1

Temat: szerokość felgi vs szerokość opony

Witam,

mam taki problem, że łańcuch ociera mi o krawędz opony i to dość mocno. Tylna felga ma szerokość 5", a opona 160tka.

No i właśnie jakie są zalecane szerokości felg i odpowiadające im szerokości opon? Czy węższa opona (150tka) na tej feldze rozwiąże problem? Czy 5"felga dla opony 150 nie spowoduje, że profil nie będzie optymalny i opona będzie 'płaska' i w konsekwencji będzie słabiej trzymać w zakrętach?

crisson
SM450RR

2

Odp: szerokość felgi vs szerokość opony

mam ten sam problem 160tk'a detkowa jest it ale juz jak sie gume e sporta zapnie to ociera rada przekosić koło o jakieś3mm ;)

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

3

Odp: szerokość felgi vs szerokość opony

ale w którą stronę? do tyłu? :)

crisson
SM450RR

4

Odp: szerokość felgi vs szerokość opony

zalezy z której maz keta ja np. musze patrzac od tylu lewa strone cofnac bo keta mam po prawej

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

5

Odp: szerokość felgi vs szerokość opony

W mojej skromnej opinii przekoszenie koła to bardzo zły pomysł. Dużo lepszym pomysłem jest przesunięcie go o kilka mm w odpowiednią stronę przy pomocy napięcia szprych.

Pozdrawiam,

Jaro

6

Odp: szerokość felgi vs szerokość opony

A czy ktoś z Was zastosował rolkę prowadzącą łańcuch? Czy to dobre rozwiązanie? I czy ktoś może wkleić fotę jak to wygląda?

crisson
SM450RR

7

Odp: szerokość felgi vs szerokość opony

Ja mam taką rolkę. Podpatrzylem u Materki i kupilem.
Wydaje mi sie ze jade dzieki temu szybciej ;)
Jak nie zapomne to wrzuce fote wieczorem.

A na powaznie, to na Supermoto of Nations nie tylko opony pociete od lancucha byly standartem, ale takze felgi pieknie pomalowane w modne dwukolorowe barwy byly porzniete lancuchem.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

8

Odp: szerokość felgi vs szerokość opony

zobacz to:

www.dynotech.pl w akcesoria do supermoto

KACZOR

9

Odp: szerokość felgi vs szerokość opony

zdjecie rolki

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30