1

Temat: YZ vs KXF vs RMZ vs CRF (450)

Który sprzęt z roczników 2010-2014 jest według was najlepszy na supermociaka. Jakie są wady poszczególnych marek z tych roczników?

Ja jeździłem tylko na starszych rocznikach a wiadomo, że co generacje rozkład sił się zmienia a różnice między markami są jednak znaczne.

Z tego co wiem to honda najlepiej się prowadzi ale ma najsłabszy silnik
kxf ma najmocniejszy silnik
yamaha - w testach mx narzekają na zbyt agresywny silnik - nie wiem jak to się ma do sm.

2

Odp: YZ vs KXF vs RMZ vs CRF (450)

TM Racing

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

3

Odp: YZ vs KXF vs RMZ vs CRF (450)

jakbym miał jak zakombinować żeby vatu nie zapłacić to pewnie brałbym nówke TM:)

4

Odp: YZ vs KXF vs RMZ vs CRF (450)

Ktoś już w historii polskiego SM latał na kartę drogową ;-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

5

Odp: YZ vs KXF vs RMZ vs CRF (450)

Ja bym bral Yzf ta po 2014 r :) karol zeszta ty tak zapitalasz ze  roznicy nie poczujesz  tm napewno nie jest dla ciebie dobra opcja tm to dobre moto dla   mp  na wysokim.poziomie moto bardzo wymagajace i trzeba miec dobra kondycje by tym.zapitalac

SUZUKI RMZ 450
   #94

6 Ostatnio edytowany przez karol128 (2017-07-10 09:24:09)

Odp: YZ vs KXF vs RMZ vs CRF (450)

Jeździł specjalnie szybciej może nie będę ale różnicę różnice to napewno poczuje bo co wsiadam na supermociaka to każdy trochę inaczej się prowadzi.
Najchętniej to bym brał crf 2017 ale trochę zbyt wysoki dla mnie próg cenowy:)

7

Odp: YZ vs KXF vs RMZ vs CRF (450)

Ja mam Yz450f 2014 i to że jest agresywny silnik to jak dla mnie plus w sm(dobre wyjście z zakrętu mega efekt jeżeli chodzi o czasy) fakt że jechałem nią tylko na zawodach w warszawie ale robiło to robotę :)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

8

Odp: YZ vs KXF vs RMZ vs CRF (450)

kluczowe jest to, czy chcesz mieć papier na ulicę czy nie.

druga sprawa, to każdy z tych motocykli jest zajebisty, jak jest dobrze doposażony i przygotowany.

Yamaha - patrz Wuju, Erik Provaznik ...
KXF - tutaj Bramson się może wypowiedzieć - wg mnie na plus niezłe ceny części OEM
SUZUKI - Wiśnia, Krzysiek Pankowski
Honda - Crazy, Kaczor

Pamiętaj, że masz jeszcze KTMa i Husqvarne.

Najważniejsze jest to, jaki masz zawias, opony, półki, antyhop i przełożenia - reszta siedzi w głowie :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

9

Odp: YZ vs KXF vs RMZ vs CRF (450)

Jak dla mnie to nie ma najlepszego sprzętu - każdy ma cechy które jednym będą pasować a innym nie. Najlepiej przejechaćsięw miarę możliwości każdym i wybrać to co leży najbardziej. Wiele zależy jednak w SM od tego co jest zdłubane i może diametralnie zmieniać moto.

Co do  agresywności to moim zdaniem minus - im płynniej silnik oddaje moc tym lepsza kontrola i większa pewność w łuku a co za tym idzie prędkość. Zresztą agresywny silnik wcale nie musi lepiej przyśpieszać a może tylko strzelić gwałtownie a potem jedzie jak każdy inny bo moc i moment podobne. Moja DR na której troche polatałem po torach jednak słowa agresywność nawet nie znała a na wyjściach i kawałku prostej potrafiła zadziwić niejednego wyczyna pełną gębą który myślał że hop siup i DR już za nim :)

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)

10

Odp: YZ vs KXF vs RMZ vs CRF (450)

Jakbym chciał z homo to bym o takie modele nie pytał. Przejechałbym się chętnie ale to nie takie proste, teraz japońców w sm jak na lekarstwo a jeszcze odszukać w takich rocznikach i się przejechać po torze to graniczy z cudem.

Husqvarnę kiedyś miałem i mam uraz:).

11

Odp: YZ vs KXF vs RMZ vs CRF (450)

RMZ jakieś są np. Moja 2009/2012 i Wiśni 2017.
KXF z nr 18 lata w pucharze,
Yamahy to jakieś w MP latają z tych nowszych.
CRF 2017 z nr 151 hula w Pucharze. Co do przedziału 2011-2014 to nie wiem czy jakaś jest.

Pewnie jakbyś wpadł na treningi dzień przed zawodami to byś znalazł to czego chcesz a gdybać na forum nie ma co bo i tak nie będziesz widział jak dany sprzęt lata.

Mi się spodobał żółty kolor i po dobrych wrażeniach z żółtą marką kupiłem RMZ i jestem zadowolony. Mogła by być mocniejsza, albo poprostu coś nie hula jak trzeba i ucina kuce :)

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)

12

Odp: YZ vs KXF vs RMZ vs CRF (450)

karol128 napisał/a:

Jakbym chciał z homo to bym o takie modele nie pytał. Przejechałbym się chętnie ale to nie takie proste, teraz japońców w sm jak na lekarstwo a jeszcze odszukać w takich rocznikach i się przejechać po torze to graniczy z cudem.

Husqvarnę kiedyś miałem i mam uraz:).

A nie wiem czy to akurat dobrze, że masz uraz do Husqvarny. Trawer i Paweł Leśkow chcieli wymienić swoje Huski na nowe - może się dogadasz.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

13

Odp: YZ vs KXF vs RMZ vs CRF (450)

Karol - bierz kx'a od plywaka. W takiej cenie takiego rocznika z fajnym osprzetem nie znajdziesz...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

14 Ostatnio edytowany przez karol128 (2017-07-16 20:35:20)

Odp: YZ vs KXF vs RMZ vs CRF (450)

rach ciach ciach i jest:

[url]https://drive.google.com/open?id=0B_C_XOSD5rXxa1o5QURRMEo3bXM2cWQ3SmRZWXNVbFdhSEFr[/url]

Gdzie ja to wszytko pomieszczę:)

[url]https://drive.google.com/open?id=0B_C_XOSD5rXxb291Wm1MMVQ4dTlRRWRXNlFybmRpam9pcExZ[/url]

Spróbujcie zgadnąć co to za egzotyk na kostkach.

15

Odp: YZ vs KXF vs RMZ vs CRF (450)

karol128 napisał/a:

Spróbujcie zgadnąć co to za egzotyk na kostkach.

GasGas

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology