1

Temat: Jakie buty mx wybrać?

Moja przygoda z butami motocross była krótka bo mnie mega ograniczały. Nie czułem podnóżków ani hamulca a co najgorsze dźwigni biegów. Czy jest jakiś model butów crossowych, które nie ograniczają tak jak wyżej napisałem? Tych mniejszych jak na sporta nie chce bo po prostu mi się nie podobają :)

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

2

Odp: Jakie buty mx wybrać?

sidi crossfire 2 srs (teraz już pewnie 3). Bałem się, ze mi w takich butach stopa nie wytrzyma, a tu niespodzianka - nawet nie chce mi się ich ściągać ;)

RMX 450Z

3

Odp: Jakie buty mx wybrać?

W Crossfireach SRS2 jest wygodnie i czucie jest całkiem spoko. Ja po zmianie z Sidi Vertigo na crossfire 2 nie miałem żadnych problemów. Jeśli chcesz używać podeszwy SM to tylko SRS2 bo w 3 generacji nie ma podeszwy SM.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

4

Odp: Jakie buty mx wybrać?

Sam jestem na etapie poszukiwania butów i na wielu różnych forach SIDI crossfire 2 ma naprawdę dobre opinie! Więc chyba są warte uwagi.

Dr 650 RS, dr-z 400 E, KTM exc 450

5

Odp: Jakie buty mx wybrać?

Jett lite. Typowe kapcie mx na zawiasie. Wygodne i bezpieczne. Ja w nich czuje podnóżki, hamulec i biegi. Znam kilka równie pozytywnych opinii dla tych butów od innych osób. Nie mam odniesienia do innych firm i modeli bo nie jeździłem. Niedługo będę mógł odnieść się do sidi crossfire srs2 bo takie zakupiłem do sm.

Hsq SMR 511
#511

6

Odp: Jakie buty mx wybrać?

Prawda jest taka, że czegokolwiek nie założysz to na początku nie będziesz czuł dobrze motocykla :P Grube podeszwy itp robią swoje. Ale pojeździsz i szybko się przyzwyczaisz. Ja po kupnie byłem w szoku jak mam w takich butach jeździć bo nie czułem ani dźwigni od biegów ani hamulca, ale po kilku dniach już nie było problemu, a mam buty bez zawiasów. Sam będę niedługo zmieniał, ale raczej kupię coś z zawiasem żeby zobaczyć jaka jest różnica, ale bez zawiasu też da się na luzie jeździć :)

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

7

Odp: Jakie buty mx wybrać?

Miśki, a jak z wentylacją w srs2? Jak stopa się zachowuje? Nie jest źle?

WR250X -> Husaria 701

8

Odp: Jakie buty mx wybrać?

shonek napisał/a:

Miśki, a jak z wentylacją w srs2? Jak stopa się zachowuje? Nie jest źle?

Nic nie wylewam, więc chyba spoko. Może trochę stopa złapie ciepła, skarpeta to ogarnie i tyle.

RMX 450Z

9

Odp: Jakie buty mx wybrać?

Stopa zachowuje się normalnie, czyli poci się przy 30 stopniach w Cieniu, przy 15 się nie poci ;)

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

10

Odp: Jakie buty mx wybrać?

Mogę polecić Gaerne gx1. Cena przyzwoita, jakoś wykonania jak dla mnie bardzo dobra

11

Odp: Jakie buty mx wybrać?

Karolo napisał/a:

Mogę polecić Gaerne gx1. Cena przyzwoita, jakoś wykonania jak dla mnie bardzo dobra

Również takie posiadam i jestem bardzo zadowolony

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

12

Odp: Jakie buty mx wybrać?

Karolo, johny_55 a jak z rozmiarówką w tych Gaerne gx1?

Dr 650 RS, dr-z 400 E, KTM exc 450

13

Odp: Jakie buty mx wybrać?

Normalnie noszę 43 i taki też rozmiar mam Gaerne. Najlepiej by było jakbyś sobie przymierzył czy pasują. Np w przypadku butów Forma - były za niskie na przodzie buta i cisnely mnie w palce

14

Odp: Jakie buty mx wybrać?

No ja noszę normalnie 41 - 42 i Gaerne mam 42 i jest git

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

15

Odp: Jakie buty mx wybrać?

Dzięki Panowie.

Dr 650 RS, dr-z 400 E, KTM exc 450