1

Temat: Wolne obroty te 610

Witam, zrobiło się ciepło i moto ma teraz strasznie wolne obroty aż gaśnie, gaźnik dellorto 40, jest tam z lewej strony śrubka od powietrza ustawiona na 1.5obr pokrętło od pompki przyśpieszacza tak z 1obr odkręcone, dysze prawidłowe i iglica na 3 ząbku licząc od dołu. A teraz pytanie gdzie jest jakaś śrubka od wolnych obrotów? Wydaje mi się że w każdym gaźniku powinna być taka.

2 Ostatnio edytowany przez Jaro87 (2017-05-07 13:17:18)

Odp: Wolne obroty te 610

Jeszcze tak zapytam dla pewności, ta śrubka bardziej z tyłu po lewej stronie motocykla taka z czarną plastikową nakrętką to jest od pompki przyśpieszacza, tak pisze w manualu, ale nigdzie nie ma informacji jak ma być to ustawione, może ktoś to wie? No i czym się ustawia te obroty biegu jałowego, mam wrażenie że  jak by nie kręcić tą od skladu mieszanki to są takie same efekty nawet jak wkrece na maksa to jest tak samo.

3

Odp: Wolne obroty te 610

Czarna plastikowa śruba jest od wolnych obrotów. Pompka przyspieszająca w PHM jest na górze.

4

Odp: Wolne obroty te 610

To chyba coś mam źle z przepustnicą bo kręcąc nic się nie zmienia, jest teraz w okolicach 1obrotu od max wkręcenia, co prawda na max jej nie wykręcałem, może to trzeba wiecej wykręcać ale to wydaje mi się że  prawo się zwiększa obroty jak już a ja wkeręcalem na max w prawo i nic. Jak kupiłem to iglica była na najwyższym ząbku to przestawilem na jeden niżej czyli ten 3 bo to tak ma być podobno. Moj gaźnik jest bez ciepłego ssania, ma tylko te 2 śrubki regulacji po lewej stronie bo są też podobne z ciepłym ssaniem.

5

Odp: Wolne obroty te 610

Przepustnica się wyciera w miejscu styku ze śrubą od wolnych obrotów przez co nie ma regulacji.

6 Ostatnio edytowany przez Jaro87 (2017-05-08 08:20:12)

Odp: Wolne obroty te 610

Coś tak wyczytałem, zobacze to jeszcze w wolnej chwili, ale sama iglica to ma być na 3 ząbku ale w końcu od dołu licząc od dołu czy od górnej grubszej strony? Tak jak na załączniku czy odwrotnie ma być? A ta plastikowa nakrętka to tak mniej więcej masz bardziej wkręconą czy wykręconą? Jeszcze takie pytanie samo położenie iglicy ma wplyw na wolne obroty?