1

Temat: Separator odmy wr/yz-f

Siemka moze ktos ma na sprzedanie lub wie gdzie dostane separator odmy do wr lub yz? Ponieważ moja wr przy ostrej jeździe lub gumowaniu lubi wyrzucać trochę oleju z odmy :/
Dokładnie chodzi mi o cos takiego:
[url]https://www.gravesport.com/products/graves-motorsports-yamaha-yz450f-supermoto-oil-air-separator-kit.html[/url]

Z góry dziękuje :)

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

2

Odp: Separator odmy wr/yz-f

Jak to działa? Ja mam taki sam problem z tym że w innym Moto. Myślałem że tak ma być heh.

Hsq SMR 511
#511

3

Odp: Separator odmy wr/yz-f

Nie łatwiej dać odme do jakiegoś pojemniczka ?:>

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

4

Odp: Separator odmy wr/yz-f

Bartas napisał/a:

Jak to działa? Ja mam taki sam problem z tym że w innym Moto. Myślałem że tak ma być heh.


Działa to tak ze odma z silnika wchodzi do tego zbiorniczka, do zbiorniczka zamontowany jest mały filtr od odmy, natomiast na dole cienkim wężykiem olej wyrzucony z odmy spływa z powrotem do silnika  ;)

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

5

Odp: Separator odmy wr/yz-f

Rozcinałem ten z DRZ.
W środku była wełna chyba stalowa i tyle:)
Na niej skraplają się opary, spływają dołem do silnika a gazy lecą do gaźnika.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: Separator odmy wr/yz-f

To u mnie w hsq 511 przy ostrym pochylaniu na boki (torowanie) olej leci odmą do filtra powietrza przelatując przez niego i scieka na dno airboxa gdzie jest otwór z wężykiem co go można podłączyć do obiegu lub zbiorniczka.

Hsq SMR 511
#511

7

Odp: Separator odmy wr/yz-f

Wszystko sprowadza się do tego, czy chcemy odzyskać ten olej, czy uniknąć chlapania na motocykl. Moim zdaniem może warto byłoby zacząć od wyciągnięcia odmy gdzieś wyżej jakimś dłuższym wężem, np jeżeli przy gumowaniu leci, to wyciągnąć wąż nad głowicę w kierunku kierownicy?

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]