1

Temat: 950SM łańcuch rozrządu

Od trzech tygodni jestem posiadaczem SM 950 który na nalatane niby 40tys i zastanawia mnie kiedy powinienem się zainteresować wymianą łańcucha rozrządu? Ma ktoś jakieś sprawdzone informację ile on wytrzymuje w tych sprzętach? Jak bardzo skomplikowana jest ich wymiana, czy trzeba ściągać głowice? Jak często padają napinacze hydrauliczne łańcuszków?
Jeszcze jedno pytanie odnoście hamulców, podczas hamowania z większych prędkości czuć wyraźne bicie klamki i czuć że moto nie hamuje płynnie czy to oznacza że tarcze są krzywe czy może coś jeszcze innego dawać taki efekt? Chciałbym mieć pewność że to napewno tarcze zanim wydam 1000zł.

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

2

Odp: 950SM łańcuch rozrządu

Daj moto na stołek, zakręć kołem i będziesz widział czy tarcza jest prosta czy krzywa.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: 950SM łańcuch rozrządu

hacker33 napisał/a:

Daj moto na stołek, zakręć kołem i będziesz widział czy tarcza jest prosta czy krzywa.

Robiłem tak, na oko nic nie widać i nawet przystawiałem czujnik zegarowy choć nie wiem czy przy tarczy pływającej ma to jakikolwiek sens i bicie wychodziło ok 0,10mm

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

4

Odp: 950SM łańcuch rozrządu

U mnie też mam ponad 40kkm w 950SM i łańcuchy były spoko jak na wiosne robiłem zawory,głowicy nie musisz targać,  tylko wywalić wałki i odkręcić napędzający ( jeden wałek jest napędzany łańcuchem, dolotowy i wydechowy odbiera poprzez zebątki, fajne rozwiązanie. Napinacze jako takie nie padają zbyt szybko, częściej przyczyną hałasu jest zdupcony regulator ciśnienia ( ładujesz zestaw: sprężynka, tłoczek, obudowa), po odpaleniu wtedy troche to słychać i pierwszy objaw, że trza sie za to zabrać, to migająca kontrolka od oleju na wolnych, wtedy nie warto czekać.
Tylko troche upierdliwa cała robota, chociaż jak wypierdzielisz air box to już z górki.

5

Odp: 950SM łańcuch rozrządu

Wymiana łańcuszka rozrządu w lc8 wiąże się z zrzuceniem głowicy niestety;) Najczęściej przyczyną hałasowania jest to co podał kolega powyżej.