tankowanie. Berg zaczal coraz slabiej jechac.  Po drodze zaczal mi gasnac na wolnych obrotach jak stalem na swiatlach. W pewnym momencie zgasl mi na swiatlach i musialem zjechac na pobocze, bo nie chcial zapalic. W koncu laskawie zapalil po kilkunastu probach. Ledwo wrocilem do domu.

Podsumowanie: Berg wali w wydech na srednich obrotach, gasnie na niskich. Jednak jak juz sie wkreci na obroty to jedzie bez zajakniecia.



Co mi przyszlo do glowy: Berg ma kilka filtrow w ukladzie paliwowym, ktore potrafia sie zasyfic i trzeba je wymieniac co jakis czas(przy pompie i w wezyku zbiornik-wtrysk). Zrobie to teraz na dniach. Jednak zawalone filtry spowodowaly by slabe dzialanie w calym zakresie obrotow a nie tylko na niskich i srednich. FI nie migalo. Po zalozeniu seryjnego wydechu wszystko bylo dobrze przez pierwsze 60 km, pozniej Berg stracil wigor. Wiec nie chce mi sie wierzyc ze to zalozeni seryjnego wina wydechu.

Co moze byc przyczyna problemu? Czy to mozliwe zeby za problemy znow odpowiadal TPS?

1.TPS(rozregulowal sie sam z siebie?? )
2. Zasyfione filtry
3. Wgranie nowej mapy(przejscie z Akrapa na seryjny wydech)

Hilfe :)

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

2 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2018-05-14 01:04:05)

Odp: FE 570- gasnie na niskich, strzela na srednich, na wysokich ok.

Tps mógł jak za delikatnie dokręcony był. Zwiększ mu wolne obrotu. Ew. Wydech podmien, nie duś go, a ogień z rury to norma w sprawnej 570. Mapa domyslnie std, czyli powinien chodzić z innym wydechem. Chyba ze ktoś dołożył przełącznik map i zmieniał? Aku 100% sprawne? Z myciem to się nie zbiegło może? Świeca jaka? Piec w jakiej kondycji?
Ps. Najbizszy trend dla modelu 570 biorąc pod uwagę ostatni „wzrost” popularność to ceny 10-12 tysi..... czyli będzie w moim zasięgu:))

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

3

Odp: FE 570- gasnie na niskich, strzela na srednich, na wysokich ok.

Do Twojego opisu objawów pasuje mi jakby łapał lewe powietrze.

4 Ostatnio edytowany przez radziu (2018-05-14 07:15:03)

Odp: FE 570- gasnie na niskich, strzela na srednich, na wysokich ok.

Dzinkss napisał/a:

Chyba ze ktoś dołożył przełącznik map i zmieniał? Aku 100% sprawne? Z myciem to się nie zbiegło może? Świeca jaka? Piec w jakiej kondycji?

Pomacam dzis TPS i zobacze czy sie nie poluzowala sruba.
Po zmianie TPS serwis Motoholicy wgral seryjna mape(wtedy byl akrap zalozony), jednak sprawdze to na wydruku ktory dostalem od seriwus Motoholicy. Komp serwisowy nie wykazal zadnych bledow.
Obroty zwiekszone o 3 pstrykniecia kolkiem do regulacji
Zalozony nowy akumulator AGM Motobatt.
Moto nie bylo myte
Dodam jeszcze ze gasnie miedzy innymi w momencie kiedy mu sie doda na jalowym obrotow(prycha charakterystycznie i gasnie, to samo bylo przed wymian TPS)
W koncowce poprzedniego sezonu zalozona swieca irydowa
Piec ma ok 230 mh, 13K km, zapisany na wymiane zaworow i czego tam trzeba na gorze silnika(sprezynki, etc). Nie bierze oleju, przy zmianach nie widac nic na siatkowych filtrach magistrali olejowej.

kompan do picia napisał/a:

Do Twojego opisu objawów pasuje mi jakby łapał lewe powietrze.

Sprawdze, ale jak to wylapac oprocz testu organoleptycznego?
Jak sie dalem przejechac koledze i jechalem za nim to kiedy dawal ognia to bylo widac ze mieszanka jest za bogata z wydechu.


Dodam ponownie: Berg po poprzednim serwisie nie mial takich objawow. Wszystko bylo dobrze, mialem pojezdzic troche i przyjechac w razie kiedy cos bedzie nie tak. Wiec moto zostanie odstawione do nich, ale staram sie zebrac najwiecej info we wlasnym zakresie.

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

5 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2018-05-14 14:29:03)

Odp: FE 570- gasnie na niskich, strzela na srednich, na wysokich ok.

Organoleptycznie to weź plaka, włącz moto i psijaj w okolice króćców ssących, jak nieszczelny to zwiększa się obroty. A napinacz rozrządu masz tam mechaniczny? Może być pierdolka ale lepiej dmuchać na zimne i go nie jechać aż zdycha bo wtedy $$$. Jest sporo rzeczy do sprawdzenia ale coś z ta mapa może pomieszali. Jaki ten wydech masz teraz? Przekrój taki sam, sondy ok? Płyn w chłodnicy jest? Generalnie to Ci go zalewa, iskra jest napewno taka jak powinna być? Może ten uderzeniowy coś nie tak, jak u kolegi się okazało.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

6

Odp: FE 570- gasnie na niskich, strzela na srednich, na wysokich ok.

Napinacz jest fabryczny. Aktualnie wydech jest fabryczny.  Sonda byla sprawdzana podczas ostatniej wizyty w serwisie. Czujnik rollover jest ok. Plyn w chlodnicy jest.

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

7

Odp: FE 570- gasnie na niskich, strzela na srednich, na wysokich ok.

lewe powietrze powoduje problemy tylko na wolnych obrotach, chyba, że ktoś ma dziurę w króćcu dolotowym wielkości 10gr.

Ja bym skupił się na problemie z elektryką. Jeżeli moto ma pełną moc na wysokich obrotach, to wg mnie nie jest to problem z układem wydechowym.

Szukałbym problemu w świecy/fajce lub słabej masy gdzieś w wiązce...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

8

Odp: FE 570- gasnie na niskich, strzela na srednich, na wysokich ok.

Fajka z kablem byla zmieniana rok temu to byla juz troche potyrana.

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

9

Odp: FE 570- gasnie na niskich, strzela na srednich, na wysokich ok.

Masz do niego jakiś kabel, czy tylko serwis ?

Oprócz zmiany samej mapy mozna ja jeszcze regulować do potrzeb danego egzemplarza.

Jak dajesz ogień z niskich/srednich obrotów, to jest dziura czy szarpanie ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

10

Odp: FE 570- gasnie na niskich, strzela na srednich, na wysokich ok.

Zamowilem TPS tool.
Jak daje ognia to jest szarpanie. Jak jade jednostajnie to terz jest szarpanie odczuwalne.

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

11

Odp: FE 570- gasnie na niskich, strzela na srednich, na wysokich ok.

z moich obserwacji wynika, że szarpanie pojawia się przy zbyt bogatej mieszance, więc coś czuję, że po zdjęciu Akrapa, mapa raczej nie została poprawnie zamieniona...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

12 Ostatnio edytowany przez radziu (2018-05-15 20:00:09)

Odp: FE 570- gasnie na niskich, strzela na srednich, na wysokich ok.

Zgadza sie. Berg z seriwsu wyjechal na Akrapie, a ja zmienilem w zime wydech na ori.

Namowiles mnie. Zakladam Akrapa :)

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

13

Odp: FE 570- gasnie na niskich, strzela na srednich, na wysokich ok.

I będzie po problemie najpewniej, stopery jak za głośno ale fakt że za Akrapami to nawet ciężko jechać:)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

14

Odp: FE 570- gasnie na niskich, strzela na srednich, na wysokich ok.

Akrap zalozony. Zmieniłem swiece bo czuc bylo benzyna. Zapalil od pierwszego. Pochodzil troche i zgasl. Probowalem zapalic i znow bylo czuc benzyne. Zaloze nowa swiece i sie od razu przejade. Napisze co i jak.

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

15

Odp: FE 570- gasnie na niskich, strzela na srednich, na wysokich ok.

Daj znać bo ciekawy jestem.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450