1

Temat: nie działający prędkościomierz KTM SM 690

Cześć,

W końcu się zebrałem i założyłem ten temat ;) Mam mały problem ze swoim elektronicznym zegarem w KTMie. Mianowicie przestał działać mi prędkościomierz, a co za tym idzie nie nalicza przebiegów. Wielkich zdolności w elektronice nie mam, ale chciałbym spróbować wstępnie sam to naprawić. Jak polegnę oddam wtedy do elektronika. Od czego mógłbym zacząć, aby ogarnąć ten problem? Czujnik przy kole, może jakiś test zegara, miał ktoś podobną przypadłość, jeśli tak prosiłbym o pomocne sugestie.
Pozdrawiam
Kamo

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]

2

Odp: nie działający prędkościomierz KTM SM 690

Poruszaj magnesem przy kole i zobacz czy licznik coś nalicza.
Ogólnie liczniki były dość awaryjne, sporo tematów w sieci, szukaj lutuj naprawiaj xD

https://www.instagram.com/mdesign_projects/
                      SMCR 2016 <3

3

Odp: nie działający prędkościomierz KTM SM 690

Miałem to samo, wymieniłem czujnik przy kole z całym kablem i bangla.

KTM 690 SMC

4

Odp: nie działający prędkościomierz KTM SM 690

Bangla czyli?

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]

5

Odp: nie działający prędkościomierz KTM SM 690

Bangla, czyli działa :)

6

Odp: nie działający prędkościomierz KTM SM 690

Ok, nie mogłem skumać :) Poświęciłem dziś cały wieczór na szukanie przyczyny problemu. Prędkościomierz nadal nie działa, odkręciłem licznik, sprawdziłem kostkę i kable, wygląda wszystko ok. Poruszałem magnesem przy kole i nic. Mam nadzieję, że licznika szlak nie trafił.

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]

7

Odp: nie działający prędkościomierz KTM SM 690

Po naładowaniu aku pali mi się cały czas czerwona kontrolka po lewej stronie z kłódką. Gaśnie jak przekręcam zapłon, moto odpala, wszystko ok. Od czego jest ta kontrolka, w manualu ciężko się połapać, mimo, że angielski dla mnie jasny :D

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]

8

Odp: nie działający prędkościomierz KTM SM 690

Myślę nad wymianą czujnika wraz z całym kablem, ale jak mogę mieć pewność, że to jest akurat to? Nie chciałbym kupować w ciemno. Lub jakim sposobem mogę sprawdzić, że mam walnięty licznik? I co oczywiście z przebiegiem, gdy podłączyłbym drugi licznik? Będzie wyświetlał mój przebieg czy przebieg wewnętrzny licznika? To też mnie interesuje.

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]

9

Odp: nie działający prędkościomierz KTM SM 690

Ja wymieniłem kabel z czujnikiem i działało - tez mi prędkości i kilosów nie nabijało. Czasami prędkość pokazało, a jak na dziure wjechałem to przestawało. Po wymianie działa wszystko tak jak pisałem wyżej.

KTM 690 SMC

10

Odp: nie działający prędkościomierz KTM SM 690

Ok, dzięki. Sam już nie wiem, czy kupować w ciemno ten czujnik. Chciałbym mieć pewność, że to jest na pewno to.

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]

11

Odp: nie działający prędkościomierz KTM SM 690

Z Toronto do Sosnowca kawałek, bo tak to byś podmienił :P

12

Odp: nie działający prędkościomierz KTM SM 690

M0ras-25 napisał/a:

Myślę nad wymianą czujnika wraz z całym kablem, ale jak mogę mieć pewność, że to jest akurat to? Nie chciałbym kupować w ciemno. Lub jakim sposobem mogę sprawdzić, że mam walnięty licznik? I co oczywiście z przebiegiem, gdy podłączyłbym drugi licznik? Będzie wyświetlał mój przebieg czy przebieg wewnętrzny licznika? To też mnie interesuje.

Liczniki mają swoją wewnętrzną pamięć, wiec jeśli podłączysz inny licznik to wyświetli ci jego przebieg, a nie twój.