1

Temat: Pompa hamulcowa tył

Mam taki trochę dziwny problem...

Uszkodziło mi się szkło w wizjerze - od poziomu płynu - no cóż stało się....
Potrzebowałem mieć sprawne moto... wyciąłem oko z plexi - wkleiłem w miejsce uszkodzonego szkła.

Zacząłem odpowietrzać, udało się - tylko jest mini problem - pompa odpowietrzona, a nie hamuje.

Wcześniej była bardzo skuteczna, teraz nie bardzo wiem co i jak...czy to zbieg okoliczności czy co, jak napompuję hamulec - zwalniam odpowietrznik - i ciśnienie jest jako takie... a hamulec, nawet lekko nie blokuje.

Co to może być??

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

2

Odp: Pompa hamulcowa tył

Skoro nie hamuje to nie może być odpowietrzona.
Nie pisz, że udało się odpowietrzyć ale nie hamuje. Bo brzmi to pokroju udało się naprawić ale nie działa.
Jak wciśniesz dźwignię hamulca to się blokuje i skała czy da się ją wdępnąć do samego końca aż prawie zatrzyma się o podnóże?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Pompa hamulcowa tył

Przepompowałem, przez zacisk z 5 zbiorniczków płynu - więc zakładam, że jest odpowietrzona - leci czysty płyn - obawiam się, że przez tą chwilę, ze zbitym oczkiem, wraz z brudem jaki się tam dostał poleciały o-ringi na tłoczku i dlatego nie trzyma ciśnienia.

Wciskam dźwignię - stawia mini opór - ale da się ją wcisnąć do końca - i po zwolnieniu odpowietrznika ciśnienie jak z pałki 90 letniego dziadka.

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

4

Odp: Pompa hamulcowa tył

Zdejmij zacisk, daj do góry aby przewód był prosty a nie zagięty i wtedy odpowietrzaj.
Potrzebna Ci będzie druga osoba do trzymania zacisku lub pompowania dźwignią.
Kolega tak w WR odpowietrzał tydzień, daliśmy zacisk do góry, poszedł bąbel powietrza i 1 minutę było po problemie.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: Pompa hamulcowa tył

Dzięki za podpowiedź, jutro ogarnę i napiszę czy się udało.

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)