46

Odp: Husaberg FE 570 czyli powtórka sprzed lat - kolejna zmora...

Silnik społowiony, bez żadnych przygód. Dzisiaj przyszedł mi cylinder z tłokiem. Została tylko głowica... Niestety 15 października wyjeżdżam do Holandii i prace musze wstrzymać a brakło tak nie wiele :(

47

Odp: Husaberg FE 570 czyli powtórka sprzed lat - kolejna zmora...

Tak więc na dzień dzisiejszy prace przy silniku zakańczam, zostaje mi głowica na sam koniec.
Zawiozłem wczoraj koło tylne wraz z tarczą i jarzmej do przerobienia pod większą tarcze (z 210 na 245mm) i czekam na info od spawacza aby odebrać koło, silnik na chwile obecną wygląda tak:
https://images92.fotosik.pl/52/6991c0531d8c4814gen.jpg
Pewnie porobie jeszcze kilka dupereli mało widocznych przed wyjazdem tak abym miał jak najmniej rzeczy do zrobienia kiedy wrócę na świeta :)

48

Odp: Husaberg FE 570 czyli powtórka sprzed lat - kolejna zmora...

Witam po długiej przerwie :)
Wracam do PL 20 grudnia tego roku więc będę składał silnik do końca. Głowicą zajeła się pewna firma z wawy, mają się wyrobić z terminem.
Cała głowica przechodzi kompletny przegląd i remont wraz ze wszystkim co w niej się dało wymienić na nowe. Wpadł cały zestaw od Aunera z kompletnym oryginalnym zestawem do zrobienia głowicy. Z ciekawostek w oryginale są dwa zawory metal i dwa tytan, nie ma wszystkich tytanowych i tak wychodziło z fabryki. Na siedzenie jeszcze muszę poczekać bo nie jest dostępne więc jak sie nie uda do marca jego zdobyć to będę zmuszony obszyć.
Wraz z moim zjazdem odbieram koło od spawacza po zmianie tarczy z 220mm na 245mm i przerobienie jarzma pod zaciski nissin 4 tłoczki pod HB.
W okolicach 21 Grudnia będę zdawał relacje z prac i postępów :)
Cel jest aby w tym roku jeździł :D
Pozdro i w kontakcie!

49

Odp: Husaberg FE 570 czyli powtórka sprzed lat - kolejna zmora...

Ciekawy projekt, ale powoli przypomina piramidę finansową ;)
Oby nic nie jebło, bo rozpłakałbym się jak małe dziecko, po takich przejściach... pewnie gdyby nie Husqa i to "coś" , co jeszcze trzyma Cie przy marce -miałbyś w tych pieniądzach już z dwie maszyny ;)
Powodzenia

Hardcore - it's more than music...

50

Odp: Husaberg FE 570 czyli powtórka sprzed lat - kolejna zmora...

Spoko projekt :) Ciekawe co na to milicja ;) Też chciałem zrobić coś w tym stylu ale odpuściłem, kiedy mi powiedzieli że kolory fluo po pół roku prawdopodobnie wyblakną...

Trochę lipa że kół nie rozebrałeś do malowania...
Co do HB nie lepiej było kupić mocowanie od Dixera ?

51 Ostatnio edytowany przez dido1214 (2018-12-15 23:25:07)

Odp: Husaberg FE 570 czyli powtórka sprzed lat - kolejna zmora...

Belzebub napisał/a:

Ciekawy projekt, ale powoli przypomina piramidę finansową ;)
Oby nic nie jebło, bo rozpłakałbym się jak małe dziecko, po takich przejściach... pewnie gdyby nie Husqa i to "coś" , co jeszcze trzyma Cie przy marce -miałbyś w tych pieniądzach już z dwie maszyny ;)
Powodzenia

Na koszta nie patrze gdyż jest to moje moto z marzeń a przy tym nie patrzy sie na to :)
Ogólnie jak coś jebnie to mam już sznurek przyszykowany i ładnie krzaki nad gałęzią wycięte xd

Moto robie tylko i wyłącznie dla siebie, jest to moje widzimisie po za tym siedze w NL bergi tu latają od 5k E wzwyż w bidnym stanie i idą jak świeże bułeczki... Chodzi mi myśl aby wystawić go tutaj po skończonym projekcie dołożenie kilka jurków i nówka moto z salonu  hehe

Spidi460 napisał/a:

Spoko projekt :) Ciekawe co na to milicja ;) Też chciałem zrobić coś w tym stylu ale odpuściłem, kiedy mi powiedzieli że kolory fluo po pół roku prawdopodobnie wyblakną...

Trochę lipa że kół nie rozebrałeś do malowania...
Co do HB nie lepiej było kupić mocowanie od Dixera ?

O mocowaniu od DIxera nic mi nie wiadomo...
Koła to wstępnie tak, poniewaz nie znalazłem nikogo kto podjąłby się anodowania i zajęcie się ogólnie kołami z rozplataniem i z powrotem.
Policja u nas w kraju nic mi nie zrobi pod warunkiem, że wszystko technicznie spełnia wymogi :D

52

Odp: Husaberg FE 570 czyli powtórka sprzed lat - kolejna zmora...

Mocowanie [url]https://dixerparts.pl/produkt/3173/handbrake-hb-ktm-exc-525-sx-450-400[/url] Tylko nie wiem co oni teraz świrują z cena bo ostatnio jak do nich pisałem wołali 350zł mocowanie + jeden zacisk...

Co do kół to też nikogo nie znam od zaplatanie :( Wiem że jest jakaś firma która elegancko anoduje ale musiał bym poryć w necie bo już nie pamiętam nazwy.

53 Ostatnio edytowany przez dido1214 (2018-12-16 23:46:35)

Odp: Husaberg FE 570 czyli powtórka sprzed lat - kolejna zmora...

Spidi460 napisał/a:

Mocowanie [url]https://dixerparts.pl/produkt/3173/handbrake-hb-ktm-exc-525-sx-450-400[/url] Tylko nie wiem co oni teraz świrują z cena bo ostatnio jak do nich pisałem wołali 350zł mocowanie + jeden zacisk...

Co do kół to też nikogo nie znam od zaplatanie :( Wiem że jest jakaś firma która elegancko anoduje ale musiał bym poryć w necie bo już nie pamiętam nazwy.


W ostateczności kupie nówke zestaw SM anodowany :)
Daj spokój z tą ceną za adapter...
Ja sie zmieszcze w 200zł + zaciski nissina mam swoje a 4 tłoczkowy w zupełności wystarczy przy tarczy tył 245mm

54

Odp: Husaberg FE 570 czyli powtórka sprzed lat - kolejna zmora...

Ktoś kiedyś na forum pisał, że Król robi również anodowanie (warunek taki, że felgi muszą być ładne i z dobrego stopu), także u niego miałbyś pełen serwis kół zrobiony ;)

55

Odp: Husaberg FE 570 czyli powtórka sprzed lat - kolejna zmora...

Jaka pompę zastosujesz do HB ?

56

Odp: Husaberg FE 570 czyli powtórka sprzed lat - kolejna zmora...

Spidi460 napisał/a:

Jaka pompę zastosujesz do HB ?

Zmiana u mnie będzie dwóch pomp.
Przednia wpadnie Magura 12mm a pod hb sie zastanawiam czy nie dam takiej samej bo lubie czuć na jednym palcu jak trzyma mi koło. (po Beringerze 6p chce uzyskac efekt chociaż delikatnie podobny)

57

Odp: Husaberg FE 570 czyli powtórka sprzed lat - kolejna zmora...

Hmm może też się zastanowię nad czymś takim. Trochę myślałem o hamulcu rekluse ale to chyba nie zda egzaminu do gumowania...
Jakie +- koszta magury 12mm ?

58

Odp: Husaberg FE 570 czyli powtórka sprzed lat - kolejna zmora...

koszt nowej magury to około 1250zł kompletna nówka wraz ze zbiorniczkiem i przewodem (trzeba uważać przy kupnie bo sprzedają bez zbiorniczka)
Dostępność w Aunerze 2-3dni i jest na miejscu

59

Odp: Husaberg FE 570 czyli powtórka sprzed lat - kolejna zmora...

Witam! Wróciła do mnie zrobiona kompletna głowica więc? Silnik złożony, już w ramie i odpalony! Odpukać nie było żadnych problemów aby go odpalić, odpalił na tzw strzał. Dzisiaj podrzuce kilka zdjęć, koło zabrane od spawacza, który okazał się być złodziejem ale to dłuższa historia o której opowiem następnym razem :) Także nie mam HB na chwile obecną.
DO ukończenia całości brakuje mi wydechu Akrapa, pompy Magury, nowego siedzenia które bedzie dostępne końcem stycznia oraz instalacji pod kierunki :)

https://images91.fotosik.pl/95/cd2e034be9fa093cmed.jpg

https://images90.fotosik.pl/94/b409f16c56aaa45dmed.jpg

60

Odp: Husaberg FE 570 czyli powtórka sprzed lat - kolejna zmora...

https://images92.fotosik.pl/95/398e8832be936bf3gen.jpg

https://images90.fotosik.pl/94/2537629f9b81a725gen.jpg