1

Temat: Exc 400 vs drz 400 stunt

Witam

Zakładałem wcześniej temat o xr ale po przeanalizowaniu kosztów przeróbki myślę nad wzięciem pod bazę ktm exc 400 lub drz 400 e. Który motocykl według was lepiej sprawdzi się do nauki stuntu ( częste gleby),  który wytrzyma więcej biorąc pod uwagę regularne serwisowanie i sprawdzenie oraz wymianę po zakupie podzespołów? Bardziej pasuje mi ktm exc 400, wałek na łożyskach a nie panewkach mniejsza waga, podobna żywotność, lepszy zawias tylko jedno co mnie martwi to brak suchej miski jak w drz. Czy kat poradzi sobie z częstym gumowaniem? Czy skrzynia biegów wytrzyma jazdę na torze oraz czasem dojazdy do pracy ( po zmianie przylozen)? Proszę nie proponować większych pojemności lub innych modeli.

2

Odp: Exc 400 vs drz 400 stunt

exc400 i brak suchej miski? Poprawcie mnie jeśli się myle ale co jak co, gdzie hard enduro z mokrą miską? Na moje jest tam sucha miska jak w drz

3

Odp: Exc 400 vs drz 400 stunt

Sam sobie odpowiedziałeś co wybrać - ktm.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4

Odp: Exc 400 vs drz 400 stunt

A jak wygląda smarowanie kata w dużych przechylach i długiego gumowania?  Nie ma problemu?

5

Odp: Exc 400 vs drz 400 stunt

Co do suchej miski to doczytałem że mają je xr wr oraz drz

6

Odp: Exc 400 vs drz 400 stunt

EXC, pojemność to już kwestia gustu i potrzeb. Stelaż alu lubi złamać się w pół przy biedronie, ale zrobisz sobie stalowy i dzida.

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

7

Odp: Exc 400 vs drz 400 stunt

Jak do stuntu ale takiego prawdziwego a nie upalania na mieście jak to ja robie... to drz i to najlepiej nie E tylko słabsza wersja bo bardziej liniowo oddaje moc. FCR tylko przeszkadza. Ogólnie 1cylek do stuntu to porażka ale jak masz zakręcone w głowie jak ja to pewnie już nic się z tym nie da zrobić;P O smarowanie się nie martw w żadnym enduro_ chyba że rozrzutnik do gnoju w starych huskach.
Na 636 triki same wychodzą jak masz podstawy, oddawanie mocy jest idealne.

8

Odp: Exc 400 vs drz 400 stunt

Jeżeli ma być DRZ to zabezpiecz czymś dekle, najlepiej zacznij już szukać nowych:)
Zmień kierownicę i mocowanie kierownicy. Też lepiej miej zapasowe.
Plastikowy zbiornik a nie metalowy.
Podnóżki są z plasteliny.
Dźwignia biegów też się łamie przy każdej glebie.
Dobrze puścić tłumik pod ogonem.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: Exc 400 vs drz 400 stunt

To fakt, singiel nie jest łatwy do nauki, ale to tez zalezy od charakterystyki silnika, ja bym pomyslał nawet nad 250 4T..

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

10 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2017-03-03 22:14:04)

Odp: Exc 400 vs drz 400 stunt

250 4T to idealny pomysł! Ostatnio jeździłem i jest ekstra!

Dobrym przykładem trudnego do ogarnięcia na gumie moto jest crf450, na której serio ciężko jest się uczyć.

11 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2017-03-03 22:43:15)

Odp: Exc 400 vs drz 400 stunt

MAĆKO napisał/a:

250 4T to idealny pomysł! Ostatnio jeździłem i jest ekstra!

Dobrym przykładem trudnego do ogarnięcia na gumie moto jest crf450, na której serio ciężko jest się uczyć.

Jeszcze ze 2 lata i na 50cm3 4t bedziesz poginał;))
A do stuntu to wiadomo ze lepiej exc ze względu na wagę. Panowanie nad mocą to kwestia zębatek i upodobań kierownika, da się wszystkim i po co kolejne 636:)) I Mikuni ma chu.ową dozowalność a nie FCR. Reakcje w stuncie muszą być agresywne zapewne, a nie mieć opóźnienie transmisji 15s jak w wypadku Mikuni.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

12

Odp: Exc 400 vs drz 400 stunt

velkurczak napisał/a:

EXC, pojemność to już kwestia gustu i potrzeb. Stelaż alu lubi złamać się w pół przy biedronie, ale zrobisz sobie stalowy i dzida.

Jaka jest polecana średnica czy na oko? Lepiej zrobić ze stalowej rurki czy pręta? Pręt będzie nie do zniszczenia, ale akurat mi zależy na wadze. Takie cacko może ważyć pewnie nawet z 5kg albo i więcej w zależności od kształtu i sposobu montażu.

WR250X -> Husaria 701

13

Odp: Exc 400 vs drz 400 stunt

Stelaż robisz z profilu, żeby pasował jak ori. Grubość to kwestia gustu.

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

14

Odp: Exc 400 vs drz 400 stunt

Dzinks mylisz stunt z terrorem na mieście;) Wiem co mówię, do prawdziwego stuntu 4 w rzędzie i nie ma nic lepszego. Obracam się w gronie ludzi kręcących się ostro po placu, jeździli moją CRF i nikt tym latać nie umiał. Zwykłe, chujowe szarpanie.

15

Odp: Exc 400 vs drz 400 stunt

Ja tam o 4 żadnej nie myślę miałem lc4 sprzedałem kupiłem vfr i mega tęsknię za supermoto. Jak skrzynia exc 400 znosi jazdę na ulicy bo czytałem na forach zagranicznych że niektórzy mają problemy?