1

Temat: Budowa Kampera do przewozu motocykli, pytanie o inst elektryczną itp

Siemka, wziąłem się za budowę kampera którym będę latał na zawody i nie tylko :)
Wyciągnąłem  bardzo fajne ustrojstwo z karetki :D a mianowicie : victron atlas combi 12/800 przetwornica
[url]http://wescom.ie/?wpcproduct=victron-atlas-combi-1280030[/url]

ale coś mi nie bangla :)

rozumiem że jest to przetwornica która robi z 12v 230 :). Rozumiem że podczas podłączenia źródła zewnętrznego czyli 230v to urządzenie zaczyna ładować akumulator. Generalnie gdy podłączam 230v akumulator jest ładowany i napięcie w gniazdkach jest :). Jednak gdy odłączam 230v przetwornica przełącza się na akumulator ale nie wytwarza 230v w gniazdkach. Sprawdzałem próbówką to ledwo się jarzy :)
Jest tu ktoś kumaty który pomógłby w rozwiązaniu zagadki ? może coś źle podłączam :) Fajnie jakbym podczas jazdy miał 230v w gniazdkach :D

2

Odp: Budowa Kampera do przewozu motocykli, pytanie o inst elektryczną itp

Sprawdź miernikiem, probówki są  mało wiarygodne zwłaszcza te za kilka zł. Teoretycznie powinno działać, działa to prosto, mnoży razy x i z 12 robi się 230 i na odwrót chyba że jakieś układy blokuja.

Hsq SMR 511
#511

3

Odp: Budowa Kampera do przewozu motocykli, pytanie o inst elektryczną itp

Odezwij się do mnie na fb to coś wymyślimy :)

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

4

Odp: Budowa Kampera do przewozu motocykli, pytanie o inst elektryczną itp

Rano oddałem sprzęt do zaprzyjaźnionego elektryka :) zobaczymy co powie. No właśnie tez wydaje mi się że to proste urządzenie. Chyba że mam uwalony akumulator, lub też ma za małą pojemność. Albo czegoś brakuje :)Zauważyłem że mam ucięte dwa przewody 2 żyłowe które dochodzą do przekaźników może brakuje mu jakiegoś sterowania ? Niebawem wstawię fotki. Trawer zaraz się do Ciebie odezwę :)

A dziś w planach docieplenie dachu folią aluminiową z bombelkami do tego takie płyty co daje się pod panele :D do tego dziura na szyber  i światła led luku bagażowego 12v :)