1 Ostatnio edytowany przez johnsonpl (2017-02-08 16:21:28)

Temat: Jakie supermoto do 5/6k zł 125cc

Witam serdecznie jestem tutaj nowy i przychodzę do was z zapytaniem jakie SuperMoto polecacie do tych 5/6k zł mam 17 lat prawie 18 prawko a1 wagę 80kg oraz wzrost +/- 192cm od małego jeździłem na 2t ogary komary mz simsony itp więc jakieś tam pojęcie mam .
Na wiosnę dostałem od kolegi sendę na przechowanie ponieważ wyjechał za granicę i mogłem na niej śmigać senda bestia parmakit 110cc yasuni i coś tam jeszcze fajnie się nią jeździło nie powiem spodobało mi się .
Jeździłem nakedami , szosówkami itp ale supermoto to jest to fajnie wysoko się siedzi widzę wszystko ponad dachy samochodów odkryłem jakie moto jest stworzone dla mnie i po przebiciu się przez tony forum oraz recenzji dotarłem do was , kraniec internetów haha :P
Tak więc wracając proszę o wasze wypowiedzi co by było dla mnie najlepsze wagowo oraz +/- wzrostowo :) uwielbiam 2T lecz 4t nie pogardzę :)

Ps lubię też nie raz jeździć trasę 100/50 km na raz :)

2

Odp: Jakie supermoto do 5/6k zł 125cc

w tym budżecie:
mz125sm - ale tutaj może być problem z częściami
no i 2t - dt125 - ja bym wolał

dabljuer250x

3

Odp: Jakie supermoto do 5/6k zł 125cc

Jakbyś miał trochę lepszy budżet to mogę ci Apkę sprzedać ;) [url]https://sprzedajemy.pl/aprilia-sx-125-sm-kat-a1-b-nr48524297[/url]

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

4

Odp: Jakie supermoto do 5/6k zł 125cc

XT 125 - jak coś jest na sprzedaż latany przez dziewuchę

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

5 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2017-02-08 18:11:05)

Odp: Jakie supermoto do 5/6k zł 125cc

Znajomy ma na sell Sachsa ZZ 125 4t za 5tysi. Wie ktos moze co to jest za silnik dokładnie bo ZX 125 2T ma piec od dt-etki i troche lepszy osprzęt ale ten ZZ?, a nie moge nic znaleźć na ten temat.
[url]https://www.otomoto.pl/oferta/sachs-zz-supermoto-125-na-prawko-kat-b-ID6yKP4F.html#xtor=SEC-8[/url]

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

6

Odp: Jakie supermoto do 5/6k zł 125cc

Gość latał kozackim sprzętem a wy mu teraz proponujecie 4T? Poczuje się jak na zabawkowym motorku.

PBM

7 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2017-02-08 19:14:46)

Odp: Jakie supermoto do 5/6k zł 125cc

DumDum napisał/a:

Gość latał kozackim sprzętem a wy mu teraz proponujecie 4T? Poczuje się jak na zabawkowym motorku.

Yyy, 2t ogary mzetki itp. kozaki 20lat temu. Wiek 17lat czyli na nakedach i szosówkach zęby zjadł i objezdził świat! Wątpię w to raczej, tak samo jak w to ze nasze forum jest na krańcach internetow skoro po wpisaniu w wujka G jest na pierwszej stronie, a doświadczenie wynika bycmoze z pojedynczych przejażdżek bez odkręcania gazu na nieswoich sprzętach. Niech bierze Berga odemnie (jak bedzie zrobiony oczywiście) a ja włączę stoper w jakim czasie wyjdzie te doświadczenie. Ja np. podsunąłem ten link z ciekawości bo sam szukałem info i zielony dalej jestem. Oczywiste jest ze najlepszy bedzie najmocniejszy (najzwyczajniej w świecie starczy na dłużej) czyli np. exc 125 2t i każdy inny mocny 2T ale budżet trochę zaweża wybór ale tragedii tez nie ma bo juz mozna cos fajnego przytulić (dt 125 oczywiście):))
Jak zwiększy budżet do dobrej Dychy to polecić mogę klasykę gatunku czyli drz 400 i nie bedzie na nim wyglądał jak na rowerku. Pozdro

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

8

Odp: Jakie supermoto do 5/6k zł 125cc

Dzinkss, nie wiem co ty tam na początku pisałeś, ale z dwoma końcowymi zdaniami się zgodzę. W miarę możliwości najmocniejszy sprzęt. Na EXC nie ma co patrzeć, więc zostaje DT, Husq SM, lub cokolwiek zbliżonego jak choćby Aprilia. Gabarytowo DR-Z nie różni się jakoś bardzo od choćby Husqvarny, więc na to nie ma sensu patrzeć. No i chciał 125, więc DR-Z odpada.

PBM

9

Odp: Jakie supermoto do 5/6k zł 125cc

superczesiu napisał/a:

w tym budżecie:
mz125sm - ale tutaj może być problem z częściami
no i 2t - dt125 - ja bym wolał

Myślałem na dt 125 lecz trzeba dołożyć jeszcze 1,5k żeby wyłapać fajną sztukę w sm

10

Odp: Jakie supermoto do 5/6k zł 125cc

Dzinkss napisał/a:

Znajomy ma na sell Sachsa ZZ 125 4t za 5tysi. Wie ktos moze co to jest za silnik dokładnie bo ZX 125 2T ma piec od dt-etki i troche lepszy osprzęt ale ten ZZ?, a nie moge nic znaleźć na ten temat.
[url]https://www.otomoto.pl/oferta/sachs-zz-supermoto-125-na-prawko-kat-b-ID6yKP4F.html#xtor=SEC-8[/url]

Sachs zz tak jak i kreidler sm mają silniki na podzespołach suzi dr 125 :)

11

Odp: Jakie supermoto do 5/6k zł 125cc

hermes napisał/a:

XT 125 - jak coś jest na sprzedaż latany przez dziewuchę

Nie ogłaszałeś się przypadkiem na fb ?

12 Ostatnio edytowany przez johnsonpl (2017-02-08 22:32:54)

Odp: Jakie supermoto do 5/6k zł 125cc

Dzinkss napisał/a:
DumDum napisał/a:

Gość latał kozackim sprzętem a wy mu teraz proponujecie 4T? Poczuje się jak na zabawkowym motorku.

Yyy, 2t ogary mzetki itp. kozaki 20lat temu. Wiek 17lat czyli na nakedach i szosówkach zęby zjadł i objezdził świat! Wątpię w to raczej, tak samo jak w to ze nasze forum jest na krańcach internetow skoro po wpisaniu w wujka G jest na pierwszej stronie, a doświadczenie wynika bycmoze z pojedynczych przejażdżek bez odkręcania gazu na nieswoich sprzętach. Niech bierze Berga odemnie (jak bedzie zrobiony oczywiście) a ja włączę stoper w jakim czasie wyjdzie te doświadczenie. Ja np. podsunąłem ten link z ciekawości bo sam szukałem info i zielony dalej jestem. Oczywiste jest ze najlepszy bedzie najmocniejszy (najzwyczajniej w świecie starczy na dłużej) czyli np. exc 125 2t i każdy inny mocny 2T ale budżet trochę zaweża wybór ale tragedii tez nie ma bo juz mozna cos fajnego przytulić (dt 125 oczywiście):))
Jak zwiększy budżet do dobrej Dychy to polecić mogę klasykę gatunku czyli drz 400 i nie bedzie na nim wyglądał jak na rowerku. Pozdro


Jakieś tam pojęcie mam ponieważ latam jeszcze Ktm sx :) http://i.imgur.com/N0i6xIF.jpg

13 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2017-02-09 17:45:50)

Odp: Jakie supermoto do 5/6k zł 125cc

Czyli najważniejsze pominąłeś w takim razie. No to czyli masz punkt odniesienia. To jak ty sobie wyobrażasz jazdę 4t odnosząc sie do twojego SX? No chyba ze ta Senda zrobiła takie wrazenie, ale przecież przy Twoim Sx-ie Senda to dla 15 latkow alternatywa zamiast skutera czego by tam nie miała stuningowanego, jeszcze twój wzrost to jak dorosły chłop na rowerku komunijnym;) Zbieraj Dychę i najrozsądniej w drzet uderzaj. KTM exc 400 tez ktos pisał, a w sumie to bedzie najlepszy wybór skoro KTM-a w tej samej ramie masz, czyli znasz konstrukcje.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

14

Odp: Jakie supermoto do 5/6k zł 125cc

DumDum napisał/a:

Dzinkss, nie wiem co ty tam na początku pisałeś, ale z dwoma końcowymi zdaniami się zgodzę. W miarę możliwości najmocniejszy sprzęt. Na EXC nie ma co patrzeć, więc zostaje DT, Husq SM, lub cokolwiek zbliżonego jak choćby Aprilia. Gabarytowo DR-Z nie różni się jakoś bardzo od choćby Husqvarny, więc na to nie ma sensu patrzeć. No i chciał 125, więc DR-Z odpada.

Generalnie to zakładam ze kolega jonsonpl nie ma doświadczenia, lekko mu sie zapomniało ze ma sx, a na Sendzie czuł sie jak kierowca TIRa, to na SX jak sie czuł? Moze na zdjęciu tylko widział, a skoro lata sobie na codzień Sx-em to wydaje mi się ze od tego powinien zacząć ponieważ to juz jest "cos".

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

15

Odp: Jakie supermoto do 5/6k zł 125cc

tak jak już mówiono - skoro już latasz troche na sx 125 to nawet na 4t w 125 nie patrz , bo po paru dniach pożałujesz , że kupiłeś :P

Albo jakieś 125 2t (w tej kasie niestety chyba jedynie dt125x zostaje , bo husqi w dobrym stanie ciut więcej kosztują) , lub poczekaj rok i dozbieraj kasy , zrób prawko A2 i wtedy jakaś drz czy wr450 itp

DR-Z 400sm  -  LeoVince , fcr 39 , 3x3 , MotoMaster 4p