1

Temat: Brak biegów, pomocy!

Mam problem, otóż po dość długim czasie zmontowałem wreszcie YZ426, wszystko robiłem sam z serwisówką w dłoni i wszystko było ok.. Do momentu gdy wczoraj włożyłem silnik do ramy, skręciłem wszystko jak należy i szykowałem się do odpalenia. Niestety okazało się że jest tylko 1-nka, luz i 5-tka. Wszystkie biegi wchodzą ze specyficznym "kliknięciem" jak przed rozbiórką silnika tyle że brakuje 3 biegów. Ktoś spotkał się z czymś podobnym? Proszę bardzo o porady bo nie wiem czy go rozpoławiać czy nie..

Ps. Wiem że pewnie zaraz będą komentarze w stylu oddaj do mechanika, ale mam jako takie pojęcie o mechanice i wszystkie naprawy robiłem w nim sam i wszystko zawsze działało ;)

/// GO HARD OR GO HOME /// YZ426F

2

Odp: Brak biegów, pomocy!

Nie znam się na YZ ale popełniłeś pewnie gdzieś błąd przy składaniu mechanizmu zmieniającego biegi.
Sądzę, że musisz otworzyć tą część silnika gdzie masz ten pierwszy mechanizm zmiany biegów i sprawdzić poprawność jego złożenia-działania.
A tak na przyszłość - zawsze sprawdzaj działanie skrzyni biegów zanim zamkniesz silnik na gotowo.
W manualu od KTM jest nawet taki zapis aby sprawdzić skrzynię na sucho zanim zamkniemy silnik.
Gdyż bardzo łatwo tutaj popełnić gafę lub coś się źle ustawi i mamy klops.
Każdy chyba przez to przechodził podczas pierwszego zamykania silnika.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3 Ostatnio edytowany przez mort3n (2016-10-03 19:13:38)

Odp: Brak biegów, pomocy!

Gdy złożyłem kartety sprawdziłem czy programator działa jak należy i przesuwa wodziki, wszystko było ok. Jutro  zdemontuję dużą pokrywę i sprzęgło żeby się dobrać do tego mechanizmu i sprawdzę, mam nadzieję że to będzie to.. Dzięki za wskazówkę ;)

Aaa.. A Możliwe żeby skrzynia i wodziki były źle złożone skoro biegi przeskakują, a jest tylko 1, N i 5?

/// GO HARD OR GO HOME /// YZ426F