1 Ostatnio edytowany przez plawmat (2017-12-12 20:07:55)

Temat: KTM SMC 690 2008r, Czy warto ???? Proszę o komentarz

Witam Wszystkich
Potrzebuję opinii i rady na temat tego Kata:
[url]https://www.otomoto.pl/oferta/ktm-smc-690-kat-a2-raty-transport-sportowy-wydech-pewniak-ID6znURo.html[/url]

Jestem zainteresowany zakupem. Mam jednak obawy co do przebiegu i historii motoru. Sprzedający to jakiś handlarz z Ostrowa. Nie wie co było z moto robione. Kat. A podobno tylko w dowodzie. Odblokowana pełna moc. Jest w stanie puścić go za 19.900 zł ale wydaje mi się że na ten rocznik i przebieg to i tak dużo. Kat sprowadzony z niemiec.
Czy w tego typu motorach robi się remonty silnika po konkretnym przebiegu  (wymiana tłoka, korby itd... ?) podobnie jak w enduro ?.  Pytam ponieważ motor ma zrobione 34 tyś km i może się okazać że pojeżdzę trochę i tłok wyjdzie bokiem.
Proszę o komentarz osoby mający styczność z KTM SMC 690

Pzdr. Matthew 111

2 Ostatnio edytowany przez Spidzior (2017-12-12 20:18:37)

Odp: KTM SMC 690 2008r, Czy warto ???? Proszę o komentarz

Mam identycznego od tej samej osoby. Ta sama okleina i też na A2. Mój ma przebieg 27k. Ja za mój dałem 21.300 i także jest zarejestrowany na A2 z pełną mocą. To jest od Motoosw - same pozytywne opinie o tych ludziach slyszalem i czytałem.  Co to jest 34k przebiegu? Patrz na stan, bo z 10k przebiegu będzie gorzej niż 34. A to, że ma tyle nabite, to znaczy że ktoś dużo jeździł i raczej dbał. Ja mam 2009 rok, ale to się niczym nie różni. To jest mój :)

[url]https://imgur.com/a/Hk11G[/url]

KTM 690 SMC

3

Odp: KTM SMC 690 2008r, Czy warto ???? Proszę o komentarz

Spidzior napisał/a:

Mam identycznego od tej samej osoby. Ta sama okleina i też na A2. Mój ma przebieg 27k. Ja za mój dałem 21.300 i także jest zarejestrowany na A2 z pełną mocą. To jest od Motoosw - same pozytywne opinie o tych ludziach slyszalem i czytałem.  Co to jest 34k przebiegu? Patrz na stan, bo z 10k przebiegu będzie gorzej niż 34. A to, że ma tyle nabite, to znaczy że ktoś dużo jeździł i raczej dbał. Ja mam 2009 rok, ale to się niczym nie różni. To jest mój :)

[url]https://imgur.com/a/Hk11G[/url]

Dzięki za info.
Jak długo już masz moto i co robiłeś w nim ?
Też z niemiec ?

Pzdr. Matthew 111

4

Odp: KTM SMC 690 2008r, Czy warto ???? Proszę o komentarz

Mój jest akurat z Włoch. Mam go od początku lipca. Jak na razie zmieniłem tylko opone przód ( niepotrzebnie w sumie ) i szykuje się wymiana akumulatora. Nic poza tym i nic się na to nie zapowiada jak na razie. Miałem do wyboru kupić zrobionego sprzęta, czyli tego co teraz mam tz. okleina, wydech, rejestracja i była opcja całego w oryginale z przebiegiem niby 13k. Wybrałem z jeszcze raz takim. Aczkolwiek ja jestem zdania, że sprzęt się powinno ocenić po stanie mechanicznym i w miarę wizualnym, a nie przebiegu.

KTM 690 SMC

5

Odp: KTM SMC 690 2008r, Czy warto ???? Proszę o komentarz

Spidzior napisał/a:

Mój jest akurat z Włoch. Mam go od początku lipca. Jak na razie zmieniłem tylko opone przód ( niepotrzebnie w sumie ) i szykuje się wymiana akumulatora. Nic poza tym i nic się na to nie zapowiada jak na razie. Miałem do wyboru kupić zrobionego sprzęta, czyli tego co teraz mam tz. okleina, wydech, rejestracja i była opcja całego w oryginale z przebiegiem niby 13k. Wybrałem z jeszcze raz takim. Aczkolwiek ja jestem zdania, że sprzęt się powinno ocenić po stanie mechanicznym i w miarę wizualnym, a nie przebiegu.

Sorry, że Cię tak męczę ale nie jestem w temacie. Ale jak wygląda teraz procedura rejestracja motoru z zagranicy i czy dostałeś fakturę od sprzedawcy na motor.

Pzdr. Matthew 111

6

Odp: KTM SMC 690 2008r, Czy warto ???? Proszę o komentarz

Ja już kupiłem zarejestrowany - odkupiłem od osoby, która kupiła go właśnie z MotoOSW. Ale mam tam wszystkie papiery i umowa z gościem, jakieś papiery i wszystko było, cała kompletna dokumentacja. Musiałbyś z nim pogadać jak to wygląda, bo raczej na pewno pomoże.

KTM 690 SMC

7

Odp: KTM SMC 690 2008r, Czy warto ???? Proszę o komentarz

W teorii te silniki mogą zrobić bez problemu 50k km. W praktyce ludzie robią więcej ale pamiętaj to jest jeden cylinder a nie czterocylindrowa honda. W "Motocyklu", właśnie po 50k km na stół poszedł silnik z dziobala (ta sama jednostka co 690 SMC). Stan zaskakująco dobry, większość elementów nadawała się do dalszego użytku.

W motocyklu z tego rocznika olej i filtry wymieniasz co 5000 km i ... to by było na tyle. Sprzęt którym się interesujesz ma wymieniony wydech więc wypadało by dokładnie sprawdzić jak silnik pracuje na wolnych obrotach i czy nie ma problemu z odpalaniem na zimnym/ciepłym silniku. Do tego rzuciłbym okiem pod kanapę sprawdzić czy wymieniony został filtr powietrza na akcesoryjny. Jakiekolwiek problemy typu gaśnięcie albo falowanie obrotów prawdopodobnie oznaczają złe mapowanie - dodatkowe wydatki.

Przy przebiegu rzędu 30k w SMC powinny być też wymienione dźwigienki zaworowe - słaby punkt tego silnika. Jeśli nie były one jeszcze wymieniane to komplet kosztuje jakieś 600 zł...

Piszesz, że 19.900 to dużo za ten motocykl ale prawda jest taka, że ten sprzęt trzyma cenę nie bez powodu. Poza tym, aby kupić porządnego lc4 640 trzeba wydać jakieś 12-13k, dziobal to dodatkowe 2-3 tysiące więc siłą rzeczy SMC kosztuje tyle ile kosztuje.

Od siebie jeszcze dodam, że również mam rocznik 2008 i po jednym sezonie nie żałuję ani grosza wydanego na ten motocykl.

8

Odp: KTM SMC 690 2008r, Czy warto ???? Proszę o komentarz

Święte słowa :)  Kolejno co do kultury silnika LC4, a raczej jej braku, to chyba wiesz jak to powinno chodzić? Żebyś też nie powiedział po odpaleniu motocykla jak mój "znajomy" na moją byłą LC4, że silnik do remontu, bo w życiu nie słyszał LC4. Jedź obejrzeć sprzęta jak Ci się podoba, a myślę że się nie zawiedziesz.

KTM 690 SMC

9

Odp: KTM SMC 690 2008r, Czy warto ???? Proszę o komentarz

ecetera napisał/a:

W teorii te silniki mogą zrobić bez problemu 50k km. W praktyce ludzie robią więcej

Na grupie FB 690 Global były już przebiegi 100 000 km w Enduro R, SMC i Dziobalu.
Dbać tylko należy o poziom oleju, bo lubi chlapnąć sobie, te dźwigienki o których kolega wspomniał (ja wymieniałem po 12 000) i poza tym normalna eksploatacja.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

10

Odp: KTM SMC 690 2008r, Czy warto ???? Proszę o komentarz

Do niedawna u niego stał SMC-R (chyba z rok nie było chętnego na niego). Kiedyś gdzieś sprawdziłem opinie o nich i sporo "min" sprzedawali (ale to były sprzed wielu lat opinie).

Poza tym zobacz na ceny [url]https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=13900&makeModelVariant1.modelDescription=SMC&maxFirstRegistrationDate=2008-12-31&maxPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&minPowerAsArray=KW&scopeId=MB&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING[/url]

11

Odp: KTM SMC 690 2008r, Czy warto ???? Proszę o komentarz

No za granicą sam jak się rozglądałem, to jest "sporo" drożej, bo do tego transport jeszcze dolicz i koszty przerejestrowania.  To, że jakiś sprzęt stał długo, to ja też bym się nie zniechęcał, a opinie o nich, to ja znów same pozytywne czytałem. Przykładowo wejdź sobie na ich FP i zobacz recenzje.

[url]https://www.facebook.com/motoosw/?hc_ref=ARSdrY7su8UrU0le2KEHwzSGAZ9NjVzTHVJY1gWb9Zsu_ACz6fmdNW55PIiVH4PSsxo[/url]

KTM 690 SMC

12

Odp: KTM SMC 690 2008r, Czy warto ???? Proszę o komentarz

Za granicą zawsze jest drożej, chyba że przywozisz coś do poskładania tak jak robi to 100% handlarzy. Serio znam kilku i żaden ni przywozi sprzętu igła bo się to nie opłaca. Wszystko idzie z ubezpieczalni i szukają najmniej rozwalonych.
Osobiście od handlarza nigdy bym nie kupił chyba że "przed liftem", co już raz mi się zdarzyło.
Znam osobiście jednego handlarza który ma super opinie w necie, a ostatnio oglądałem jego (jak on to nazwał) "zamrażarkę" gdzie są motocykle przed wstawieniem do salonu, widziałem VFR800Vtec przed i po - przerażająca sprawa i żaden z początkujących motocyklistów  nie będzie w stanie nic stwierdzić. Jeszcze koleś zostawia często jakieś ryski żeby pokazać że on z tym nic nie robił i jak przywiózł tak sprzedaje....

13

Odp: KTM SMC 690 2008r, Czy warto ???? Proszę o komentarz

Wystarczy spojżeć jakie sa ceny sprzętów od pierwszego wlascicieiela salon PL,a jakie tych sprowadzonych młodszych i z śmiesznie malym przebiegiem.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP