76

Odp: 24MX ciekwe oferty

EmoKah napisał/a:
levis napisał/a:

Co to za carbon, co wazy +-1300g...

LEATT na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo i pewnie dlatego te kaski tyle ważą.

Tak jak FOX.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

77 Ostatnio edytowany przez Spidi (2018-06-22 10:20:51)

Odp: 24MX ciekwe oferty

Tylko, że wysoka waga to po pierwsze minus w kwestii bezpieczeństwa(kłaniają się podstawy fizyki) a po drugie wcale nie musi wynikać z solidności konstrukcji tylko ze zwykłeja oszczędności.
Choćby na procesach produkcji, wykończeniu, jakości materiałów itd.
Carbon carbonowi nie równy. W dzisiejszych czasach to bardzo często tylko tani ale bardzo skuteczny chwyt marketingowy.
Mnóstwo rzeczy jest tylko powlekane carbonem ale konstrukcja i rdzeń to dalej laminat. To tak jak powiedzieć o pozłacanej biżuterii dobrej jakośći, że to praktycznie to samo co złoto wysokiej próby.

Nie wiem jak jest w Leat ale jeśli kask w detalu, w sklepie kosztuje 800 zł to koszt produkcji stanowi mniej niż polowe tej ceny. Sami odpowiedzcie sobie na pytanie czy da się zrobić wysokiej klasy carbonowy kask za 300-400zł. Potem poszukajcie cen u konkurencji...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

78

Odp: 24MX ciekwe oferty

Przecież to jest obniżka ceny i to wyj...na w kosmos. Wersję laminatową kupiłem też po obniżce za +/- 1400 zł i teraz tak mnie ch.j strzelił, że sobie kupiłem drugi pomarańczowy :D. Miałem porównanie do Aviatora w skorupie M i ten Leatt wydaje się lżejszy, mimo, że na papierze jest cięższy. O jakości wykonania - no sorki, ale Aviator jest moim zdaniem w tym przypadku słaby, a do Bell'a to już w ogóle nie ma podjazdu.

EXC 525 in progress

79

Odp: 24MX ciekwe oferty

Obstawiam, że nawet najdroższe kaski uznanych firm nie kosztują w produkcji więcej niż te 300zł.

Widać to po promocjach lub wyprzedażach w internecie.
Zresztą jak dobra nie byłaby firma to i tak produkcja odbywa się w chinach.


A dziku dobrze prawi, że te najcięższe kaski dobrych firm leżą lepiej na głowie niż te lżejsze. Kwestia wyważenia, aerodynamiki i dopasowania.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

80 Ostatnio edytowany przez gierwi (2018-06-22 11:48:58)

Odp: 24MX ciekwe oferty

hacker33 napisał/a:

A dziku dobrze prawi, że te najcięższe kaski dobrych firm leżą lepiej na głowie niż te lżejsze. Kwestia wyważenia, aerodynamiki i dopasowania.

Święte słowa. Normy przewidują badanie udarowe górnej części kasku, w związku z czym lekkość jest osiągana na bokach. To z kolei powoduje podniesienie środka ciężkości kasku ponad naturalną oś obrotu czaszka/kręgosłup i to przekłada się na zmęczenie mięśni karku. Cięższy ale lepiej wyważony kask jest mniej "wyczuwalny" na głowie. Moim zdaniem nie ma się co czepiać kilku gramów w tę i wew tę.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

81 Ostatnio edytowany przez Oui (2018-06-22 12:37:10)

Odp: 24MX ciekwe oferty

skusiliście na tego leatta , za dobra promocja by nie skorzystać :D

szkoda tylko że nie można kupić M... S'ka będzie na styk (55-56 , moja głowa ma 56) , a następna rozmiarówka dopiero 62... zobaczymy , mój obecny fox ma 57-58 i siedzi idealnie

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

82

Odp: 24MX ciekwe oferty

Też się zastanawiałem wczoraj, czy go sobie nie kupić, ale puki nie zobaczę na żywo to nie ma opcji. Chciał bym właśnie zobaczyć ten carbon na żywo, wiem ile kosztuje wyprodukowanie kielicha na protezę z carbonu, który jest dużo mniejszy od tego kasku i moje przemyślenia są takie, że albo 24mx sprzedaje poniżej ceny zakupu, bo na przykład im leżą, się nie sprzedają, a oni potrzebują gotówki, albo ten kask jest jak okulary znanych marek. Kupujesz w chinach za 20 zł a w Polsce sprzedajesz za 1000zł bo ma znaczek Armaniego czy tam innego guścia/bez guścia, a niczym się nie różni od taniego chińczyka bez znaczka. Może ktoś wie gdzie te kaski leżą na półce w okolicach Łodzi lub Śląska ?

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

83

Odp: 24MX ciekwe oferty

okaże się jak dojdzie , zawsze w razie czego można odesłać

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

84

Odp: 24MX ciekwe oferty

Oui napisał/a:

szkoda tylko że nie można kupić M... S'ka będzie na styk (55-56 , moja głowa ma 56) , a następna rozmiarówka dopiero 62... zobaczymy , mój obecny fox ma 57-58 i siedzi idealnie

Wczoraj była jeszcze pełna rozmiarówka :D

#BRAAP
Suzuki DRZ 440 SM aka Bumblebee

85

Odp: 24MX ciekwe oferty

Żonkil napisał/a:

wiem ile kosztuje wyprodukowanie kielicha na protezę z carbonu

Kluczowy w cenie jest zapis "powłoka z włókna węglowego", więc nie wiadomo co jest pod nią.
Po za tym, czy taki kielich to nie jest bardziej jednostkowa produkcja? Przy masówce idzie dużo z ceny urwać, bo spora część kosztów to sama forma.

PBM

86

Odp: 24MX ciekwe oferty

Tez się skusiłem, Obecndgo Airoha mam od 5 sezonów :D

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

87

Odp: 24MX ciekwe oferty

DumDum napisał/a:
Żonkil napisał/a:

wiem ile kosztuje wyprodukowanie kielicha na protezę z carbonu

Kluczowy w cenie jest zapis "powłoka z włókna węglowego", więc nie wiadomo co jest pod nią.
Po za tym, czy taki kielich to nie jest bardziej jednostkowa produkcja? Przy masówce idzie dużo z ceny urwać, bo spora część kosztów to sama forma.

Niby racja, że na masówce można znacznie zaoszczędzić, ale sam koszt materiałów podchodzi pod cenę tego kasku, jak nie jest wyższy.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

88

Odp: 24MX ciekwe oferty

Jak nie ma rozmiarówki 6.5 to kup kompozyta czyli 5.5, też dobra cena.

EXC 525 in progress

89

Odp: 24MX ciekwe oferty

Żonkil napisał/a:
DumDum napisał/a:
Żonkil napisał/a:

wiem ile kosztuje wyprodukowanie kielicha na protezę z carbonu

Kluczowy w cenie jest zapis "powłoka z włókna węglowego", więc nie wiadomo co jest pod nią.
Po za tym, czy taki kielich to nie jest bardziej jednostkowa produkcja? Przy masówce idzie dużo z ceny urwać, bo spora część kosztów to sama forma.

Niby racja, że na masówce można znacznie zaoszczędzić, ale sam koszt materiałów podchodzi pod cenę tego kasku, jak nie jest wyższy.

Dokładnie tak.
Carbon to fantastyczna technologia ale jest drogi (materiały) i wymaga skomplikowanych oraz czasochłonnych procesów obróbki.
Idę o zakład, że koszt wyprodukowania wyskiej jakości, dobrze wykończonego kasku z w pełni carbonową skorupą, to minimum 200-250$. A żeby taki biznes miał sens dla producenta i pozwolił mu normalnie funkcjonować i się rozwijać marża musi wynosić co najmniej 60-80% plus to co potem dorzucą pozostali pośrednicy między finalnym klientem (dystrybutorzy, sklepy itp.).

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

90

Odp: 24MX ciekwe oferty

Dziku napisał/a:

Gdzie? Poka linka. Swoją drogą Leatt 5.5 jest zajebisty, ale nie tak wygodny jak Bell.

[url]https://www.ebay.co.uk/b/Leatt-Motorcycle-Helmets/177076/bn_62886016[/url]

trzym.

i wczoraj tak, była pełna rozmiarówka bo sprawdzałem. Sam miałem pomysł, żeby może kupić, ale czy jest sens wymieniać aviatora 2.1 który jest dobry, na inny kask? chyba nie.

RMX 450Z