1

Temat: rozrząd crf 450 2003r

crf zaczela gorzej palic na zimnym z racji tego ze mam ja dopiero miesiac mowie zobacze do zaworów sprawdze luzy. ustawiam na znaki na dole i u góry wyszyskie zawory sa podparte, ale zobaczylem cos innego jeszcze walek rozrzadu jest skierowany (mowa o krzywkach) ku zaworów wydechowych a jest ustawione na znakach. A w kazdej innej na necie jest skierowany do zaworów ssących czyli do tyłu motocykla.

2 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2017-08-19 13:26:42)

Odp: rozrząd crf 450 2003r

Po ustawieniu na znakach w martwym górnym wałek powinien nie naciskać ani na ramiona ani na szklanki czy tak jest?
W sumie nie ma inne opcji niż krzywki skierowane na zewnątrz bo inaczej będzie naciskał na ramiona wydechowe... gdzieś się pomyliłeś.
Masz manual ? Bo temat jest dramatycznie prosty;)

3

Odp: rozrząd crf 450 2003r

po ustawieniu na znaki nie wsune zadnego szczelinomierza podpiera go walek i na wydechu i na ssącym (mam po angielsku manuala) bo powinienem mierzyć luzy gdy mam ustawione na znakach tak??? a zadnego nie wsadze, dopiero jak krzywki beda u góry i lekko do tylnego kola dopiero wtedy tylko wsadze szczelinomierz.

4 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2017-08-19 13:48:53)

Odp: rozrząd crf 450 2003r

Dawaj fote rozrządu ustawionego wg. Ciebie. Nie chce Ci dawać wskazówek na ślepo a widzę że jest to jakiś prosty błąd w rozumowaniu.

5 Ostatnio edytowany przez karol128 (2017-08-19 14:06:25)

Odp: rozrząd crf 450 2003r

zrób jeszcze jeden obrót wału i wtedy będzie ok. krzywki na zewnątrz. One są ustawione raz na dwa obroty dobrze. Czyli kręcisz dalej i przy następnym ustawieniu na znaki będzie ok.