1 Ostatnio edytowany przez Marco03 (2017-08-26 23:44:46)

Temat: Pierwsze Enduro 50cc/125cc do 6k

Witam
Jestem tu nowy i bardzo bym prosił o pomoc.

Jak w temacie poszukuję pierwszego Enduro do 125cc (nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z motorami).
Mam 15 lat i 189cm wzrostu, waga 80kg. Zależy mi na homologacji. Za rok zamierzam zdać prawko kat.A1.
Enduro będzie służyło mi do jazdy w terenie jak i po drogach asfaltowych.
Budżet to 6tyś.
ZAZNACZAM iż będzie to mój pierwszy kontakt z enduro!!!

Mam parę pytań!

1. 50cc czy 125cc na początek (pamiętając o tym że za rok zamierzam zdać prawko kat.A1)?

2.Jeśli 50cc to jakie?

3.Jeśli 125cc to jakie?

4. Jak z kosztami eksploatacji 50cc/125cc?

Z GÓRY DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDŹ

2

Odp: Pierwsze Enduro 50cc/125cc do 6k

Przede wszystkim, preferujesz 2t czy 4t?,  to wiele rozjaśni.

DRZ 400 E-SM VALENTI
Sxv 450 ER6 engine swap

3 Ostatnio edytowany przez Marco03 (2017-08-26 23:39:50)

Odp: Pierwsze Enduro 50cc/125cc do 6k

Papek napisał/a:

Przede wszystkim, preferujesz 2t czy 4t?,  to wiele rozjaśni.

Słyszałem że do nauki 2t są lepsze !?

4

Odp: Pierwsze Enduro 50cc/125cc do 6k

Bierz 125ccm, najlepiej w 2T bo ma więcej mocy.
Nie słuchaj pierdół typu ,,na początek kup 50 i się naucz jeździć". Jak ktoś nie jest pół-mózgiem to i 600ccm może kupić na początek.

Co do kosztów to zobacz manuale co ile się rzeczy wymienia i posprawdzaj ceny w sklepach/allegro.


Do 6k można upolować ładną yamahe DT125.

5

Odp: Pierwsze Enduro 50cc/125cc do 6k

Szczerze inaczej pewnie to się przekłada w małych pojemnościach ale moim zdaniem do nauki lepsze jest 4t, oddaje moc liniowo, jest bardziej przewidywalne i mniej agresywnie reaguje na gaz.

DRZ 400 E-SM VALENTI
Sxv 450 ER6 engine swap

6

Odp: Pierwsze Enduro 50cc/125cc do 6k

norvitsch napisał/a:

Bierz 125ccm, najlepiej w 2T bo ma więcej mocy.
Nie słuchaj pierdół typu ,,na początek kup 50 i się naucz jeździć". Jak ktoś nie jest pół-mózgiem to i 600ccm może kupić na początek.

Co do kosztów to zobacz manuale co ile się rzeczy wymienia i posprawdzaj ceny w sklepach/allegro.


Do 6k można upolować ładną yamahe DT125.

Dzięki za odpowiedź, a co powiesz mi o tym ([url]https://www.otomoto.pl/oferta/rieju-mrt-rirju-mrt-125-xt-xr-okazja-07-2015r-super-stan-niemcy-ID6yHCMj.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8[/url]) ?

7

Odp: Pierwsze Enduro 50cc/125cc do 6k

Papek napisał/a:

Szczerze inaczej pewnie to się przekłada w małych pojemnościach ale moim zdaniem do nauki lepsze jest 4t, oddaje moc liniowo, jest bardziej przewidywalne i mniej agresywnie reaguje na gaz.

Bardzo prawdopodobne lecz 2t jest bardziej zrywne(agresywne), w terenie może sprawdzić się lepiej ?

8 Ostatnio edytowany przez Papek (2017-08-26 23:50:11)

Odp: Pierwsze Enduro 50cc/125cc do 6k

Ja właśnie w coś takiego bym celował, jest poprostu nowsze od wiekszości DT-tek w tej kasie  i na jakiś czas spokojnie powinno starczyć silnik chyba z yamahy 125 więc pewnie bezobsługowy.

DRZ 400 E-SM VALENTI
Sxv 450 ER6 engine swap

9

Odp: Pierwsze Enduro 50cc/125cc do 6k

Nigdy nie miałem do czynienia z Rieju. Z ogłoszenia to każde moto to ideał i race ready XD.

10

Odp: Pierwsze Enduro 50cc/125cc do 6k

Papek napisał/a:

Ja właśnie w coś takiego bym celował, jest poprostu nowsze od wiekszości DT-tek w tej kasie  i na jakiś czas spokojnie powinno starczyć silnik chyba z yamahy 125 więc pewnie bezobsługowy.

Też tak sądzę lecz zależy mi na większej liczbie opinii.
Jeszcze raz dzięki!

11

Odp: Pierwsze Enduro 50cc/125cc do 6k

Moto ma 2 lata, wysilony ten silnik raczej nie jest, myśle że naprawdę trzeba byłoby się postarać żeby go "zajechać".

DRZ 400 E-SM VALENTI
Sxv 450 ER6 engine swap

12

Odp: Pierwsze Enduro 50cc/125cc do 6k

Najważniejszy jest stan motocykla, dostępność i koszt części.

13

Odp: Pierwsze Enduro 50cc/125cc do 6k

No tak, tylko z jakiegoś powodu takie dwuletnie rieju(?) kosztuje tyle samo co 10-letnia yamaha dt :P
Nie wiem jak z częściami, naprawami w tym rieju :P , ale ja na pierwsze moto kupiłem dt125x i prawie 2 lata jeździłem bezawaryjnie. Było dużo terenu, schody, błoto i wszystko inne, ale zawsze dawała radę i nigdy nie zawiodła. Spalanie spoko, serwis rzadko, a jak już trzeba coś robić to tłok i reszta kosztuje grosze w porównaniu do innych.. Wiadomo, każdy chwali swoje, ale mogę w pełni polecić :) Jak masz jakieś pytania to pisz tu albo pw.
Poza tym jak nie szukasz sm tylko enduro to chyba nie to forum ;)

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

14

Odp: Pierwsze Enduro 50cc/125cc do 6k

To Rieju z ogłoszenia nie ma silnika od chińczyka?