91

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Szykujesz się na jakiegoś TIR'a czy jak :P ?

Mam coś takiego w kombiku na stałe ale od zewnętrznej strony i w ogóle tego nie czuć. Wrzucałem coś takiego kiedys pod kurtkę jak uczyłem się latać na kole ale to jest dramat, nie polecam. Ogólnie im więcej tego luzu na moto tym lepsza kontrola i mniejsza szansa że wyjebiesz.

92

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Jakbym szedł tą drogą, to szukałbym czegoś "miękkiego", np coś z Leatt 3df, Forcefield chyba też ma takie miękkie protektory.

RMX 450Z

93

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Pod kombiak ja wybralem Leatt 3DF AIRFIT
1) da sie wyjac te ochraniacze ktore akurat sa zbedne.
2) wentylacja najlepsza jaka mialem do tej pory
3) bez rozciecia na klacie
4) da sie uprac.
5) ochrona klaty i plecow

Pozdrawiam,
Piotrek

94

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Prawie po dwóch latach kitrania się w skórze planuję kupić jakiś średnio drogi zestaw na tzw luzaka. Chodzenie w skórze do sklepu po przysłowiowe bułki i butach fluo nie jest ani praktyczne ani mądre :) Myślałem nad jeansami, tylko teraz taki wysyp tego jest, że ni ch*ja nie wiadomo które są dobre itp...  Na portalach co raz wpadają jakieś artykuły zwykle sponsorowane. A na górę nie wiem co, jakaś luźna kurtka. Głównie to ma być tylko na lato czyli temperatury od 17 stopni na oko tak. Chciałbym usłyszeć jakieś opinie i wasze doświadczenia, jaki zestaw by się nadawał na coś takiego bo niestety nie da się mieć jednego na wszystko. No i jeszcze jakieś buty w miarę cywilne by się przydały.

WR250X -> Husaria 701

95

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Ja kupiłem kurtkę modeka etosha krótka fajna bo sportowa, perforowany materiał na klacie i slodery na barkach, dodatkowo podpinka wypinana  przeciw deszczowa, miusi to dla mnie troche przykrótka następnym razem szukałem bym cos dłuższego bo wieje po nerach. Fajną kurtkę mi propononowali całą meshową ale nie pamietam teraz firmy, chociaz sam mimo wszystko sie nad buzerem jakims rozglądam i ewentualnie na to fajnie by koszula kevlarowa wyglądała, cos ale flanelowa  ale 1k za koszule to troche przesada

Była Kolorowa WR250X ——> ??????

96

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Jakie buty i kask polecilibyście do SM na miasto i tor asfaltowy? Obecnie jeżdżę w SMX Plusach oraz kasku integralnym.

Przy kasku "crossowym" na plus widzę niższą wagę oraz lepszą wentylację w lecie, ale z drugiej strony czy nie zamarznie mi gęba w listopadzie/marcu przy dojazdach do pracy 15-20 minut? :)

Co do butów na plus jest dużo lepsza podeszwa i ochrona nogi, ale czy to nie za ciężki/sztywny but na asfalt?

I ostatnia kwestia, czy macie jakiś patent na podnóżki w SM 690? Super trzymają, ale na podeszwie widać już wydrapane ślady. Od razu zaznaczę, że nie chcę zakładać gumowych nakładek, musi być metal. Może po prostu lekko spiłować ząbki albo założyć coś ze sportowych setów? :)

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

kamilos.net

97 Ostatnio edytowany przez karol128 (2017-10-16 21:36:30)

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Zostań tak jak jesteś. Integral wygodniejszy do jazdy i praktyczniejszy, z butami tak samo.
A gęba zamarznie, w deszcz tez nie za przyjemnie:), no i łatwej otwierać szybkę na postoju niż ściągać gogle.

No chyba, że planujesz w terenie na tym śmigać wtedy to trochę inna sprawa

98 Ostatnio edytowany przez Ayahuasca (2017-10-16 22:49:21)

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

to ja zostawię:
[url]http://forum.super-moto.pl/post294912.html#p294912[/url] i posty w dół, do góry też pewnie coś będzie na temat butów. Hermes jeszcze miał gdzieś fajne zdjęcie buta nie-mx, ale nie mogę znaleźć na szybko :)
Polecam crossfire 2 srs, jak adidaski :)

Gogle? nigdy mi nie potrzeba było zdejmować gogli na postoju, nawet o tym nie pomyślałem - nie było za gorąco. Problem zimnego powietrza możesz rozwiązać zakładając jakąś maskę, neoprenową czy cuś. Mi w aviatorze 2.1 wiało powiedzmy, że w okolice brody, i nie aż tyle żeby było mi zimno, z deszczem też lajt, zdarzyło mi się wracać w konkretną ulewę :)

loolser zaczynał jeździć w integralu, bo taki miał, zmienił na mx, ale to już jego musisz pytać co go skłoniło do takiej decyzji.

RMX 450Z

99 Ostatnio edytowany przez Żonkil (2017-10-17 08:38:39)

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Jeśli chodzi o kaski na super moto to mi na drogę fajnie się spisuje Shoei Hornet ADV. Masz integrala, jak chcesz możesz założyć gogle. Wygląda dobrze tylko cena trochę odstrasza, ale moim zdaniem warto. A co do butów to kolega Ayahuasca podał Ci przykład mojej nogi więc pewnie się domyślasz jakie mam zdanie na ich temat. Kup porządne bo szkoda sezonu.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

100

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Ayahuasca dobrze mówi, na sm buty tylko sm, czyli gaerne albo sidi z wymiennymi podeszwami albo sliderami, bardzo wygodne

https://www.bikepics.com/members/81

101

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Kumpel kiedyś kupił supermoto i miał buty ala ścigacz z poprzedniego motocykla.
Pierwszego dnia wyjebał się na parkingu i kostka stłuczona bo akurat trafił podnóżkiem.
Szybko kupił buty mx:)
Na tor bym w życiu innych nie ubrał.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

102

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Co masz na myśli mówiąc ala ścigacz? Jakieś budżetowe, ścigaczo podobne?
Ja jeżdzę w alpinestars smx plus i chyba jednak czytając ten temat, kupię crossfire 3.

WR250X -> Husaria 701

103

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Właśnie takie smx plus podobne

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

104

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

w crossfajerach będziesz się na nowo uczył wolnej:P

105

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

kamilos napisał/a:

Przy kasku "crossowym" na plus widzę niższą wagę oraz lepszą wentylację w lecie, ale z drugiej strony czy nie zamarznie mi gęba w listopadzie/marcu przy dojazdach do pracy 15-20 minut? :)

dobra kominiarka + tzw. nosek do gogli (np. 100% racecraft taki odpinany nosek mają) i w chłodne dni robi robotę. Przetestowane ;)

CRF450R - trying to handle the beast