1

Temat: Dobór sm'a

Witam serdecznie.Trochę już tutaj czytałem tematów,róznych wypowiedzi w kwestii pomocy kupna supermoto.Chciałbym abyście mi doradzili , jakie są plusy minusy tego motocykla bądź odesłali do jakiegoś tematu zbiorczego jeśli takiego istnieje do danego modelu.
A więc konkretnie chciałbym kupić SM'a słuzacego do jazdy po mieście lub wypadu gdzieś poza nie.Tor mnie nie interesuje,zabawa w lesie również, prędkość też nie bardzo , ale muła też bym nie chciał który ledwo co jedzie ;)
Hm..na czym mi najbardziej zalezy? Przede wszystkim na nie zaglądaniu do silnika co 4 dni. Chciałbym aby było w miarę możliwości "bezawaryjne" wiadomo , że to kwestia serwisowania.W miarę niedrogie części i ogólnie przystępne utrzymanie.

Przeglądałem modele takie jak : Suzuki drz 400 , yamaha xtx 660 , yamaha wr 450

Na co zwrócic uwagę przy tych modelach , jak wygląda serwisowanie/ewentualny koszt takich serwisów , najczęstsze rzeczy do wymiany które trzeba wykonać w silniku (oprócz oleju,filtru,klocków,napędu itp)

2

Odp: Dobór sm'a

XTX będzie idealne, serwisu prawie nie ma:) Wr za mocna jak na to co piszesz a DRZ boże być ale to jakiś taki nijaki motocykl więc bym go olał. Na XTX zrobisz trasę i polatasz po mieście- jednoczesnie bedzie komfort. Tyle, bo za reszte zapłacisz kartą mastercard.

3

Odp: Dobór sm'a

W takim razie za mało czytałeś, bo modele podane przez Ciebie są tak szeroko opisane, że nie powinieneś pytać o dane moto, tylko o daną ofertę z olx :) Dziwi mnie trochę WR450 w tym zestawieniu, to ma praktycznie taki serwis jak EXC, TE, KLX, RMX. Nie ma bezawaryjnych motocykli, jeśli chodzi o tanie części zamienne to co dokładnie masz na myśli? Jak silnik zdrowy, to polecieć mogą praktycznie tylko plastiki, ceny części silnikowych stoi praktycznie na takim samym poziomie we wszystkich markach.

Miałem pytać jeszcze o tygodniowe przebiegi, wypady poza miasto, ilość kasy na miesiąc, ale napiszę tak - kup Pan DRZ 400.

EXC 525 in progress

4

Odp: Dobór sm'a

Kup Pan XTX :D Silnik najmniej awaryjny spośród tych co podałeś. W cenie zadbanej drz sm można mieć modszego xtx. Poza tym jest na wtrysku.

Freeride 350

5

Odp: Dobór sm'a

DR-Z 400 waży 136 kg na sucho, XT 660 X 177 kg. Ja celowałbym w DR-Z, bo przy tej masie XTXa to troche lepiej wypada. Ale fakt, XTX długo żyje.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

6

Odp: Dobór sm'a

Myślę, że z XTX będziesz zadowolony. Serwis jak w szosówce. Łatwiej kupić w dobrym stanie niż DRZ, do tego wygodniejszy gdybyś chciał sobie wycieczkę zrobić. Alternatywnie pomyślałbym o 690SM jak chcesz coś trochę bardziej "zabawnego" jednak trzeba już ciut bardziej o nią zadbać, chociaż co do tego niech się użytkownicy tego modelu wypowiedzą. W każdym razie miałem okazję się przejechać, fajna maszynka.

http://bikepics.com/members/rr666/
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Transalp 600 '96 (jeszcze kiedyś SM kupię!)

7

Odp: Dobór sm'a

A ja dalej będę polecał BMW G650 X-Moto na sprawdzonym silniku Rotax 652 ;)

BMW G650 X-Moto '07 Sold —> Triumph Speed Triple 1050 '09

8 Ostatnio edytowany przez Michał2008 (2017-08-07 20:23:33)

Odp: Dobór sm'a

stajo napisał/a:

A ja dalej będę polecał BMW G650 X-Moto na sprawdzonym silniku Rotax 652 ;)

a ile na takie moto trzeba szykować $ ? pytam bo oczywiście do kupienia widzę tylko 3 sztuki :P i ciężko wywnioskować w jakich pieniądzach chodzą np ten:

[url]https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-g-650-x-moto-bmw-g650x-moto-sprowadzony-italia-wydech-leo-vince-ID6z0foP.html[/url] 

i nie wiadomo czy po wypadku, czy jak bo koleś różne moto sprzedaje....

KTM LC4 640 SM 2004
Honda CB600F Hornet 2010

9

Odp: Dobór sm'a

Mojego sprzedaję za 14 500zł do negocjacji, więcej info po linkiem:
[url]https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-g-bmw-g650-x-moto-07-supermoto-ktm-suzuki-yamaha-aprilia-honda-ID6yMGQz.html#xtor=SEC-8[/url]

BMW G650 X-Moto '07 Sold —> Triumph Speed Triple 1050 '09

10

Odp: Dobór sm'a

stajo napisał/a:

Mojego sprzedaję za 14 500zł do negocjacji, więcej info po linkiem:
[url]https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-g-bmw-g650-x-moto-07-supermoto-ktm-suzuki-yamaha-aprilia-honda-ID6yMGQz.html#xtor=SEC-8[/url]

Czyli to Ciebie widziałem w niedzielę jadącego wzdłuż pestki?
Tak się zastanawiałem czy to nie 450 bo jak 650 to kierownik musi być pokaźny:)
Pod tobą ta 650 wygląda jak normalna wyczynówka.
Ładnie się prezentuje, ładnie buczy:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: Dobór sm'a

hacker33 napisał/a:
stajo napisał/a:

Mojego sprzedaję za 14 500zł do negocjacji, więcej info po linkiem:
[url]https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-g-bmw-g650-x-moto-07-supermoto-ktm-suzuki-yamaha-aprilia-honda-ID6yMGQz.html#xtor=SEC-8[/url]

Czyli to Ciebie widziałem w niedzielę jadącego wzdłuż pestki?
Tak się zastanawiałem czy to nie 450 bo jak 650 to kierownik musi być pokaźny:)
Pod tobą ta 650 wygląda jak normalna wyczynówka.
Ładnie się prezentuje, ładnie buczy:)

Prawdopodobnie to byłem ja jadący wzdłuż pestki ;)
Zgadza się, kierownik trochę wzrostu i kilogramów ma dlatego może też wyglądać jak na 450 heh.
Dziękuję za miłe słowa, być może do zobaczenia na miejscowych szlakach ;)

BMW G650 X-Moto '07 Sold —> Triumph Speed Triple 1050 '09

12

Odp: Dobór sm'a

Dzięki Panowie za odpowiedzi, forum super :)
Chyba jednak będę się rozglądał za xtx660 , podoba mi się stylistycznie i z tego co czytam na dłuższą wycieczke poza miasto też się nada więc.
Myślę , że zostanę tu na dłużej , pozdrawiam :)