1

Temat: Szerszy wahacz

Hej!
Wiadomo może kto zajmuje się w PL przerabianiem wahaczy pod SM?

2

Odp: Szerszy wahacz

Jeśli planujesz do swojej CRF to powszechna jest przeróbka na wahacz z SXV.

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

3

Odp: Szerszy wahacz

Wiem o tym patencie z SXV ale on oprócz tego że jest szerszy wydaje się być też dłuższy. Muszę napisać do użytkownika Levis, dzięki za przypomnienie sprawy.

4

Odp: Szerszy wahacz

A co byś chciał przerobić?

Jak ja chciałem coś takiego zrobić to dowiedziałem się tylko tyle, że nie robi tego żadna "tuning firma" tylko zwykły warsztat od spawania aluminium.
Oczywiści warsztat specjalizujący się w spawaniu alu a nie jakiś janusz biznesu.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5 Ostatnio edytowany przez karol128 (2016-07-18 10:05:03)

Odp: Szerszy wahacz

Tuning firma też robi, Suter się zwie i za jedyne 20 000 zł , możesz sobie taki wynalazek kupić:)

6 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2016-07-18 10:42:27)

Odp: Szerszy wahacz

Przerobić chcę wahacz na szerszy żeby było łatwiej obsługiwać wszystko co jest do niego zamocowane a zwłaszcza koło. Aktualnie żeby w ogóle coś tam zrobić to trzeba przejść drogę przez mękę bo żeby wyciągnąć koło to trzeba rozebrać wszystko dookoła i spuścić powietrze z opony a i tak idzie zajebiście ciężko. Gratis łańcuch ociera o oponę ale to już mało istotne. Poszerzając wahacz o kilka mm w każdą stronę będzie większy komfort obsługi tylnej osi, łańcuch będzie na swoim miejscu a nie na oponie. Skracając wahacz moto będzie gratis bardziej zwrotne na czym może mi tak bardzo nie zależy ale robiąc taką operacje można się już pokusić o taki zabieg.
Znalazłem kogoś kto spawa aluminium i możliwe że sobie to u niego załatwię jeśli okaże się że wahacz z Apki jest za długi.

7

Odp: Szerszy wahacz

że powietrze spuszczać? w rmz normalnie się wyjmuje a to jeden ch pewnie te żołtki
są plusy i minusy takiej operacji, nie mówiąc już o tym że musi być to zajebiście dokładnie zrobione do setnym mm.

https://www.bikepics.com/members/81

8

Odp: Szerszy wahacz

karol128 napisał/a:

Tuning firma też robi, Suter się zwie i za jedyne 20 000 zł , możesz sobie taki wynalazek kupić:)

Rozumiem, że jest to Polska firma?

Poszerzyć będzie ciężko.
Widziałem wahacz od YZ w którym wybrano materiał od środka wahacza po prawej stronie aby weszła opona 160 czy też 165 i można było dodatkowo przesunąć koło w prawo ze względu na łańcuch.
Natomiast wahacz od CRF skracał na tym forum Wuju, nawet był/jest na sprzedaż:
[url]http://forum.supermoto.pl/topic35197-hamulec-oraz-inne-graty-do-crf-450.html[/url]

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9 Ostatnio edytowany przez levis (2016-07-18 11:08:53)

Odp: Szerszy wahacz

wahacz do Apki chodzi po 1000 zeta, więc się dobrze zastanów :D

obadaj jak np poradził sobie z tym Crazy lub Piotr Salamon.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

10

Odp: Szerszy wahacz

hacker33 napisał/a:

Rozumiem, że jest to Polska firma?

ta sama co zrobiła mmx 500

https://www.bikepics.com/members/81

11

Odp: Szerszy wahacz

delta napisał/a:
hacker33 napisał/a:

Rozumiem, że jest to Polska firma?

ta sama co zrobiła mmx 500

I jakieś ramy do moto2 robią u siebie w szopie :D

Pozdrawiam,
Piotrek

12

Odp: Szerszy wahacz

Dzięki Hacker napisałem do użytkownika ktm36213621 w sprawie tego wahacza:)

13

Odp: Szerszy wahacz

Nie napisałem najważniejszego, wahacz od YZ robiony był w Przeźmierowie koło Poznania.
Jest tam taka jedna zdolna firma co spawa aluminium niby perfect.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

14

Odp: Szerszy wahacz

A w którym miejscu skraca się wahacz? Tam gdzie opona, czy tam gdzie mocowanie amorka?

15

Odp: Szerszy wahacz

karol128 napisał/a:

A w którym miejscu skraca się wahacz? Tam gdzie opona, czy tam gdzie mocowanie amorka?

Różnie zależy od wahacza.
Najczęściej na końcu wahacza blisko oryginalnego spawu łączącego wahacz z uchwytami ośki koła.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD