1

Temat: KTM 690, pomoc w ocenie

Witam,
bardzo bym prosił o rzucenie okiem na poniższe zdjęcia. Mam na oku pewnego KTM- a aczkolwiek niepokoją mnie wystające uszczelki. Z tego co przeglądałem zdjęcia w internecie innych egzemplarzy to nigdzie to tak nie wygląda i stąd moje obawy, że coś nie zostało zrobione tak jak powinno.
Jest się czego obawiać, czy może to może być normalne i żadnego to nie ma negatywnego wpływu? Co sądzicie?
Drugą rzeczą  jest dziwnie odchodząca farba przy deklu z lewej strony. Czym to może być spowodowane? Uszkodzenie mechaniczne raczej nie wchodzi w grę (jakiś szlif, obcierka czy coś w tym stylu) bo jest to głębiej, przy samym mocowaniu.

Link:
[url]https://imgur.com/a/8fp8t[/url]

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

2 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2018-02-01 13:16:56)

Odp: KTM 690, pomoc w ocenie

Ktoś już otwierał sprzęgło i dał jakiś zamiennik uszczelki który zazwyczaj wystaje.
Moto jest z UK albo FR bo aluminium na deklu alternatora zaczęło się utleniać i odchodzi farba, słony i wilgotny klimat widać też na kilku innych elementach tego moto. Nie ma się raczej co przejmować jeśli reszta jest OK.

3

Odp: KTM 690, pomoc w ocenie

U mnie w tym miejscu było delikatnie przytarte a i farba od buta też może schodzić. Sprzęt widzę z motoOSW chyba, więc dogadaj się co do ceny, czyść sprzęta i się ciesz :)

KTM 690 SMC

4

Odp: KTM 690, pomoc w ocenie

Dzięki za info, jeśli ktoś jeszcze ma jakieś uwagi to pisać;)

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

5

Odp: KTM 690, pomoc w ocenie

Ta uszczelka z tego co kojarzę to w moim też tak odstaje, a jest fabryczna.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

6

Odp: KTM 690, pomoc w ocenie

Ta żółta?

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

7

Odp: KTM 690, pomoc w ocenie

Żonkil napisał/a:

Ta uszczelka z tego co kojarzę to w moim też tak odstaje, a jest fabryczna.

ta żółta?

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

8

Odp: KTM 690, pomoc w ocenie

Uszczelką bym się nie przejmował. Równie dobrze gość mógł uszkodzić dekiel, przez co go wymienił. A farba w tym miejscu odchodzi po demontażu dekla nawet od mycia myjką ciśnieniową, wystarczy drobny zadzior przy demontażu dekla.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

9

Odp: KTM 690, pomoc w ocenie

Wielkie dzięki za info

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2