1

Temat: Problem FE650 03r.

Witam Pany!

Mam problem z moim Bergiem, podejrzewam że spory...

Pięknego wrześniowego wieczoru wracając z treningu Berg odmówił mi posłuszeństwa.
Odpalił normalnie, od pierwszego kopa.
Przemierzając mniej więcej czwarty kilometr trasy o średniej prędkości 110km/h spuchł mi tłok(tak mi się wydaje), gdyż silnik przestał pracować i zaczął hamować, więc wcisnąłem sprzęgło i wyhamowałem zjeżdżając na pobocze.
Okazało się, że tłok jest unieruchomiony, nie mogłem ruszyć kopniakiem(tak jakby się zaciął), ani kołem(na biegu).
Motocykl do grudnia stał w garażu, w którym temp. była mniej więcej równa temperaturze na zewnątrz...
Wpadłem na głupi pomysł, a mianowicie pomyślałem sobie, że stal pod wpływem niskiej temp. się kurczy i może tłok magicznie się odblokował :D
Żeby było weselej to tłok się odblokował, a kopka chodzi normalnie...

Jak myślicie Koledzy, korba i tłok do wymiany czy powodem mogło być coś innego?

Pytam się bo nie wiem ile będę musiał przeznaczyć na remont i czy robić to jeszcze na ten sezon, gdyż szykują mi się inne duże wydatki... :)

Pozdrawiam! :)

Yamaha TZR50 ---> Yamaha YZ450F / SM ---> BigBore :)
                               Husaberg FE 650 E / SM

2

Odp: Problem FE650 03r.

Takie pytanie to do wróżbity.

Póki nie zdejmiesz głowicy to się nie dowiesz.
Spuchł Ci tłok bo: nie było smarowania? nie było płynu chłodzącego? źle spasowany tłok? tuleja żeliwna? źle wyregulowany gaźnik?

Nie wiem czy korbę jeszcze dostaniesz do tego rocznika:)
Tłok 600zł
Łańcuszek rozrządu 100zł
Korba z 1200-1500zł
Tuleja OEM 1500, żeliwo z 600zł, nowy nikasil z 1000zł
Łożyska 500zł
Balanser 1200zł
Uszczelka pod głowicę 100zł
itd.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Problem FE650 03r.

Dzięki za odpowiedź.
Głównie chodziło mi o koszty, jutro motocykl trafi do warsztatu.
Wydaje mi się, że zatarł się przez brak smarowania.
Teraz jak go przekopuje to nie podaje oleju, chyba że to przez słabą kompresję.

Yamaha TZR50 ---> Yamaha YZ450F / SM ---> BigBore :)
                               Husaberg FE 650 E / SM

4

Odp: Problem FE650 03r.

Kolego jedną dobrą radę Ci dam odnośnie remontu żebyś nie płakał 2x finansowo. Masz sprawdzonego speca? Robił kiedykolwiek takiego Husaberga? Jezeli nie to lepiej kontaktuj sie z Majstrem128 z tego forum bo remont twojego Berga to nie jest taka prosta sprawa jak moze Ci się wydawać. I tylko nie próbuj go zapalać, jak się kręci to jest jeszcze nadzieja że pojeździ, a nie skończy rozsprzedany na części.
Ps. Użytkownik Delta tez ma kogoś co ogarnia ale to jego zapytaj (ja nie pamietam)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

5

Odp: Problem FE650 03r.

Dzinkss napisał/a:

Kolego jedną dobrą radę Ci dam odnośnie remontu żebyś nie płakał 2x finansowo. Masz sprawdzonego speca? Robił kiedykolwiek takiego Husaberga? Jezeli nie to lepiej kontaktuj sie z Majstrem128 z tego forum bo remont twojego Berga to nie jest taka prosta sprawa jak moze Ci się wydawać. I tylko nie próbuj go zapalać, jak się kręci to jest jeszcze nadzieja że pojeździ, a nie skończy rozsprzedany na części.
Ps. Użytkownik Delta tez ma kogoś co ogarnia ale to jego zapytaj (ja nie pamietam)

Dzięki wielkie Kolego za radę.
Berg niestety nie pali. Pytałem się mechanika czy kiedykolwiek miał już styczność z Husabergiem, odpowiedział że tak

Yamaha TZR50 ---> Yamaha YZ450F / SM ---> BigBore :)
                               Husaberg FE 650 E / SM

6

Odp: Problem FE650 03r.

mam pompę oleju nową kompletną na sprzedaż jakby co:D

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: Problem FE650 03r.

hacker33 napisał/a:

mam pompę oleju nową kompletną na sprzedaż jakby co:D

O to fajnie, najwyżej niedługo się do Ciebie odezwę ;)

Yamaha TZR50 ---> Yamaha YZ450F / SM ---> BigBore :)
                               Husaberg FE 650 E / SM

8

Odp: Problem FE650 03r.

Siemanko, jakby co posiadam caly silnik na czesci do Berga 650 z korbą jak i resztą o przebiegu 15mth wszystko OEM Ktm - Elko. We Wrocławiu jest magik, który robił mój silnik.

9

Odp: Problem FE650 03r.

dido1214 napisał/a:

Siemanko, jakby co posiadam caly silnik na czesci do Berga 650 z korbą jak i resztą o przebiegu 15mth wszystko OEM Ktm - Elko. We Wrocławiu jest magik, który robił mój silnik.

Hej, możliwe ze uratujesz mi tyłek. W czwartek pojadę do mechanika i dowiem się co konkretnie w nim strzeliło. BTW czemu sprzedajesz silnik na części? :P

Yamaha TZR50 ---> Yamaha YZ450F / SM ---> BigBore :)
                               Husaberg FE 650 E / SM

10

Odp: Problem FE650 03r.

Lazuril napisał/a:
dido1214 napisał/a:

Siemanko, jakby co posiadam caly silnik na czesci do Berga 650 z korbą jak i resztą o przebiegu 15mth wszystko OEM Ktm - Elko. We Wrocławiu jest magik, który robił mój silnik.

Hej, możliwe ze uratujesz mi tyłek. W czwartek pojadę do mechanika i dowiem się co konkretnie w nim strzeliło. BTW czemu sprzedajesz silnik na części? :P

Mam kilka powodów ze względu na kopanie lewą noga, która mam nie zbyt w dobrej kondycji po za tym mam na oku silnik z cr 500 na swap i bardziej mnie to kreci :) Jakby co nowa korba z idealnie wywazonym walem:)

11

Odp: Problem FE650 03r.

hacker33 napisał/a:

Takie pytanie to do wróżbity.

Póki nie zdejmiesz głowicy to się nie dowiesz.
Spuchł Ci tłok bo: nie było smarowania? nie było płynu chłodzącego? źle spasowany tłok? tuleja żeliwna? źle wyregulowany gaźnik?

Nie wiem czy korbę jeszcze dostaniesz do tego rocznika:)
Tłok 600zł
Łańcuszek rozrządu 100zł
Korba z 1200-1500zł
Tuleja OEM 1500, żeliwo z 600zł, nowy nikasil z 1000zł
Łożyska 500zł
Balanser 1200zł
Uszczelka pod głowicę 100zł
itd.

Przepraszam, ze długo się nie odzywałem

Yamaha TZR50 ---> Yamaha YZ450F / SM ---> BigBore :)
                               Husaberg FE 650 E / SM

12

Odp: Problem FE650 03r.

To opowiadaj co tam jak tam.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

13

Odp: Problem FE650 03r.

Urwało resztę wiadomości :(

Berg dostał dużej temperatury w efekcie czego zatarł się.
Korba jest na szczęście cała, do wymiany jest tuleja i tłok, oczywiste :P
Znalazłem na stronie ktm-parts w USA tuleje, w dobrej cenie [url]https://www.ktm-parts.com/82030005000.html[/url]
Czy ta tuleja podejdzie?

Yamaha TZR50 ---> Yamaha YZ450F / SM ---> BigBore :)
                               Husaberg FE 650 E / SM

14 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2018-02-23 08:03:07)

Odp: Problem FE650 03r.

[url]http://partstream.arinet.com/Mobile/ac3R4_XGG1hEKHWU_-kHPGV0L1WloZ52IyZqWCu71TV9vm0yJw_ERi3wr9x3xFFB3QUwCR8sAnX97fbVhPpXH2AcbF3aMrmsIFUvJB3Rx6uhKagZRmn7d9sLkG73xfJqsg6b7svbO8hv2GKH5VNFdqg_qVT1X6ubBJmZX-il9_MD9R9XqE3zSrPJ4Vs6Vr5aUu1DmyXcSswDC8xJX39EHLS2nkuDQNY5K-CFHrB3-pWAFD4GXO8S36O7Av/LH55Xi0.html#/Mobile/GpeZbVxe7eZ-LjDYCj6KCn9X_4DjmzhP4-6dpwsON-wvqROIXoeQcAjBPvAllvVN3QnrhJkEXZP8-Q0UUH1GDQtsnU-HkLRO7-UyQakKdLs1.html[/url]
Wychodzi ze podejdzie i jest od 03-08 a w większości opisana jako 04-08r
Przyczyna już znana awarii?

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

15

Odp: Problem FE650 03r.

Przyczyną awarii tak jak pisałem wcześniej było zagrzanie - tak twierdzi moj mechanik. Czy tuleja od roczników 04-08r. podejdzie  do 03r.? Chcialem zamowic tuleje z usa, ale niestety urwał mi się kontakt z kuzynem, który tam mieszka i jestem zdany na siebie, no i na Was Koledzy, huehuehue

Yamaha TZR50 ---> Yamaha YZ450F / SM ---> BigBore :)
                               Husaberg FE 650 E / SM