1

Temat: Wymiany opon na zawodach

Witam

Mam swój pomysł na "biznes" i piszę tutaj, żeby uzyskać opinię zawodników. Planuję stworzyć mobilną stacje zajmującą się zmianą opon, wywarzaniem kół, drobną pomocą przy mechanice. Zajmował bym się tym na różnego rodzaju zawodach nie tylko supermoto oraz na jakiś większych zorganizowanych treningach, zlotach itp. Chciałbym dowiedzieć się nieco od was jako zawodników czy:

-był/a byś zainteresowany/na takimi usługami

-jaką kwotę był/a byś w stanie zapłacić za szybką zmianę jednej gumy?

-czy słyszałeś/aś o tego typu firmie działającej w Polsce

Za wszystkie odpowiedzi i uwagi będę bardzo wdzięczny.

Obecnie poszukiwania.

Honda CRF 450 R <3

2

Odp: Wymiany opon na zawodach

- był bym zainteresowany
- 20-30 PLN to cena która płaciłem ostatnio w WWA (to było dawno wiec mogło sie zmienić).
- nie slyszalem

3

Odp: Wymiany opon na zawodach

Pomysł fajny lecz nie wiem czy przy supermoto się sprawdzi, wprawiony zawodnik zmienia opone sam w podobnym czasie. Na WMMP są co najmniej dwa teamy, które zmieniają opony komercyjnie. Nie wiem jak w MX ale zdaje mi się, że podobnie jak SM

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

4

Odp: Wymiany opon na zawodach

Kinio napisał/a:

-czy słyszałeś/aś o tego typu firmie działającej w Polsce

Jak jeszcze latałem w 600'tkach, kumpel miał warsztat swój, więc zawsze brał montażownice i wyważarkę. To czasami nawet nie miał czasu wyjechać na sesję treningową, bo tyle chętnych było, nie wiem jak będzie w supermoto...

... ale ja osobiście - korzystałbym. ;)

#21, śnieg

5

Odp: Wymiany opon na zawodach

Jak trafisz na deszczową rundę, to Ci za cały sezon się zwróci ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

6

Odp: Wymiany opon na zawodach

Też bym korzystał. Właśnie się zastanawiałem czy da się gdzieś w Warszawie i Bydgoszczy opony zmieniać bo nie lubie robić tego sam... wole zapłacić niż się mordować.

7

Odp: Wymiany opon na zawodach

odnośnie zmiany opon - wszystko też zależy jaką gumę się wsadza - jak świeżą i miękką, to idzie szybko, ale jak jakiegoś 8 letniego twardego slicka to można się powiesić...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

8

Odp: Wymiany opon na zawodach

levis napisał/a:

jak jakiegoś 8 letniego twardego slicka to można się powiesić...

a po co takiego zakładać?

https://www.bikepics.com/members/81

9

Odp: Wymiany opon na zawodach

Ja tam nie mam problemów z montażem gum - wymiana razem ze zdjęciem i założeniem kół to 20-30 minut. Jedyne opony z jakimi mam problem to Metzelery Karoo - z nim męczę się strasznie :P Wszystkie inne, zwłaszcza torowe to prawie rękami można ogarnąć bo są tak miękkie. Sam bym pewnie nie korzystał, ale napewno sporo osób byłoby chętnych, a zwłaszcza tych którym zależy na nieporysowanej feldze :) Bo łyżkami zawsze jakieś rysy powstaną tym bardziej jak się robi na szybko :)

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)

10 Ostatnio edytowany przez Geras (2017-03-02 12:00:54)

Odp: Wymiany opon na zawodach

jeśli chodzi o zawody inne niż SM to na każdej rundzie driftingowej stoi człowiek ze sprzętem i urobiony jest od rana do wieczora

11

Odp: Wymiany opon na zawodach

dawno temu jak jezdzilem na bazary w celach niekoniecznie handlowych, to koles co handlowal uzywkami i mial tego calą ciezarowke, oferowal zmiane dodatkowo odplatnie. zawsze byla kolejka. i robili od rana do nocy.

20-30zl jak pisal jeden z poprzednikow.

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

12

Odp: Wymiany opon na zawodach

Policz ile tych opon musisz zmienić, żeby samo paliwo na dojazd Ci się zwróciło. Temat totalnie nieopłacalny.

pozdrawiam, samson
www.farmapomyslow.pl

13

Odp: Wymiany opon na zawodach

samson napisał/a:

Policz ile tych opon musisz zmienić, żeby samo paliwo na dojazd Ci się zwróciło. Temat totalnie nieopłacalny.

Myślę że w moim przypadku opłacalny ponieważ i tak jeżdżę na każda rundę i mam 30 km do Bydgoszczy, 40 do Torunia, w Koszalinie jest podwójna runda więc nie będzie tak źle, a do Poznania i tak bym pojechał :)

Cenę jaką planowałem to właśnie 20-30 zł za sztukę więc moje oczekiwania mniej więcej się pokryły. Jedyne co mnie jeszcze martwi to formalności z organizatorami rund ale to już sobie ogarnę.

Obecnie poszukiwania.

Honda CRF 450 R <3

14

Odp: Wymiany opon na zawodach

Ja na pewno bym korzystał. Skoro i tak jeździsz na zawody to dobry pomysł zawsze jakaś część zawodów Ci się zwróci.

15

Odp: Wymiany opon na zawodach

Wbijaj, ja chętnie skorzystam. Tylko żebyś miał jeszcze czas polatać:)
BTW. Właśnie jadę do wulkanizatora przed kisielinem sobotnim:)