1

Temat: Zabezpieczenie moto przed glebą

Dodaje temat też tutaj, bo w dziale suzuki mało osób widziało pewnie :P , jak zabezpieczacie moto przed glebą? chodzi mi o różne rodzaje wyjebek... szlify, przewrotki do tyłu itp.
Aktualnie robie crashpady na ośki, i kombinuje jak pospawać stelaż po dupe, coby nie polecieć do tyłu. Wyczerpałem temat, czy można dołożyć coś jeszcze??
Druga sprawa :  macie może jakiś schemat jak najlepiej wykonać stelaż, żeby dużo wytrzymał ?
+ mogę prosić o fotki takich wynalazków zabezpieczających na waszych moto?? może znajde inspiracje :)

Aktualnie : FZ01

Były :  XT125, CRM85, MX125, TE250, YZ450F, XTX660, DRZ400SM, SHIVER750 MT07

2

Odp: Zabezpieczenie moto przed glebą

Klatka połączona z crashami.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

3

Odp: Zabezpieczenie moto przed glebą

Czytasz mi w myślach :-) powiedz coś więcej o tych crash padach na ośki i w jaki sposób chcesz je zamontować? Mam puste ośki w środku ale nie chciałbym wiercić dziur w oryginalnych nakrętkach. Rozwiązanie, jakie widzę na dany moment to zakup nowych nakrętek. A w jaki sposób ochronić kierownicę? Mam handbary ale co do poważnej wywroty to średnio im ufam...

4 Ostatnio edytowany przez Bachu (2017-07-12 23:56:41)

Odp: Zabezpieczenie moto przed glebą

Crashpady robie tak : Pręt gwintowany FI6 (kumpel mi tak podał, zobaczymy czy wejdzie)   
do tego pręta dokładam odbojniki do przyczepy rolniczej (link na dole) i jak będzie trzeba to pare podkładek i nakrętki

pręt pewnie z 5zł do 10zł 
odbojniki sztuk 4 = 5.20zł 
nakrętki z garażu = 0zł

[url]https://www.zenox.pl/product/Odbojnik-17x40x35-mm/69941225359?gclid=EAIaIQobChMIo9b9g5iC1QIVi6QYCh1lLQ3iEAQYAyABEgLQ2vD_BwE[/url]

Przydałby się jeszcze jeden taki crash pad w miejscu stopek dla pasażera...ale zobaczymy jak to wyjdzie, jutro jade kupić te odbojniki.
kiedyś napewno to zmienie na Pegi od BMX'a, ale narazie mam mało kasy i robie po kosztach.
co do kierownicy...narazie nie mam nawet handbarów, ale planuje zakup aluminiowych + na to plastikowe. dużo wytrzymają.

będe też robił stelaż pod dupe, bo na DRZ jakoś nagle zaczeło mi wychodzić podnoszenie przodu ( nie umiałem N I C xD) 
i boję się że przegnę pałe i polece do tyłu, a już kiedyś tak zrobiłem na 250'tce i niemiło wspominam. Także stelaż chce mieć taki żeby mi moto staneło dęba jak przesadze, ja moge spaść, ale żeby się sprzęt nie zniszczył.
na wydech dam opaske zaciskową a na nią to [url]http://allegro.pl/vacuum-przewod-podcisnienia-4mm-zolty-fmic-i6832158659.html?fromVariant=6832158516[/url]

wiem...moge dać wydech pod dupe i zrobić klatke itp itd... ale nie chce :)


Rzucajcie swoje pomysły :D może coś podkradne

Aktualnie : FZ01

Były :  XT125, CRM85, MX125, TE250, YZ450F, XTX660, DRZ400SM, SHIVER750 MT07

5

Odp: Zabezpieczenie moto przed glebą

[url]http://forum.super-moto.pl/topic30940-wr-250x-projekt-p2.html[/url]
Na 3 stronie masz wszystko złożone już.

Klatka na silnik + to o czym Ty mówisz i jest sztos. Z tym, że klatkę musiałbyś sam uspawać bo nikt nie robi praktycznie do sm hurtowo, jak już to do sportów etc. Ale w sm i tak nie ma co się za bardzo zniszczyć więc chyba klatka nie jest konieczna. W drz słyszałem, żeby pozabezpieczać dekle żeby pedały i dźwignie się nie wbiły.

WR250X -> Husaria 701

6 Ostatnio edytowany przez Bachu (2017-07-13 00:49:40)

Odp: Zabezpieczenie moto przed glebą

Stelaż też sam będe spawał (tzn dam do pospawania) także mogę i klatkę ogarnąć...ogólnie chciałbym uniknąć zbędnych kilogramów, także nie wiem czy będe robił klatkę.... 

Tą WR masz extra zrobioną :) dokładnie coś takiego właśnie bym chciał... masz może więcej fotek, ewentualnie jakiegoś facebooka bo mam troche pytań

Aktualnie : FZ01

Były :  XT125, CRM85, MX125, TE250, YZ450F, XTX660, DRZ400SM, SHIVER750 MT07

7

Odp: Zabezpieczenie moto przed glebą

Jestes z pomorskiego w Szczecinie sporo osób bawi sie w Gymkhana,jest tam kilku fachowców od klatek według ich pomysłu lub twojego. Robię właśnie u jednego klatkę pod mt07.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

8

Odp: Zabezpieczenie moto przed glebą

Ja jestem z pod Gdańska, także do szczecina mam w pip i jeszcze trochę,  myślę że ogarne sam temat

Aktualnie : FZ01

Były :  XT125, CRM85, MX125, TE250, YZ450F, XTX660, DRZ400SM, SHIVER750 MT07

9

Odp: Zabezpieczenie moto przed glebą

PW lepiej sprawdź

WR250X -> Husaria 701