16

Odp: Potrzebna pomoc przy oględzinach KTM 690 SM Poznań

zdejmij pokrywe sprzęgła i zobacz czy nie ma białego nalotu:)

17

Odp: Potrzebna pomoc przy oględzinach KTM 690 SM Poznań

No to felga do prostowania w takim razie, widocznie opona jest za miękka na moje drogi ;)
Mozna to prostować na zimno?

Pokrywa sprzęgła po zdjęciu wymaga wymiany uszczelki?

Dzisiaj kręcę dalej, gniazdo zapalniczki i uchwyt do telefonu wleci. Yanosik musi być ;D

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

18

Odp: Potrzebna pomoc przy oględzinach KTM 690 SM Poznań

Płyn chłodzący + olej daje mleko. Widziałbyś na korku wlewu.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

19 Ostatnio edytowany przez gierwi (2017-05-19 09:25:53)

Odp: Potrzebna pomoc przy oględzinach KTM 690 SM Poznań

Mam takie gniazdo na 2 USB na zbyciu.

Coś jak to:

[url]https://archiwum.allegro.pl/oferta/gniazdo-zapalniczki-2x-usb-do-motocykla-mtn-gdansk-i4220212034.html[/url]

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

20

Odp: Potrzebna pomoc przy oględzinach KTM 690 SM Poznań

gierwi, dzięki, na początku myślałem o tym, ale finalnie gniazdo oprawię samochodowe pod kanapą, a do kierownicy puszczę sam przewód z micro-usb. Trochę mniej gratów na kierownicy.

Korek wlewu oleju czysty, olej złocisty, chłodnica w środku czysta, płyn przezroczysty bezbarwny.
Chyba nie ma co się przejmować. Zalewam płyny do nominalnych wartości i trzeba jechać.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

21

Odp: Potrzebna pomoc przy oględzinach KTM 690 SM Poznań

Jak masz czysto tam, to tak jak napisałeś - nie przejmuj się. A co do uszczelki pokrywy, to zależy. Jeżeli nikt nie wymieniał od nowości, to raczej będzie wymagała wymiany. Ja także przy wymianie oleju skusiłem się na odkręcenie pokrywy i musiałem zamawiać uszczelkę, bo była pęknięta w jednym miejscu.

KTM 690 SMC

22

Odp: Potrzebna pomoc przy oględzinach KTM 690 SM Poznań

No to dobre wieści. Nic. Tylko latać!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

23

Odp: Potrzebna pomoc przy oględzinach KTM 690 SM Poznań

AntonioPL napisał/a:

I ogólnie jest bardzo twardy. Jak się wgryzę w regulację zawieszenia, to pewnie przestawie na wyższy komfort, jeszcze nie sprawdzałem jak jest ustawiony.

Mój też jest dosyć twardy, choć ustawione mam przednie zawieszenie na komfort. Dlatego unikam ostatnio nierównych dróg, bo nie ma już przyjemności z jazdy. Być może wymiana oleju w lagach pomogłaby zwiększyć komfort na dziurach, ale coś kosztem czegoś.

Młodość, uczucia, spontan...
KTM SM 690 LC4 [2009]

24 Ostatnio edytowany przez AntonioPL (2017-05-28 22:38:34)

Odp: Potrzebna pomoc przy oględzinach KTM 690 SM Poznań

Wpadłem wczoraj na pomysł, żeby nasmarować manetkę gazu razem z linkami od gazu. Finalnie użyłem do tego smaru teflonowego, więc zakładam, że chwilę wytrzyma.
Ale w czym jest problem. Teraz manetka chodzi tak delikatnie, że jadąc po wyboistej drodze, każda jedna dziura jest przełożona na drgnięcie ręki i finalnie szarpnięcie nadgarstka, co powoduje szarpnięcie gazem. Jest to na tyle niekomfortowe, że czuję się, jakbym jechał Ursusem po polu podskakując na wybojach z nogą na pół gazu.

Mieliście może tego typu problemy? Rozebrać i wytrzeć manetkę do sucha? Słabo mi się to widzi...

A druga rzecz, te opony są tragiczne (Heidenau K73), jeżeli chodzi o jazdę po asfalcie. Na każdym zakręcie po odkręceniu gazu motor jedzie bokiem. To chyba nie jest normalne?
Przy redukcji biegów i puszczaniu sprzęgła przy hamowaniu biegami tylne koło mi piszczy, bo koło łapie uślizg.
Przy hamowaniu przed pasami potrafi zablokować nawet przednie koło...

Zbieram na normalne gumy. Pilot power, czy Corsy?

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

25

Odp: Potrzebna pomoc przy oględzinach KTM 690 SM Poznań

Ja osobiście polecam Continental Contiattack sm, śmigam 5ty sezon na takich i nie widzę potrzeby zmiany na inne, mimo bardzo ubogiego bieżnika na deszczu-trzyma naprawdę bardzo dobrze
U mnie asfalt 95% jazdy

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

26

Odp: Potrzebna pomoc przy oględzinach KTM 690 SM Poznań

świeże Conti zawsze fajne, zapomniałem już o tych oponach muszę coś pomyśleć kolejny razem.

27

Odp: Potrzebna pomoc przy oględzinach KTM 690 SM Poznań

Z tego co wiem to rolgaz powinien być suchy przynajmniej jak jest łożyskowany. Nie wiem jaki masz u siebie

Hsq SMR 511
#511

28

Odp: Potrzebna pomoc przy oględzinach KTM 690 SM Poznań

Koso napisał/a:

Ja osobiście polecam Continental Contiattack sm, śmigam 5ty sezon na takich i nie widzę potrzeby zmiany na inne, mimo bardzo ubogiego bieżnika na deszczu-trzyma naprawdę bardzo dobrze
U mnie asfalt 95% jazdy

Hehe, dyskusja o oponach

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

29

Odp: Potrzebna pomoc przy oględzinach KTM 690 SM Poznań

Tego typu opony są średnie w teren i jeszcze gorsze na asfalt.
Kup albo porządne w teren albo porządne na asfalt. I ciesz się bezpieczeństwem na jednej z tych nawierzchni.

Co do rollgazu to za mocno sobie napiąłeś linkę gazu. Brak tego 2-5mm luzu daje takie efekty.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

30

Odp: Potrzebna pomoc przy oględzinach KTM 690 SM Poznań

A jeszcze pytanko, czy w miejscu tego stożkowego crashpada na wydechu oraz kawałek wcześniej na fragmencie kolektora, dokładnie na łączeniu tłumika z kolektorem nie powinno być osłony aluminiowej? Czy do Akrapovica tego nie ma?

Jeżdżę z pasażerem i nie chciałbym przypalonych butów na wydechu.

Foto: https://www.bikepics.com/pics/2017/05/23/bikepics-2800376-984.jpg

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]