1

Temat: MOC/MASA ( i kiełbasa)

Witam.
Dowiadywał się ktoś/miał kontrole(problem) odnośnie stosunku mocy do masy, nie ukrywajmy SM jest do pewnego rodzaju terroru na mieście :D nie raz nie dwa będziemy łamać prawo itp.
Przy kontroli może być problem z moc/masa przekroczone o 0,01?
Dużo DRZ SM ma stosunek 0,21 moc/masa za dużo o pieprzone 0,01.
Ktos mi powie jak zmniejszyć, chyba najbardziej opłacalne to dołożenie kilka kila ale jak i gdzie( dołożyć) i gdzie pojechać mieszkam w okolicach Wrocławia i Opola  może ktoś się orientuje :)

2 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2017-03-21 00:52:07)

Odp: MOC/MASA ( i kiełbasa)

Ostatnio w Katowicach spotkałem typa który z 250 w 2t zrobił 50 i był zajebiście szczęśliwy z tego powodu, myślę że byście się skumali.
Nie rozumiem Twojego problemu, jak policja Cię zważy? Szukaj możliwie lekkiego i maksymalnie mocnego moto z wbitym A2 i fajrant.

3 Ostatnio edytowany przez PRO (2017-03-21 00:57:53)

Odp: MOC/MASA ( i kiełbasa)

A gdzie ja napisałem ze policja ma mnie ważyć? W dowodzie jest wpisane 146kg 31kw co daje 0,21 moc/masa i tak tez jest wpisane w dowód a na A2 jest dopuszczalne 0,2 dlatego moje pytanie jest jak zwiększyć wagę pojazdu zeby moc/masa sie zgadzała  i gdzie udać sie na potwierdzenie modyfikacji motocykla...
mowimy o Suzuki DRZ 400 SM a nie o 1000ccm na A2 ...

4

Odp: MOC/MASA ( i kiełbasa)

Napisałeś

PRO napisał/a:

Dowiadywał się ktoś/miał kontrole(problem) odnośnie stosunku mocy do masy

Ale spoko, nic sie nie przejmuj.
A odnośnie już dobrze zadanego pytania.
Zmartwie Cię ale robi się to w momencie pierwszej rejestracji pojazdu więc myślę że już nic nie da się zrobić. Ew. nowa rama z papiurem na a2

5 Ostatnio edytowany przez ŁukaszG (2017-03-21 01:05:00)

Odp: MOC/MASA ( i kiełbasa)

Szukaj w necie są firmy które ci to zrobią bez żadnego dodawania ciężaru.
Jest odpowiednia tabliczka znamionowa i zmiany w dokumentach.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

6

Odp: MOC/MASA ( i kiełbasa)

Racja, można ograniczyć moc. Mój błąd sorry.

7

Odp: MOC/MASA ( i kiełbasa)

na A2 to się chyba nawet SXV łapie :P

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

8

Odp: MOC/MASA ( i kiełbasa)

levis napisał/a:

na A2 to się chyba nawet SXV łapie :P

wszystko się łapie :P ja miałem tak :D
[url=https://naforum.zapodaj.net/98f2b86f5b26.jpg.html]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/98f2b86f5b26.jpg[/url]

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

9

Odp: MOC/MASA ( i kiełbasa)

Wystarczy dokonać zmiany konstrukcyjnej pojazdu. Nie wiem jak teraz ale jakiś czas temu na stacji kontroli pojazdów lt46 skrzynia bliźniak  dostał dmc 3500 bez problemu. `no co, może styropian będzie woził` słowa diagnosty:) + extra $$ oczywiście.

Hsq SMR 511
#511

10

Odp: MOC/MASA ( i kiełbasa)

zmiany konstrukcyjnej pojazdu w okolicy nikt się nie chce podjąć, ale jedno mnie zastanawia skoro w dowodzie jest 29,4kw i masa 136kg
Według danych danych technicznych ten motocykl na sucho waży 134kg ( z internetu, a w danych homologacyjnych trzeba szukać, nie mam do nich dostępu i w salonie Suzuki też mi tego od ręki nie powiedzą trzeba wysłać vin i sprawdzą czy mają coś takiego)
A waga motocykla powinna być gotowa do jazdy czyli 134kg +2kg(olej)+12kg(pełny bak)=148kg czyli stosunek mocy do masy 0,198 czyli się zgadza.Ale w okregowej stacji badania pojazdów mówią mi że biorą z homologacji( nie ważą pojazdu) a tam jest na sucho czyli generalnie mała możliwość, że się uda. Teraz co z tym fantem robić... Chyba najlepiej szukać gotowego żeby w dowodzie miał odpowiednią ilość moc/masa

11

Odp: MOC/MASA ( i kiełbasa)

Zmień stację i po problemie.
Akurat w przypadku KTM/Husaberg/Husqvarna jest wszystko na legalu. Te motocykle były sprzedawane z mocą 8kW i tak jest w systemach, w papierach i wszędzie:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12 Ostatnio edytowany przez PRO (2017-03-21 17:33:47)

Odp: MOC/MASA ( i kiełbasa)

Każdy mówi że się okaże jak zobaczą dokumenty itp A ja nie mam dokumentów bo jeszcze nie kupiłem :)
Muszę mieć pewność,  a nie że stacja mówi zobaczymy jak przyjedziesz to sprawdzimy w homologacji i takie gadanie.
Pytam bo widziałem że dużo osob jest tutaj z okolic Wrocławia, Opola i może coś wiedzą gdzie coś takiego przejdzie.
A może ktos inny ma jakiś pomysł innowacyjny oparty na prawie :D

13

Odp: MOC/MASA ( i kiełbasa)

ŁukaszG napisał/a:

Szukaj w necie są firmy które ci to zrobią bez żadnego dodawania ciężaru.
Jest odpowiednia tabliczka znamionowa i zmiany w dokumentach.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

14

Odp: MOC/MASA ( i kiełbasa)

ŁukaszG napisał/a:
ŁukaszG napisał/a:

Szukaj w necie są firmy które ci to zrobią bez żadnego dodawania ciężaru.
Jest odpowiednia tabliczka znamionowa i zmiany w dokumentach.

Nie znalazłem takich firm :v

15

Odp: MOC/MASA ( i kiełbasa)

PRO napisał/a:
ŁukaszG napisał/a:
ŁukaszG napisał/a:

Szukaj w necie są firmy które ci to zrobią bez żadnego dodawania ciężaru.
Jest odpowiednia tabliczka znamionowa i zmiany w dokumentach.

Nie znalazłem takich firm :v

Np. [url]http://www.smgmotocykle.pl[/url]

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP