1

Temat: Badaż termiczny na kolektor

Siemankoooooooo :) ktos coś poradzi jaki bandaż  najlepszy do owinięcia kolektora czy wgl to gra warta świeczki ( wydech z tytanu i kolanko momentalnie czerwone sie robi)

Kuba #18

2

Odp: Badaż termiczny na kolektor

To normalne w tytanach że tak szybko się rozgrzewa do czerwoności? Może mieszanka zbyt uboga? Co do bandaża to miałem w swojej DRZ bandaż kupiony bodajże w Mtuning w Rzeszowie, po jednym sezonie stracić w większości swój kolor (z ciemno-stalowego zrobił się biały), w jednym miejscu się przepalił, no a przy ściąganiu rozsypał się całkowicie. Także ogólnie wszystko było fajnie ale tak do połowy sezonu, później zbliża się termin jego wymiany. Aha i przy pierwszym uruchomieniu silnika po założenia bandaża nie zdziw się jak zacznie z niego mocno dymić ;)

3

Odp: Badaż termiczny na kolektor

Założyłem w zeszłym sezonie chiński i jak na razie trzyma się na tytanie bez żadnych zastrzeżeń.
Czy warte, ja zakładałem bo miałem taki kaprys. Jak się wydech za szybko rozgrzewa to może faktycznie sprawdź ustawienie mieszanki. Bandaż problemu nie zlikwiduje.

PBM

4

Odp: Badaż termiczny na kolektor

Też się zastanawiam, czy u siebie zamiast osłony kolektora nie założyć bandaża. Da to radę i nie wypali dziury w bucie ?

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

5

Odp: Badaż termiczny na kolektor

Wąż od chłodnicy przygrzało, więc przypuszczam, że buta też potrafi. Może druga warstwa by coś polepszyła.

PBM