1

Temat: Wzrost a Derbi Senda X-treme

Siemka, od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem supermoto, a mianowicie Derbi Senda 05' X-treme. Jednak mam pewien dylemat co do mojego wzrostu, natura obdarzyła mnie niskim wzrostem mam 160cm wzrostu a długość moich nóg wynosi 84 cm. Bardzo proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny.

2

Odp: Wzrost a Derbi Senda X-treme

Nie to forum. Ale w sieci znajdziesz sporo niskich osób, które latają też większymi sprzętami. Kwestia chęci.

PBM

3

Odp: Wzrost a Derbi Senda X-treme

cycle-ergo.com

dabljuer250x

4

Odp: Wzrost a Derbi Senda X-treme

Na początku też zastanawiałem się czy w dobrym forum napisałem. Sprawdzałem też cycle-ergo niestety nie znalazłem tam interesującego mnie modelu. Nie wiem czy X-treme jest wysokie czy niskie, jeśli wysokość siodła wynosiła by 880mm to spokojnie dałbym rade. Jeśli ktoś takową sende posiada proszę o podanie wysokości siodła.

5

Odp: Wzrost a Derbi Senda X-treme

Skoro nie wiesz to użyj googli, a najlepiej przymierz się do egzemplarza który chciał byś kupić. Tych pierdzików było miliony wersji, więc i różnice w wysokości między poszczególnymi egzemplarzami mogą być.

PBM

6

Odp: Wzrost a Derbi Senda X-treme

Najgorsze jest to że, szukałem, jakiejś sendy w mojej okolicy i nic nie znalazłem :/. A senda, którą się interesuje jest 200 km od mojego domu. Gdy szukałem w googlach  znalazłem tylko wysokości nowszych modeli ,które napewno są wyższe od starszych.

7

Odp: Wzrost a Derbi Senda X-treme

W sendzie siedzi sie 5cm niżej niż w dt80. Kolega miał sende 05 i strasznie wysokie to to nie było. Znajdź sobie wysokość dt 80 i porównaj.

8

Odp: Wzrost a Derbi Senda X-treme

Posiedziałem trochę na goglach, i znalazłem kilkadziesiąt różnych wysokości dt 80, począwszy od 840mm(seryjna wysokość) aż po 1050mm. Wnioskuje że Derbi będzie miał coś między 835mm a 945mm.

9

Odp: Wzrost a Derbi Senda X-treme

Nie ma takiej opcji, żeby to miało 945 mm. Miałem kiedyś DT50R, według specyfikacji ma siodło na wysokości 870 mm. Kupił ją ode mnie chłopaczek który był mniej więcej Twojego wzrostu, za pierwszym razem tata musiał mu pomóc przy wsiadaniu, ale był takim ogarniaczem jak na swój wiek, że się mocno zdziwiłem jak ładnie jeździł od początku. W skrócie: nie będzie Ci łatwo, ale dla chcącego nic trudnego. Temat chyba już został wyczerpany. :D

FMX 650

10 Ostatnio edytowany przez Tredu (2017-04-13 19:58:59)

Odp: Wzrost a Derbi Senda X-treme

Znalazłem twoją starą Yamaszke na cycle-ergo.com wskazuje że spokojnie dam rade nawet na 880mm, oby tak było. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, temat do zamknięcia. Pozdrawiam :)