1

Temat: Mocne SM, prośba o porade dla nowicjusza w kat. SM

Cześć

Zamierzam w przyszłym sezonie przesiąść się na SM. Jeździłem sporo na sportach. Zabawy na torach i szybkich gumach już mi przeszły - po przejażdżce na Husqvarnie od znajomego.


Chce kupić coś w okolicach 15, 18 tyś.
Wybór chyba padnie na KTM, sporo czytałem na ten temat ale chciałbym jeszcze zapytać tutaj Was o porade.

Zastanawiam się czy pójść bardziej w strone SMC czy może lepiej EXC. Koszty kosztami, licze sie z tym.
Mam na oku 525 fajnie zrobionego, z dokumentacją ale zastanawiam się czy jest aż taka duża różnica z SMC, które jak wiadomo jest troche tańsze w eskloatacji - ale nie w tym rzecz . Chodzi bardziej o osiągi. Nie jeździłem na żadnym z tych sprzętów dlatego ciężko mi się do czegoś odnieść.

Może ma ktoś doświadczenie i mógłby sie nim podzielić?
Ew. Czy możecie polecić coś fajnego, innego na ulice, głównie do zabawy ew krótkie tory.

2 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2016-12-26 19:52:00)

Odp: Mocne SM, prośba o porade dla nowicjusza w kat. SM

Siema.
Jeśli do zabawy i masz z 15-18k to kup sobie 530 myślę że to lepszy wybór od 525 czy SMC.
Jeśli chcesz się pobawić już tak całkiem to kup sobie wyczyna typu crf/rmz/kxf itp. Koszty nie są aż tak kolosalne jak by mogło się wydawać a zabawa jest zdecydowanie na innym poziomie.
Jeszcze mi przyszło do głowy że fajnym kompromisem jest Berg 570 ale troszkę siana chyba byś musiał dozbierać.

3

Odp: Mocne SM, prośba o porade dla nowicjusza w kat. SM

Na forum jest berg z 2007? za (chyba) 17 tysi :) Bierz i się nie zastanawiaj :)

Freeride 350

4

Odp: Mocne SM, prośba o porade dla nowicjusza w kat. SM

Na początku wypadało by się przywitać!  ;) Jest do tego miejsce i nazywa się Przywitalnia. A co do tematu to piszesz ze jesteś nowicjuszem a wymianiasz raczej mocniejsze sprzęty. Druga rzecz to czy potrzebujesz homologację bo jak ogarniasz trochę i nie będziesz jeździł po ulicy to tak jak pisał macko lepiej kupuj wyczyna bardziej Ci podejdzie :P ja zastanawiam się nad wystawieniem mojego kata na początku sezonu :) ale to już zasuwa dobrze :P Napisz jak pamiętasz jaka Husa jechales i czy moc cie zaskoczyła czy nie.

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

5

Odp: Mocne SM, prośba o porade dla nowicjusza w kat. SM

JacekL napisał/a:

Na forum jest berg z 2007? za (chyba) 17 tysi :) Bierz i się nie zastanawiaj :)

Jeżeli mówisz o moim to jest rok produkcji 2009 a pierwsza rejestracja koniec 2010 ;)
[url]http://forum.super-moto.pl/topic36247-husaberg-570.html[/url]

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

6

Odp: Mocne SM, prośba o porade dla nowicjusza w kat. SM

Piotrekmm napisał/a:
JacekL napisał/a:

Na forum jest berg z 2007? za (chyba) 17 tysi :) Bierz i się nie zastanawiaj :)

Jeżeli mówisz o moim to jest rok produkcji 2009 a pierwsza rejestracja koniec 2010 ;)
[url]http://forum.super-moto.pl/topic36247-husaberg-570.html[/url]

Ten,ten. Myślałem o nim ale za wiele dudków dla mnie bo ogólnie to wg mnie tanio :)

Freeride 350

7

Odp: Mocne SM, prośba o porade dla nowicjusza w kat. SM

Homologacja jak najbardziej by się przydała.

To była chyba TE 610, starszy sprzęt.
Motocykl nie wywołał u mnie strachu,  bardziej zachwyciłem się zwinnością i łatwością prowadzenia. Moc nie jest mi straszna, im więcej tym lepiej ;)  Jeździłem na litrach, dodatkowo przerobionych streetach z większymi zębatkami więc narywiste motocykle jak najbardziej.

Dzięki za propozycje, ale wolałbym coś z KTM - niby właśnie łatwiejsza dostępność części i mniej kombinacji w wyszukiwaniu tajli. ( z tego co wyczytałem )

Motocykl ma służyć głównie jak funbike, krótkie wypady na miasto, kilka razy w roku jakiś tor amatorsko, żeby sie wyszaleć.

Zależy mi  na tym, żeby jednak był troche cywilizowany - czyt miał chociaż rozrusznik elek.

8

Odp: Mocne SM, prośba o porade dla nowicjusza w kat. SM

czamar85 napisał/a:

Dzięki za propozycje, ale wolałbym coś z KTM - niby właśnie łatwiejsza dostępność części i mniej kombinacji w wyszukiwaniu tajli. ( z tego co wyczytałem )

Zależy mi  na tym, żeby jednak był troche cywilizowany - czyt miał chociaż rozrusznik elek.

To jest KTM SMR 450 ;) i ma rozrusznik el. :D

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

9 Ostatnio edytowany przez Piotrekmm (2016-12-27 12:47:07)

Odp: Mocne SM, prośba o porade dla nowicjusza w kat. SM

czamar85 napisał/a:

Homologacja jak najbardziej by się przydała.

To była chyba TE 610, starszy sprzęt.
Motocykl nie wywołał u mnie strachu,  bardziej zachwyciłem się zwinnością i łatwością prowadzenia. Moc nie jest mi straszna, im więcej tym lepiej ;)  Jeździłem na litrach, dodatkowo przerobionych streetach z większymi zębatkami więc narywiste motocykle jak najbardziej.

Dzięki za propozycje, ale wolałbym coś z KTM - niby właśnie łatwiejsza dostępność części i mniej kombinacji w wyszukiwaniu tajli. ( z tego co wyczytałem )

Motocykl ma służyć głównie jak funbike, krótkie wypady na miasto, kilka razy w roku jakiś tor amatorsko, żeby sie wyszaleć.

Zależy mi  na tym, żeby jednak był troche cywilizowany - czyt miał chociaż rozrusznik elek.

Mój motocykl spełnia wszystkie twoje kryteria :D lekki mocny zwinny cywilizowany ze stajni KTMa i mieści się w budżecie ;)

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

10

Odp: Mocne SM, prośba o porade dla nowicjusza w kat. SM

To jak latałeś na TE610 to jeszcze nie miałeś fajnego SM pod dupą:P
Z tym KTM to po części prawda a po części nie, musisz polatać więc w sumie nie pytaj się tyko kupuj moto i wnioski wyciągniesz sam:)

11

Odp: Mocne SM, prośba o porade dla nowicjusza w kat. SM

Piotrekmm napisał/a:

Mój motocykl spełnia wszystkie twoje kryteria :D lekki mocny zwinny cywilizowany ze stajni KTMa i mieści się w budżecie ;)

O, to jeszcze nie sprzedałeś tego Berga? ;)


... to może poczeka na mnie do wiosny. :D

#21, śnieg

12

Odp: Mocne SM, prośba o porade dla nowicjusza w kat. SM

snieg napisał/a:
Piotrekmm napisał/a:

Mój motocykl spełnia wszystkie twoje kryteria :D lekki mocny zwinny cywilizowany ze stajni KTMa i mieści się w budżecie ;)

O, to jeszcze nie sprzedałeś tego Berga? ;)


... to może poczeka na mnie do wiosny. :D

no jeszcze nie :/ 4 telefony tylko miałem z czego 2 z propozycją: "daje 14 i zabieram" :D widzę że jak tak dalej pójdzie to jeszcze sezon nim przelatam i pogonie za 14 :D

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

13

Odp: Mocne SM, prośba o porade dla nowicjusza w kat. SM

Piotrekmm napisał/a:

no jeszcze nie :/ 4 telefony tylko miałem z czego 2 z propozycją: "daje 14 i zabieram" :D widzę że jak tak dalej pójdzie to jeszcze sezon nim przelatam i pogonie za 14 :D

Ja będę szukał SM, głównie na miasto, żeby nie zamęcząć CRF'ki.
... więc jak nie pójdzie do wiosny i będziesz dalej miał chęć sprzedać, to jak wykończę mieszkanie i będę znał swój budżet - to się do Ciebie zgłoszę. ;)

#21, śnieg