31

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Drogim, ale bardzo fajnym kaskiem jest Aventuro firmy Touratech, który można składać dosłownie jak klocki lego.
Jeśli chodzi o kombinezon to też jestem na kupnie. Stety, niestety doszedłem do punktu, w którym zdałem sobię sprawę, że jeśli chce się jeździć jak najdłuższą część sezonu, nie tylko w mieście, ale i czasem na torze to tak na prawdę trzeba mieć 3 stroje: texa, skórzane kombi oraz zbroję / ochraniacze + jakiś luźny ciuch na to.

Wracając do kombi, to też uważam, że 2 częściowy, ale koniecznie spinany będzie najlepszą opcją dla osoby, która będzie go używać do latania od punktu A do B oraz doskonalić techniki jazdy w warunkach torowych.

Ja mam jeszcze taki "bonus", że mam 2 metry i jestem szczupłej budowy ciała, a niestety producenci kombiaków hołdują zasadzie, że jak wysoki to na pewno gruby, albo koks (((: dlatego najprawdopodobniej skończy się szytym na miarę Gimoto. Jednak jeśli ktoś z Was kojarzy producenta / model, który dobrze leży na szczupłym i wysokim to z góry dzięki za sugestie.

KTM SMR 690 2008 + Leo Vince + K&N + mapa Akrapa

32

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

adrmln90 napisał/a:

DumDum tutaj nie masz racji , mam Suomy MR.Jump w całości wykonany w włókna weglowegoi innych dupereli , wagowo 950g  , firma dość znana więc raczej lipy nie robią , przy wadze takiego kasku trzeba się liczyć z faktem iż po 1 mocnym uderzeniu podobno traci swoje właściwości "amortyzacji" ale nie chce pisać herezji i może ktoś jest mądrzejszy wypowie się w tej kwestii .

Nowy topowy model mimo carbonowej powłoki przytył o ponad 100g. Choć tak naprawdę te 1150, to nadal bez tragedii.
Ważne że nie 1400.

Pozdrawiam,
Piotrek

33

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

DumDum napisał/a:
hermes napisał/a:

co do kasku waga ważne żeby ważył ok tych 950+50g max

Bez przesady, tyle ważą najlżejsze kaski. A coś jednak musi przyjąć energię uderzenia. Weźmy np. takie Arai czy Shoei, te firmy raczej nie produkują słabych kasków. A waga topowych modeli jest raczej daleka od tego co podałeś.

Z doświadczenia wiem że przyjmuje energię  mam kask airoh stelt mogę polecić, kupiłem używkę która defakto była prawie nówką za trzech Władysław II Jagiełło

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

34 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2016-12-14 04:07:39)

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Czasami najlepsze, najdroższe kaski potrafią uzyskać bardzo niskie noty w testach, a te wręcz prawie budżetowe zaskoczyć bardzo wysoką. Jest od tego sharp lub sharpa takie NCAP czy tam iihs tylko dla kasków, i jest tam co porównywać czyli mozna jakieś tam wątpliwości wstępnie rozwiać. A waga i cena w praktyce o niczym nie świadczy.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

35

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Zaraz się znajdą znawcy, którzy stwierdzą, że sharp jest nieprawdziwy bo przecież niemożliwe aby arai sprzedawało kask za grubą kasę z bezpieczeństwem na poziomie tigera:)

36

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

nie no, tiger to inna liga, wiem bo w nim jeździłem :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

37 Ostatnio edytowany przez karol128 (2016-12-14 16:50:05)

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Ja też miałem okazję:) Faktem jest, że arai miał do niedawna w ofercie model Condor, który dostał dwie gwiazdki, czyli chronił tragicznie. Gdyby nie ten test to pewnie dalej byłby w sprzedaży a Arai dalej opowiadało bajki o najbezpieczniejszych kaskach na świecie.

38

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Ja się znajdę i powiem że Sharp jest nieprawdziwy ale nie dla tego że Arai dostał dwie gwiazdki... bo to możliwe. Tylko dlatego że promują swoje rodzime kaski np. BOX i dają im po 5gwiazdek za damski ch*j tym samym wprowadzają ludzi w błąd. Miałem wiele Boxów w ręce i za każdym razem to samo odczucie że to strasznie gówniany kask. Takich przykładów jest więcej.

39

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Zgadzam się z tym ale kask to tylko kawałek styropianu i skorupa, może mieć gówniane wykonanie i dobrze chronić a może też być super wykonany i komfortowy a chronić słabo. Oni jako jedyni przynajmniej robią testy bo ocena bezpieczeństwa na "oko" raczej miarodajna nie jest.

40

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Nie wiadomo też na ile te wszystkie testy są wiarygodne :) Nie żebym szukał jakiś celowych spisków czy coś takiego, tak jedynie się zastanawiam.

41 Ostatnio edytowany przez gierwi (2016-12-16 09:18:16)

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

karol128 napisał/a:

Zaraz się znajdą znawcy, którzy stwierdzą, że sharp jest nieprawdziwy bo przecież niemożliwe aby arai sprzedawało kask za grubą kasę z bezpieczeństwem na poziomie tigera:)

Może twierdzenie że SHARP jest nieprawdziwy to przesada, ale dyskusja na tym forum to dopiero bzdura. Przecież SHARP nie dopuszcza żadnego hełmu off roadowego, tylko integralne i szczękowe. Może czas zakazać innych niż w/w bo SHARP nie przetestował?
Moim zdaniem wszystko co widać na polach startowych w wyścigach jest warte obejrzenia. (Już widzę wpisy, że zawodnicy mają hełmy robione na zamówienie itd..)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

42

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Wystarczy wziąć na ręki i przymierzyć kask za 100-200 pln i jakiś porządny za 500-1000 - zaraz człowiek wie co wolałby mieć na głowie podczas upadku. Już ktoś polecał suomy - ja się przychylam bo mają dobry stosunek ceny do jakości.
Kask musi być przede wszystkim wygodny a to już bardzo indywidualne jest; więc najpierw przymiarki a później wybór modelu.

dabljuer250x

43

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

(Już widzę wpisy, że zawodnicy mają hełmy robione na zamówienie itd..)

Nie na zamówienie ale to co da sponsor. Przecież zawodnicy (wysokiej klasy) jeżdżą nie w tym co chcą ale w tym za co im ktoś zapłaci bo to to żywa reklama dla producenta. Mają kontrakty i nie mogą jeździć w czym innym.

44

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

A w przerwach między wyścigami modlą się o to żeby się nie wyjebać albo o zmianę sponsora, bo czytali test sharpa!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

45

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Nie wiem czy czytali ale argumentacja, że jeździ zawodnik to musi być bezpieczne jest niepoważna. Pewnie sami wybierali takie LS2, które do niedawna miało renomę kiepskiej chińszczyzny a tu nagle wiele zawodników w nim jeździ - cud.