16

Odp: Składanie kół SM - potrzebna porada

Musi być w środku tulejka bo jak inaczej zaciśniesz ośkę?

Łatwiej jest tak jak podpowiedział Dziku zrobić tulejki pod ośkę 22 aby zamocować ją w lagach 25.
Łożysk i tak chyba nie zmienisz bo takich nie ma - o takim wymiarze.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

17 Ostatnio edytowany przez AntonioPL (2017-08-03 21:30:52)

Jeżeli chcecie sprawdzić, czy łożyska są dostępne, to wyszukiwarka łożysk po wymiarach oraz fajne ceny są w Albeco.

Albeco.com.pl k. Poznania.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

18

Łożyska okazały się być 25mm. W nich był a taka tuleja która jednocześnie tworzyła redukcję ma 22. Teraz kwestia jak zrobić Nowa tuleje dystansowa. W środku jest dużo miejsca więc musiałaby się na czymś zaprzeć. Myślałem też nad inna osią Ale ta która posiadam na 22 jest 6mm za krótka.

Wr250f Enduro, Hsq SMR 511

19

Dziku napisał/a:
Bartas napisał/a:

zmiany łożysk pod moją oske tj z 22 na 25mm

Jak chcesz przerobić 22 mm na większą oś, to dorób tulejki pod tą oś, a tulejki wsadź w lagi. Hacker coś takiego zrobił i banglało.

Dokładnie ja zrobiłem to samo z ośki 17 na 22 lepsza opcja niż wymiana łożysk

20

Też latam na tulejkach w lagach - przełożyłem kółka ze starej lc4 do exc. Co prawda tylko z jednej strony (od nakrętki) bo dorabiałem ośkę i z drugiej strony mam na wymiar. Ok 300km zrobione, jedzie prosto jak strzała, max prędkość jaką miałem 150 i był idealnie stabilny, stan kontroluję i nic się nie dzieje, można tak latać.

http://bikepics.com/members/rr666/
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM

21

najlepiej kupić oskę 20 z starego exc, dorobić tulejkę metalową  wywiercić w niej 3 dziurki, wspawać w oskę,  z drugiej strony dotoczyć alu,  czasem trafiaja sie piasty pod 26  za 100 warto przełożyć  piaste i nie kombinowac

525 05 sm i brudny

kiedys exc 525  2x450 lc4 640 xt600

22

Mam ośkę 20mm z LC4 z której moje koła pochodzą, jest trochę krótsza niż powinna - za krótka. Kombinowania nie miałem dużo, nie wyszło też drogo więc nie cudowałbym ze zmianą piasty, dobry tokarz ogarnie temat bez problemu. Aha, dotaczałem też dystans koła bo o ile oryginalny pasował o tyle miał trochę małą średnicę zewnętrzną - średnica większa o 2mm od średnicy otworu w ladze. Kolega dotoczył szerszy i po sprawie.

http://bikepics.com/members/rr666/
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM