1 Ostatnio edytowany przez Kovalsiu (2017-06-20 21:19:36)

Temat: Przekłamana prędkość

Cześć, mam dylemat czy licznik pokazuje dobra prędkość tzn przerobiłem enduro które v max miało 175, po założeniu kół nowej tarczy i założeniu zębatki zdawczej 15z (wcześniej 14) i zostawionej na tyle 52 tak jak było pokazuje 200. (Nie czuć jak to na motocyklu) w tym tygodniu sprawdzam to z samochodem, ale czekam na zębatkę 42z wiec strach pomyśleć co będzie jeśli rzeczywiście jest taka różnica. Co Wy o tym myślicie ?

2

Odp: Przekłamana prędkość

Ale co Cię dziwi? Zmieniłeś koła z 21/18 na 17/17 i pokazuje inną prędkość?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

3

Odp: Przekłamana prędkość

Tak, dziwi mnie to bo jeżeli koło przód miało obwód 220cm to jeden obwód koła pokonywał na odcinku 2m20cm, i pokazywał np 100kmh to teraz mając mniejsze koło jeden obwód pokonuje na odcinku 175cm czyli teraz przy prędkości 100kmh koło kręci się szybciej ale powinnienem jechać wolniej, licznik pokazuje szybciej... jest jeszcze kwestia zębatki większej o jeden ząb. Wychodzi na to ze licznik przekłamuje ale dlaczego ? Był skalibrowany w fabryce do tych kół i zębatek fabrycznych ?

4

Odp: Przekłamana prędkość

Przecież żeby pokonać tą samą drogę koło musi wykonać większy obrót właśnie przez swój mniejszy obwód. Przez to jadąc z tą samą prędkością licznik pokazuje większą prędkość bo czujnik częściej dostaje impuls :)
Ale jest szansa, że tylko mi się tak wydaje :P

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

5

Odp: Przekłamana prędkość

Wprowadź właściwy obwód koła i po kłopocie.

PBM

6

Odp: Przekłamana prędkość

Dluzsza droge, nie obrót. Dlatego pytanie brzmi czy liczniki są kalibrowane  pod fabryczne ustawienia i czy jestem zmuszony wymieniać licznik czy coś się z tym robi ? Bo jestem pewien ze większość SM w Polsce nie jedzie tyle i faktycznie pokazuje prędkościomierz.

7

Odp: Przekłamana prędkość

Gdzie ? Jak ?

8 Ostatnio edytowany przez Kovalsiu (2017-06-21 01:19:29)

Odp: Przekłamana prędkość

Dobra, juz wiem. Ale w instrukcji ani słowa... Exc-f 450 2017

9

Odp: Przekłamana prędkość

Kovalsiu napisał/a:

Bo jestem pewien ze większość SM w Polsce nie jedzie tyle i faktycznie pokazuje prędkościomierz.

Jeżeli fabrycznie moto było krossem a ma przełożone na koła SM - to tak właśnie jest :) Będzie zawyżać prędkość i już :D

Freeride 350

10

Odp: Przekłamana prędkość

Pytanie jak zmienić wartość w liczniki ? Bo to trochę uciążliwe

11

Odp: Przekłamana prędkość

W instrukcji jest o parametrze WS. Jeśli jest blokada to podobno odłączenie jednego z dwóch przewodów połączonych z masą i wtedy podobno blokada znika. W LC4 miałem licznik z odciętym przewodem i WS można było ustawiać.