1 Ostatnio edytowany przez DISE (2017-06-12 22:57:31)

Temat: nieletni na moto

Cześć, mam 14,5 lat, mój brat posiada 50. Też lubię sobie na niej pojeździć po wioskach, lecz ostatnio męczy mnie co się stanie jeżeli zostałbym zatrzymany przez policje która co jakiś czas się przewija przez mój rejon :) Wiem że jak mnie zatrzymają to mam powiedzieć że zabrałem moto bez wiedzy rodziców, lecz jeszcze dochodzi mandat (czy może puścili by bez?) człowiek od którego mój brat kupił motor twierdzi że mandat wynosi 300 zł, natomiast w internecie piszą że 500 więc może on wynieść min. 300 zł?

2

Odp: nieletni na moto

cześć, całkiem spora różnica wiekowa między Tobą a bratem...

co do mandatu... będzie co będzie, złapią Cię to Ci powiedzą ;) a btw to możesz przecież już zrobić sobie prawo jazdy kategorii AM i śmigać na sprzętach do 50ccm.

yamaha 29 koni
husq więcej koni

3

Odp: nieletni na moto

300 za brak kategorii, 500 za brak uprawnień. I albo laweta albo ktoś z kategoria na ten motocykl musi przyjechać i odstawić Ci go na chatę. Nie ma opcji żebyś go pchał albo gdzieś zaparkował nawet jak będzie parking metr obok.

https://www.instagram.com/mdesign_projects/
                      SMCR 2016 <3

4

Odp: nieletni na moto

Odstawienie motocykla z tego co wiem jest możliwe tylko wtedy kiedy osoba, która ma nim wracać jest z Tobą na moto. Jak jedziesz sam to laweta i mandat. Zależy na kogo trafisz. Teraz to wszędzie lata pełno tych małolatów na skuterkach bez pojęcia o jakichkolwiek przepisach i jakoś ich nie łapią.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

5 Ostatnio edytowany przez DISE (2017-06-12 22:57:07)

Odp: nieletni na moto

To się trochę zdziwiłem :/ lepiej zaczekać 1,5 roku i zrobić prawko, albo najwyżej wybulić trochę.

6

Odp: nieletni na moto

klayman napisał/a:

cześć, całkiem spora różnica wiekowa między Tobą a bratem...

co do mandatu... będzie co będzie, złapią Cię to Ci powiedzą ;) a btw to możesz przecież już zrobić sobie prawo jazdy kategorii AM i śmigać na sprzętach do 50ccm.

Ale am nie pozwoli mi na supermoto :/

7

Odp: nieletni na moto

z tego co mi się wydaje chyba że jest inaczej ?

8

Odp: nieletni na moto

klayman napisał/a:

cześć, całkiem spora różnica wiekowa między Tobą a bratem...

Ja to zrozumiałem, że brat posiada 50ccm a nie 50 lat :P



DISE napisał/a:

Ale am nie pozwoli mi na supermoto :/

AM pozwala na jazdę ,,motocyklem" do 50ccm i 45km/h, a czy to będzie supermoto czy skuter to bez znaczenia.

9 Ostatnio edytowany przez DISE (2017-06-13 00:12:14)

Odp: nieletni na moto

norvitsch napisał/a:
klayman napisał/a:

cześć, całkiem spora różnica wiekowa między Tobą a bratem...

Ja to zrozumiałem, że brat posiada 50ccm a nie 50 lat :P



DISE napisał/a:

Ale am nie pozwoli mi na supermoto :/

AM pozwala na jazdę ,,motocyklem" do 50ccm i 45km/h, a czy to będzie supermoto czy skuter to bez znaczenia.

Tzn że mogę mieć moto które wyciąga 100 ale mogę się poruszać max 45 tak to działa ?
To chyba będę musiał mieć założone blokady, a bez blokad w razie kontroli mandat i albo prowadzenie lub ktoś przyjeżdża lub laweta.

10

Odp: nieletni na moto

DISE napisał/a:
norvitsch napisał/a:
klayman napisał/a:

cześć, całkiem spora różnica wiekowa między Tobą a bratem...

Ja to zrozumiałem, że brat posiada 50ccm a nie 50 lat :P



DISE napisał/a:

Ale am nie pozwoli mi na supermoto :/

AM pozwala na jazdę ,,motocyklem" do 50ccm i 45km/h, a czy to będzie supermoto czy skuter to bez znaczenia.

Tzn że mogę mieć moto które wyciąga 100 ale mogę się poruszać max 45 tak to działa ?
To chyba będę musiał mieć założone blokady, a bez blokad w razie kontroli mandat i albo prowadzenie lub ktoś przyjeżdża lub laweta.


Motocykle na kategorie AM musze spełniać określone wymogi, chociażby fakt ze moc maksymalna moze wynosić 4kW i prędkość Max 45. Motocykl na pewno  bedzie zblokowany. Jak bedzie nowy,  wystarczy zdjąć blokadę i 70-80 pewnie polecisz ale raczej na 100 bym nie liczył. Używki pewnie juz w większości są odblokowane ;)

Była Kolorowa WR250X ——> ??????

11

Odp: nieletni na moto

znowu karmicie trola. Już chyba wspólnie zdiagnozowaliśmy, że jest taka choroba i najlepszym lekarstwem jest ignorowanie wpisów.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

12

Odp: nieletni na moto

MarcinAkaMariano napisał/a:

300 za brak kategorii, 500 za brak uprawnień. I albo laweta albo ktoś z kategoria na ten motocykl musi przyjechać i odstawić Ci go na chatę. Nie ma opcji żebyś go pchał albo gdzieś zaparkował nawet jak będzie parking metr obok.

Nie zgodzę się, ja normalnie mogłem pchać kilometr po chodniku, hehe.

KTM 690 SMC

13

Odp: nieletni na moto

Spidzior napisał/a:
MarcinAkaMariano napisał/a:

300 za brak kategorii, 500 za brak uprawnień. I albo laweta albo ktoś z kategoria na ten motocykl musi przyjechać i odstawić Ci go na chatę. Nie ma opcji żebyś go pchał albo gdzieś zaparkował nawet jak będzie parking metr obok.

Nie zgodzę się, ja normalnie mogłem pchać kilometr po chodniku, hehe.

Ale ostatnio cos zmieniali, w uwaga pirat nawet było ze kolesia złapali bez uprawnień i dzwonił po drugiego zeby zabrał samochod i policjant mu tłumaczył ze moze zabrać samochod tylko w przypadku gdy jechał jako pasażer. Jeśli kierowca jechał sam to samochod jest odholowany

Była Kolorowa WR250X ——> ??????

14

Odp: nieletni na moto

Więc daje mi coś am na supermoto które jest zablokowane do 85, przecież takie coś jest chyba sprawdzane.

15

Odp: nieletni na moto

Temat założony bez sensu, jak się chociaż trochę postarasz to wszystkie informacje znajdziesz w internecie. Z tego co pamiętam motorower to motocykl o poj. silnika do 50cm3 i nie może osiągać większej prędkości niż 45km/h. Jeśli policja złapie Cię jadącego np. 60km/h to automatycznie nie masz uprawnień, bo nie poruszasz się motorowerem, nawet jeśli jest to "pięćdziesiątka". Wtedy jeszcze możesz mieć problemy jak przeszedłeś przegląd i czemu jest zarejestrowany na motorower skoro nim nie jest. Mogło się coś zmienić, ale wystarczy wpisać w google i sprawdzić.