1

Temat: Yamaha XT 660 X. Sprzęgło i 3 bieg

Witam,
Mam problem z swoją Yamahą XT 660X z 2005 roku. Przebieg to 43 tysiące km. Mianowicie, sprawa wygląda tak, że jadąc na wyższych biegach gdy odkręcę manetkę na maksa obroty skaczą a moto nie bardzo przyspiesza, dopiero po pewnym czasie zaczyna przyspieszać i to nie tak jak kiedyś. Nie osiąga już tej samej prędkości co wcześniej. Podejrzewam, że to sprzęgło i nawet je rozebrałem i wyciągnąłem sprężyny, tarcze i przekładki lecz nie mam porównania jak powinny wyglądać albo jaką grubość powinny mieć tarcze.
Dlatego pierwszym pytaniem jest czy jest to kwestia ślizgającego się sprzęgła czy może coś innego?
Drugim pytaniem jest gdzie mogę znaleźć wymiary zdrowych tarcz sprzęgłowych żebym mógł pomierzyć swoje mikromierzem i porównać?
Kolejną kwestią jest problem z 3-cim biegiem i to mnie bardziej przeraża. Gdy wrzucę na trzeci bieg i zaczynam przyspieszać, motocykl zaczyna tak jakby szarpać i raczej dzieje się to przy przyspieszaniu na 3-cim biegu, że z trzy cztery razy szarpnie tak jakby coś przeskakiwało i znów łapało ciąg. I dzieje się to tylko na 3-cim biegu.
Wie ktoś co to może być i jak temu zaradzić i czy może to być powiązane z sprzęgłem?

Z góry dzięki za odpowiedź,
Pozdrawiam :D

Romet Ogar 200 -> Suzuki RM 125 -> Yamaha XT 660 X -> ???

2

Odp: Yamaha XT 660 X. Sprzęgło i 3 bieg

W serwisówce są podane wymiary. 30 sec z wujkiem google: [url]http://www.xt660-club.hu/Media/Yamaha%20XT660_2004%20Service%20Manual.pdf[/url]

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość