1

Temat: Pranie odzieży motocyklowej

W jaki sposób robicie pranie swojej odzieży motocyklowej? Chodzi mi o tekstylne ciuchy.
Mam kurtkę Alpinestars T -GP oraz spodnie A-10 Air i chciałbym je odświeżyć (muchy, delikatne zabrudzenia).  Lepiej w pralce w niskich temperaturach czy ręcznie? Jakich środków używać?

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

2

Odp: Pranie odzieży motocyklowej

ma metce powinieneś mieć jak prac a jak nie to oddaj to pralni lub wrzuć do pralki (miałem kiedys buty adasia z takiego materiału piorę je drugi rok i nic sie z nimi nie dzieje tem max 30 stopni obroty 600-800

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

3

Odp: Pranie odzieży motocyklowej

Ok, spojrzę na metki. Ogólnie wyczytałem, żeby nie używać mocnych detergentów jedynie oraz max 30 stopni i nie suszyć w suszarkach

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

4

Odp: Pranie odzieży motocyklowej

Środek do prania odzieży tekstylnej:
S100 - Funktions-Waschmittel
[url]https://www.youtube.com/watch?v=BIP05geyKxw[/url]

Przed praniem należy wyciągnąć wszystko ze spodni lub też kurtki, wraz z ochraniaczami!

BMW G650 X-Moto '07 Sold —> Triumph Speed Triple 1050 '09

5

Odp: Pranie odzieży motocyklowej

Ja bym radził zanieść do pralni chemicznej i zapytać czy piorą odzież motocyklową. Na pewno nie będzie to kosztowało bardzo wiele, a może wiele dać. U mnie w mieście jest taka pralnia, którą prowadzi motocyklista i jak zrobi usługę to po kurtce spływa woda jak po kaczce (poza praniem jeszcze dodatkowo zabezpiecza). Warto poszukać w okolicy i zapytać.

Sprawdź nas na Facebook'u https://www.facebook.com/MotoKoty
Oraz na Youtube https://www.youtube.com/motokoty

6

Odp: Pranie odzieży motocyklowej

Istnieją również środki dzięki, którym samemu można zaimpregnować odzież przed deszczem.
Myślę, że zakup środka do prania oraz preparatu impregnującego wyjdzie taniej niż pralnia chemiczna ale wybór już należy indywidualnie.
S100 Impragnier Spray
[url]https://www.youtube.com/watch?v=CzGjQGPgr1U[/url]

BMW G650 X-Moto '07 Sold —> Triumph Speed Triple 1050 '09

7 Ostatnio edytowany przez Budowa (2016-09-29 08:26:12)

Odp: Pranie odzieży motocyklowej

A co myślicie o sposobie prania podobnym do prania kurtek narciarskich z membraną, tzn. w niskiej temperaturze, bez silnych detergentów, zmiękczaczy itp. Wydaje mi się, że skoro membrana kurtki to wytrzymuje i nie zapycha się to powinno być ok także dla odzieży motocyklowej?

8

Odp: Pranie odzieży motocyklowej

Jako dość doświadczony narciarz (bardziej doświadczony niż motocyklista :D) mogę powiedzieć, że niestety w niskiej temperaturze nie idzie dobrze wyprać kurtki, szczególnie, że zawsze zdarzy mi się zrobić plamkę ze smaru albo z czegoś równie cięzkiego do sprania. Sądzę, że sytuacja z kurtkami motocyklowymi wyglada podobnie. Najważniejsze jest to, żeby nie używać płynów do płukania przy odzieży z membranami. Osobiście do prania kurtek narciarskich używam jakiegoś specjalistycznego płynu do prania (podkreślam, nie do płukania) odzieży z membranami i daje radę. Oczywiście i tak po kilku praniach membrana straci swoje właściwości niemal całkowicie, trzeba z tym się liczyć.

FMX 650

9

Odp: Pranie odzieży motocyklowej

Widząc ten temat podpytam o pranie / czyszczenie wnętrza skórzanego kombi które nie jest wypinane. Macie jakieś doświadczenie jak się za to zabrać?

dabljuer250x

10

Odp: Pranie odzieży motocyklowej

superczesiu napisał/a:

Widząc ten temat podpytam o pranie / czyszczenie wnętrza skórzanego kombi które nie jest wypinane. Macie jakieś doświadczenie jak się za to zabrać?

wyjąć ochraniacze, wywalić go na lewą stronę i "uprać" w wannie w niezbyt gorącej wodzie, potem powiesić żeby woda odciekła i suszyć powoli, nie na grzejniku czy słońcu

albo dać do ozonowania

https://www.bikepics.com/members/81

11

Odp: Pranie odzieży motocyklowej

Szlauch ogrodowy zawsze dawał rade.

12

Odp: Pranie odzieży motocyklowej

Sprawdziłem to na metkach pisze, żeby prać ręcznie w max 30st, nie używać wybielacza, nie używać suszarki, nie prasować, nie czyścić chemicznie. Ale nie pisze w czym można prać:/
Materiał 90% Polyester, 10% Polyamide.
Kupować specjalny środek taki jak podesłał stajo czy można prać w czymś ,,niespecjalnym":)? Kurtka nie ma membramy.

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

13

Odp: Pranie odzieży motocyklowej

Wychodzi na to, że możesz prać tylko w rzece albo strumyku.

Jak nie ma membrany to normalnie do pralki na 40'C.
W końcu chcesz to wyprać.
Ja swoje lumpy prałem normalnie w pralce i nic złego się nie działo.
Jedynie do ciuchów sportowych nie dodaję płynu. Bo jakoś nie zależy mi na zapachu fiołków ani na miękkości kaczuszki.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

14

Odp: Pranie odzieży motocyklowej

Dzięki hacker33, a powiedz jeszcze czy używałeś proszku czy płynu bądź jakiegoś koncentratu? Czy bez różnicy?

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

15

Odp: Pranie odzieży motocyklowej

W proszku.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD