1

Temat: Łańcuch ścina boczne kostki w oponach

Witam, w mojej crf450x łańcuch obrywa boczne kostki w oponie;/ Początkowo myślałem, że jest to objaw zużycia łańcucha, napęd wymieniłem na nowy wraz z ślizgiem i nadal tnie... Opona nie jest raczej za szeroka bo jest to mitas c02 120/90. Aktualnie nie mam już pomysłu, myślę nad przykręceniem jakiegoś ogranicznika do wahacza w formie teflonu. Miał ktoś może podobny problem? Dodam, że kumpel ma identycznego X'a i u niego wszystko ok, mierzyłem nawet odległość koła od wahacza i jest identyczna. W czym tkwi problem? Proszę o pomoc, pozdrawiam

2 Ostatnio edytowany przez harp (2016-11-01 14:27:56)

Odp: Łańcuch ścina boczne kostki w oponach

W crf 450 r seryjnie idzie 110 i tez delikatnie wyrywa kostki. Ja u siebie odwrocilem przednia zebatke daje to pare mm dystansu. Bylo lepiej ale wypadalo by z tylu tez zdystansowac zebatke.

crf 250r
ktm 450 smr #34

3

Odp: Łańcuch ścina boczne kostki w oponach

Jeżeli chcesz tanie i efektywne rozwiązanie swojego problemu , to kup gumowy odbój do drzwi i zamontuj go na wahaczu , swoja role spełnia w 100% , ja mam ten sam paten w CRF'ie i latam na kapciu 165 bez darcia opony .

CRF450R SM

4

Odp: Łańcuch ścina boczne kostki w oponach

Ja mam tak jak harp, z przodu odwrócona zębatka + na tyle dystans ze starej zębatki alu. Na kapciu 150 wszystko ok, myślę że na 160 też będzie dobrze.
adrmln90 na jakiej feldze te 165 siedzi, mógłbyś dać jakąś fotkę tego odboju do drzwi? Ciekawi mnie ten Twój patent :)

CRF450R SM

5

Odp: Łańcuch ścina boczne kostki w oponach

adrmln90
możesz podesłac fotke w któym dokłądnie mijescu go zamontowales?

Aprilia sr50 ->Sachs ZX125 ->Husqvarna SM125S -> KTM LC4 640 2003 -> HUSQVARNA TE 450 -> CBR 600RR

6

Odp: Łańcuch ścina boczne kostki w oponach

Ja też proszę o zdjęcia:d

7

Odp: Łańcuch ścina boczne kostki w oponach

adrmln90 napisał/a:

Jeżeli chcesz tanie i efektywne rozwiązanie swojego problemu , to kup gumowy odbój do drzwi i zamontuj go na wahaczu , swoja role spełnia w 100% , ja mam ten sam paten w CRF'ie i latam na kapciu 165 bez darcia opony .

up

8

Odp: Łańcuch ścina boczne kostki w oponach

Ja mam crf450x  opona założona 140 i nic się nie dzieje ,stań z tylu sprawdź czy dwa koła są w lini prostej

WR450F 13r  &  CRF450X

9

Odp: Łańcuch ścina boczne kostki w oponach

A może masz zły naciąg łańcucha?
Może masz zużytą prowadnicę oraz ślizg łańcucha?

Kolega ma taką samą oponę?
Sprawdzałeś szerokość obręczy?
Masz łańcuch o/x ringowy czy bez oringowy?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10 Ostatnio edytowany przez Kuba9311 (2016-11-06 17:47:32)

Odp: Łańcuch ścina boczne kostki w oponach

Naciag dobry, slizg nowy a prowadnica w super stanie. Kolega ma inną, ale wcześniej na dunlopie 110 to samo się działo, napęd xring. Szerokość obręczy jak u kolegi. U niego nawet przy źle naciagnietym łańcuchu nic nie ścina:/ nie mam już pomysłów poprostu... odległość felgi od wahacza taka sama jak u kumpla:/

11

Odp: Łańcuch ścina boczne kostki w oponach

poniżej link do zdjęć i filmu, co do filmu na odpalonym silniku to raczej nie obrazuje to niczego bo silnik pracuje bez obciążenia, podczas jazdy pewnie zachowuje się inaczej:
[url]https://goo.gl/photos/cY4SeS1Nzv5jrMvr8[/url]

ps, czy dystanse koła w crf po obydwu stronach są identyczne? Jutro zmierze, ale może ktoś wie:P Mi wydaje się, że są takie same... więc nie wchodzi w gre złe złożenie